آموزش زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی | آلمانی از جمله خانواده زبان های هندو-اروپایی است که در گروه زبان های ژرمنی غربی قرار می گیرد و اغلب در اروپای مرکزی مورد استفاده واقع می شود. طبق آمار گرفته شده، چیزی حدود 95 میلیون نفر در اتحادیه اروپا از این زبان استفاده می کنند و نسبت به سایر زبان ها بیشترین گویشگر را دارد. آلمانی زبان ها در کشورهای آلمان، سوئیس، اتریش، شرق بلژیک، لیختن اشتاین، آلزاس، لورن، جنوب دانمارک، لوگزامبورگ و آلتو آدیجه زندگی می کنند. این زبان در کشورهای آلمان، اتریش، قسمتی از سوئیس و ایتالیا به عنوان زبان رسمی محسوب می شود. علاوه بر آنچه گفته شد در اقلیت های نامسا و رومانی نیز از این زبان استفاده می شود. بعد از زبان انگلیسی، آلمانی به عنوان دومین زبان اسناد علمی محسوب می شود، همچنین بعد از زبان انگلیسی و روسی در محتواهای اینترنتی از آلمانی استفاده شده است. بر اساس آمار موجود، از کل کتاب هایی که سالیانه در کل جهان منتشر می شود، یک دهم از آن به زبان آلمانی هستند. زبان آلمانی دارای گویش های متفاوتی می باشد. دو گویش اصلی برای این زبان وجود دارد که شامل آلمانی بالا و پایین است. البته خارجی زبان هایی که به دنبال یادگیری این زبان هستند با گویش آلمانی معیار آشنا می شوند، که این گویش شباهت زیادی با آلمانی بالا دارد. قسمتی از لغاتی که در زبان آلمانی مورد استفاده قرار می گیرند ریشه در زبان لاتین و یونانی دارد و بخش کوچکی از آن نیز ریشه در زبان انگلیسی دارد. بنابر آنچه گفته شد، اگر با زبان انگلیسی آشنایی دارید، یادگیری زبان آلمانی برای شما نیز راحت تر خواهد بود، چرا که با برخی از لغات از قبل آشنایی دارید.

آیا با زمان افعال در آلمانی آشنا هستید؟

افعال در این زبان 6 حالت متفاوت دارند، شاید زمان زیادی طول بکشد تا با تمامی حالات و ساختارهای زبان آلمانی آشنا شوید و وجوه مختلف وصفی آن را بشناسید. شناخت پیشوندها و پسوندهای زبان آلمانی نیز از جمله اموری است که باید بپذیرید. الفبای این زبان با انگلیسی بسیار شبیه به هم هستند و یادگیری آن کار سختی نیست. یادگیری این زبان از نظر زبان آموزان تا حدودی سخت در نظر گرفته شده، چرا که دارای کلمات پیچیده ای است و از طرفی 3 جنسیت متفاوت برای اسامی وجود دارد. شاید شما خواننده گرامی نیز به یادگیری این زبان علاقمند باشید اما ترس یادگیری کلمات طولانی آلمانی، جنسیت آن ها و آموختن ساختار تصریفی آن، مانع یادگیری شما بشود. اما شرط اول یادگیری هر زبانی این است که تردید نکنید و شروع به صحبت کردن کنید. شاید بهانه بیارید که از تلفظ صحیح کلمات مطمئن نیستید و یا اینکه با دستور زبان به طور کلی آشنایی ندارید . یادگیری هیچ زبانی در ابتدا کار ساده ای نیست! پس بدون فکر به مسیری که در پیش رو دارید شروع کنید.

چرا باید زبان آلمانی یاد بگیریم؟

دلایلی زیادی می تواند منجر شود که شما قصد یادگیری این زبان را داشته باشد. برای مثال اگر رویای زندگی در آلمان را داشته باشید و قصد مهاجرت به آن را دارید، چنانچه علاقمند به فرهنگ و تاریخ آلمان هستید، و یا اینکه تمایل به تحصیل در دانشگاه های آن را دارید از جمله دلایلی است که افراد را مشتاق به یادگیری این زبان می کند. در این قسمت قصد داریم شما را با عواملی که می تواند مشوق شما برای یادگیری این زبان باشد، آشنا کنیم. در کل حدود 220 میلیون نفر در سراسر جهان با این زبان آشنایی دارند. بنابراین یادگیری این زبان می تواند دریچه های جدیدی را به روی شما باز کند و شانس آشنا شدن با افراد زیادی را برای شما فراهم کند، علاوه بر این فرصت های شغلی پیش روی شما نیز افزایش پیدا می کند. با توجه به اینکه زبان آلمانی در کشورهای زیادی مورد استفاده قرار می گیرد، چنانچه علاقمند به سفر باشید، با یادگیری این زبان می توانید مطمئن باشید که شانس برقراری ارتباط با افراد زیادی را خواهید داشت. کشور آلمان از جمله اقتصاد های قدرتمند در سطح جهان است. این کشور بر سخت کوشی و پس انداز کردن و داشتن زندگی مرفه و به صرفه تاکید می کند.

آلمانی ها تمایل زیادی به داشتن برنامه منظم و روزانه دارند و همواره به رعایت اصول زندگی اصرار دارند. این کشور و سوئیس، استانداردهای بالای زندگی را در سطح جهان دارند. بنابراین یادگیری این زبان به شما کمک می کند تا شانس زندگی و اشتغال در این کشور برای شما بیشتر شود. همانطور که گفتیم کشور آلمان از لحاظ رتبه اقتصادی بسیار مرتبه بالایی دارد، از طرفی شریک تجاری ایالت متحده می باشد. با یادگیری و تسلط بر این زبان می توانید شرکای تجاری آلمانی داشته باشید و از موقعیت های ناب پیش روی خود لذت ببرید. آلمانی ها به میزان زیادی از اینترنت استفاده می کنند و بعد از پسوند .com ، پسوند de بسیار رایج است. با یادگیری این زبان، حتی در اینترنت نیز مخاطبان بیشتری و فضای بیشتری برای فعالیت در دست خواهید داشت. چنانچه زمان کافی برای یادگیری این زبان مفید را در اختیار ندارید و یا هزینه های بالای آن مانع شما می باشد، نگران نباشید. سایت “من و زبان” به همت کارشناسان مجربی که در حوزه زبان های مختلف فعالیت می کنند بستر مناسبی برای علاقمندان به یادگیری زبان را فراهم کرده است که به شما کمک می کند با صرف کمترین زمان ممکن و کمترین هزینه، زبان مورد علاقه خود را یاد بگیرید. با ما همراه باشید.

تسلط به زبان آلمانی در سفر چقدر اهمیت دارد؟

زبان آلمانی یکی از پرگویش ترین زبان های دنیا است. این زبان در کشورهای آلمان و اتریش زبان رسمی است. علاوه بر این در کشورهای دیگر اروپا یعنی بلژیک، سوئیس و لوکزانبورگ جز یکی از زبان های اصلی به حساب می آید. زبان آلمانی در تیرول جنوبی ایتالیا و لورن فرانسه و بخش هایی از دانمارک نیز صحبت می شود. برخی فکر می کنند که یادگیری زبان انگلیسی برای سفر به همه جای دنیا کافی است. این حرف شاید از این جهت که انگلیسی زبان بین المللی است تا حدودی درست باشد، اما هر کس که تجربه سفر به کشورهای مختلف را داشته باشد به خوبی می داند که بزرگترین لذت سفر ارتباط برقرار کردن با افراد بومی آن کشور به زبان خودشان است. اگر چه به دلیل مهاجر پذیری آلمان در شهرهای این کشور زبان های مختلفی از اسپانیایی گرفته تا عربی را می توان شنید ولی این تصور که بیشتر مردم در آلمان می توانند به انگلیسی صحبت کنند تصور کاملا اشتباهی است. تمام علائم راهنمایی و رانندگی، نوشته های روی فروشگاه ها و به زبان آلمانی نوشته شده است، بنابراین باید با کلمات و عبارات اصلی آشنا باشید. بعضی از این عبارات پرکاربرد که در سفر کمک زیادی به شما می کنند عبارتند از:

بازار کار و آینده شغلی رشته زبان آلمانی چگونه است؟

زبان آلمانی به عنوان یکی از زبان های هند و اروپایی و شاخه ای از زبان های ژرمن غربی طرفداران زیادی دارد. یادگیری زبان آلمانی و تسلط بر آن مزایای فراوانی برای علاقمند به این زبان دارد. در صورتی که به یادگیری یک زبان خارجی به عنوان رشته دانشگاهی علاقمندید اما هنوز مطمئن نیستید که کدام زبان مناسب است پس بهتر است با مزایا و آینده شغلی رشته زبان آلمانی آشنا شوید. یک کارشناس زبان رابط بین زبان، فرهنگ و تمدن کشور خود و کشوری است که زبان آن را آموخته است. با افزایش تحولات و ارتباطات در دنیای امروز نیاز به افراد متخصص زبان آلمانی بیش تر از هر زمان دیگری احساس می شود. خوشبختانه در کشور ما رشته زبان آلمانی با سه گرایش آموزش زبان آلمانی، مترجمی و زبان و ادبیات آلمانی در دانشگاه های مختلف وجود دارد و علاقمندان به این زبان می توانند به صورت دانشگاهی به تحصیل در این رشته بپردازند.

فارغ التحصیلان رشته زبان آلمانی می توانند در زمینه های مختلف فعالیت داشته باشند. برای مثال از آنجایی که زبان آلمانی به زبان صنعت نیز شناخته می شود اکثر صنایع به کارشناسان زبان آلمانی نیاز دارند. کشور آلمان تقریبا در بیشتر صنایع جز بهترین کشورها است و اکثر ماشین آلات و ابزارهای صنعتی از این کشور تهیه می شود. علاوه بر این بسیاری از متون فنی و تخصصی در رشته های فنی به زبان آلمانی نوشته شده است. بنابراین وجود کارشناسان زبان آلمانی برای برگرداندن این متون کاملا ضروری است. از طرف دیگر با توجه به سیاست آلمان به پذیرش دانشجو و مهاجر هر روز به تعداد متقاضیان یادگیری آموزش زبان آلمانی که قصد ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کشور آلمان را دارند اضافه تر می شود. به همین دلیل این روزها آموزش زبان آلمانی به یکی از شغل های پر درآمد تبدیل شده است و کمبود افراد متخصص و ماهر در این زمینه به شدت احساس می شود.

آموزش زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی برای مهاجرت چه قدر اهمیت دارد؟

یادگیری زبان آلمانی یکی از مهم ترین اقداماتی است که می توانید خود را برای مهاجرت به آلمان و زندگی در آن جا آماده کنید. حتی اگر شما به زبان آلمانی برای اثبات دانش زبان قبل از مهاجرت نیاز نداشته باشید، زمانی که بخواهید در شرکتی مشغول به کار شوید یا اینکه بتوانید با دوستان خود در دانشگاه یا مردم عادی ارتباط برقرار کنید، اهمیت زبان آلمانی خود را نمایان می کند. بنابراین تسلط به زبان آلمانی یا داشتن مدرک زبان آلمانی باعث می شود رزومه شما قوی تر شود. با داشتن رزومه قوی می توانید راحت تر کار پیدا کنید و شغل و در آمد بهتری داشته باشید. هم چنین داشتن مدرک آلمانی و تسلط به آن باعث می شود کارفرمایان شما را فردی متعهد بدانند و شما را استخدام کنند. زبانی که در محل کار استفاده می شود با زبانی که در موقعیت های روزانه استفاده می شود، بسیار متفاوت است. به عنوان مثال وقتی با مشتری سرو کار دارید، نسبت به زمان صحبت با همکاران یا مدیر خود، از زبان متفاوتی استفاده می کنید. همچنین برای هر حرفه، اصطلاحات تخصصی وجود دارد که باید با آن ها آشنا شوید. اگر قصد مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج را دارید، مهم است که زبان آلمانی را یاد بگیرید و در زمان درخواست ویزا مدرک زبان آلمانی را ارائه دهید. هم چنین برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان به یادگیری زبان آلمانی نیاز دارید.

بهترین شیوه های یادگیری زبان آلمانی کدامند؟

یادگیری زبان آلمانی شاید سخت به نظر برسد ولی روش هایی وجود دارد که می توانید این زبان را اصولی یاد بگیرید که عبارت هستند از:

زبان آلمانی را در داخل کشور یاد بگیریم یا در آلمان؟

اگر قصد یادگیری زبان آلمانی را دارید و می خواهید هرچه سریع تر به این زبان شیرین مسلط شوید، حتما از برخی از افراد شنیدید که بهتر است هر زبانی را در محیط و کشور خودش یاد بگیرید. اما تصور کنید بدون هیچ پیش زمینه ذهنی درباره زبان آلمانی وارد این کشور شده و سعی کنید با دیگران ارتباط بر قرار کنید و نیاز های خود را برای دیگران بیان کنید.

تنها کسی که از این شرایط و موقعیت برای یادگیری زبان می تواند سود ببرد، کودکان هستند. ذهن کودکان از آنجایی که هنوز آنقدرها محدود نشده است، بسیار بیشتر از ذهن یک انسان بالغ آماده یادگیری و دریافت موضوعات جدید است. در واقع یادگیری زبان در انسان و در کودکی همچنان به شکل یک معجزه بزرگ برای زبان شناسان در نظر گرفته می شود. آنها نه تنها زبان مادری شان را خیلی راحت می آموزند، بلکه اگر در محیط خارجی و در معرض یک زبان دیگر هم قرار گیرند خیلی راحت هر دو زبان را در کنار یکدیگر یاد می گیرند.

اما این موضوع درباره بزرگسالان صدق نمی کند. روش یادگیری زبان در بزرگسالان کاملا متفاوت است. برای فرد بالغ، یادگیری زبان در محیط امری بسیار دشوار و هزینه بر می باشد. هر بزرگسالی که می خواهد زبان دومی یاد بگیرد باید آموزش های ویژه ببیند. پس می توان گفت بهترین کار برای یادگیری زبان آلمانی این است که قبل از ورود به این کشور، تا حدودی زبان آلمانی را فرا بگیرید و بعد از آن از حضور در کنار آلمانی زبان ها برای تقویت مهارت های زبانی تان، استفاده کنید. وب سایت من و زبان به عنوان تنها سایت آموزش زبان به زبان فارسی، به راحتی موقعیت یادگیری اصطلاحات و جملات کاربردی زبان آلمانی را برای شما فراهم می کند. در من و زبان شما این اختیار را دارید که با انتخاب زبان آلمانی در کسب و کار و یا مهاجرت تمرکر موضوعی خود را بالا ببرید.

توصیه متخصصین من و زبان به شما این است که با ورود به فرهنگ و شرایط کاملا جدید، که در اینجا منظورمان کشور آلمان است، خود را در چالش نیاندازید. اگر بدون هیچ آمادگی و آموزش قبلی به کشور آلمان روید، تنها ممکن است از یادگیری زبان سرخورده شده و با مشکلات زیادی مواجه شوید.

آیا برای صحبت به زبان آلمانی ابتدا باید گرامر یاد گرفت؟

گرامر از بسیاری از جهات اهمیت زیادی دارد. به هر حال برای یادگیری هر زبانی باید دستور زبان آن را بیاموزید و قوائد ساخت جمله را نیز یاد بگیرید تا از بروز خطا های احتمالی جلوگیری کرده باشید. اما تمرکز بیش از حد روی گرامر راهکاری نیست که به کمک آن بتوانید زبان آلمانی را روان و بدون مشکل صحبت کنید. حتی شاید اگر بیش از اندازه گرامر بخوانید تاثیر عکسی روی یادگیری زبان شما داشته باشد.

خیلی از دانش آموزان مشتاق یادگیری گرامر و دستور زبان نیستند و همیشه از سختی و پیچیدگی دروس گرامر شکایت می کنند. همین امر باعث شده خیلی ها از یادگیری زبان دور شوند و تنها به دلیل سختی گرامر از یادگیری زبان شانه خالی می کنند. اما وب سایت من و زبان، با آموزش هایی که ارائه می کند توانسته توجه بسیاری از زبان آموزان را جلب کند. زیرا بیشتر آموزش های بخش گرامر و دستور زبان مبتنی بر بازی و ریاضی است. اگر مدتی است یادگیری زبان آلمانی را با تمرکز بر گرامر شروع کردید، اما هنوز نمی توانید به خوبی و روانی آلمانی صحبت کنید، از خود بپرسید چرا؟

اینجاست که باید به روش آموزشی خود شک کنید و به دنبال تغییر آن باشید. اما چرا گرامر محض نمی تواند به صحبت کردن شما کمک کند؟ این بیشتر به این دلیل است که هربار شما به آلمانی صحبت می کنید، تمام ذهن خود را درگیر گرامر و دستور زبان می کنید. مدام در فکر این هستید که از ترتیب جمله درست باشد و یا از حرف اضافه صحیحی استفاده کنید. اما وقتی خود را از قید گرامر رها کنید و فقط صحبت کنید دیگر ذهن تان درگیر این مسائل نیست. توصیه متخصصین من و زبان به شما این است که حتی اگر گرامر زبان آلمانی را به خوبی یاد بگیرید و نتوانید به آلمانی صحبت کنید، زحمات شما بر باد رفته است. آنچه در یادگیری زبانی اهمیت دارد، صحبت کردن به آن زبان می باشد. پس راه چاره چیست؟

اولین و مهمترین کاری که باید انجام دهید، این است که به زبان آلمانی فکر کنید. سعی کنید گرامر و دستور زبان آلمانی را حس کنید، نه اینکه مدام به آن فکر کنید و ذهن خود را دیگر آن کنید. باید خودتان احساس کنید چه چیزی غلط است و چه چیزی صحیح. فراموش نکنید اگر می خواهید خیلی زود و روان به آلمانی صحبت کنید، نباید صرفا به قوائد و گرامر آن فکر کنید.

آموزش زبان آلمانی

متد یادگیری زبان آلمانی چقدر اهمیت دارد؟

یادگیری هر زبان بدون هیچ متد و روش، کاری بیهوده و بدون نتیجه است. یادگیری زبان وقتی به خوبی نتیجه می دهد که از روشی خاص پیروی کند. اکثر زبان آموزان آلمانی اغلب شکایت می کنند که با این همه وقت و هزینه که صرف خواندن زبان آلمانی می کنیم، باز هم نتیجه نمی گیریم. این به این دلیل است که روش یادگیری زبان ندارند و چارچوبی برای یادگیری آن ندارند. درحالیکه یادگیری و آموزش زبان آلمانی باید از روش و متد خاص خود پیروی کند. استفاده از متد برای یادگیری زبان آلمانی به دلائل زیر اهمیت دارد.

نزدیک بودن برخی از متدها به زبان مادری

برخی از متدها با این که قدیمی هستند ولی به دلیل اینکه روش یادگیری آنها به زبان مادری نزدیک تر است، یادگیری را آسان تر می کنند و در نتیجه زبان آموز از یادگیری زبان دلسرد نمی شود.

داشتن زمان و برنامه مناسب

اگر یادگیری زبان بر اساس چارچوب باشد و زمانبندی خاصی داشته باشد در آن صورت یادگیری زبان بهتر خواهد شد. با زمانبندی مناسب، زبان آموز می تواند زبان آلمانی که به زمان نیاز دارد را فرا بگیرد.

به روز بودن

با استفاده از متدهای آموزش زبان بویژه متدهای جدید و به روز، هم می توانید کلمات و عبارات جدید را یاد بگیرید و هم می توانید به طور مفهومی تر عبارات را به ذهن خود بسپارید.

چرا با وجود منابع زیاد، بازهم زبان آلمانی یاد نمی گیریم؟

آلمانی زبانی که در نگاه اول با آن کلمات و عبارات طولانی دچار نگرانی می شویم و با خود می گوییم آیا می توانم به نحو احسن یادگیری زبان آلمانی را در برنامه های خود قرار دهم؟ ولی یک سؤال دیگر ممکن است پیش آید که با این همه منابع زیاد، چرا باز هم یادگیری زبان آلمانی سخت است؟ آیا مشکل از من بوده است؟ آیا روش یادگیری زبان غلطی داشته ام؟ آیا منابعی که استفاده کرده ام موثق و مفید نبوده اند و فقط وقت خود را تلف کرده ام؟ این قبیل سؤالاتی است که در ذهنمان نقش می بندد. عوامل زیادی مانند دستور زبان، محیط و شیوه های آموزش زبان آلمانی وجود دارند که باعث می شود زبان آلمانی را به خوبی یاد نگیریم. در زیر می خواهیم به بررسی این علل بپردازیم.

زبان آلمانی در ابتدا برای افرادی که مبتدی هستند کمی سخت است. در اوایل کار ممکن است تلفظ صداهای زبان آلمانی سخت به نظر برسد و ممکن است دچار اشتباه شوید و از ادامه کار دلسرد شوید. برای اینکه دلسرد نشوید باید ابتدا تلفظ تک تک حروف الفبای زبان آلمانی را یاد بگیرید.

وقتی تازه یادگیری زبان آلمانی را شروع می کنید، اصلا ممکن است در همان ابتدا هدف و انگیزه خود را از یادگیری زبان از دست دهید. اما با گذشت زمان این روند تغییر می کند ، و هنگامی که هر روز خود را با زبان درگیر می کنید، سفر خود را به سرزمین عجایب زبان آلمانی شروع کرده اید. اغلب پیش آمده است که زبان آموزان بدون هدف و انگیزه زبانی را شروع به یادگیری می کنند و در اواسط، یادگیری زبان را کنار می گذراند. برای این کار می توانید اهداف خود را یادداشت کنید و هر روز آنها را با خود مرور کنید و با خود بگویید که چرا اصلا زبان می خوانید.

یک جمله حاوی ترکیبی از کلمات و افعال و دیگر اجزاء جمله است. یکی از دلایلی که اکثر زبان آموزان با وجود منابع زیاد باز هم زبان آلمانی را به درستی یاد نمی گیرند اشتباه در ترتیب کلمات است. وقتی زبان آلمانی می خوانید با خود فکر می کنید که کلمات را در کجای جمله قرار دهم؟ زبان آلمانی چندین حالت برای ترتیب کلمات در جمله دارد. به عنوان مثال در زبان آلمانی بسته به حالت مفعولی، اجراء جمله ممکن است در جای مختلف جمله قرار بگیرند. از این رو افراد زبان آموزان زیادی دچار این اشتباه می شوند و به این قبیل نکات ریز توجهی نمی کنند و در یادگیری زبان آلمانی دچار مشکل می شوند.

یکی از دلایل دیگر اینست که افراد به زبان آلمانی صحبت نمی کنند و فقط نوشتار آن را یاد می گیرند. می خواهید زبان آلمانی یاد بگیرد. این تصمیم درستی است ولی باید حتما به این زبان صحبت کنید. برای این کار می توانید با آلمانی زبان ها در شبکه های اجتماعی دوست شوید یا اگر نمی توانید، با یک فرد که به این زبان مسلط است صحبت کنید. حتی اگر این روش کارساز نبود می توانید صدای خود را ضبط کنید.

برخی افراد که سعی می کنند زبان را به صورت خود آموز یاد بگیرند. این کار خوبی است. ولی چگونه؟ بدون اینکه بدانید از چه منابع موثقی استفاده کنید، روش های خود آموزی گاهی اوقات موثر واقع نمی شوند. در واقع منابع آموزشی زیادی است که برخی از آنها موثق نیستند. برخی از این منابع درسی به صورت پادکست، ویدئوهای آموزشی، کتاب های صوتی و غیره وجود دارند. یکی از روش های دیگر برای یادگیری زبان آلمانی، استفاده از منابع آموزشی هستند که به صورت آنلاین یادگیری زبان را آموزش می دهند.

چرا دیر زبان آلمانی را یاد می گیریم؟

احتمالا خیلی شنیده اید که از سختی زبان آلمانی می گویند، این که یادگیری آن خیلی دشوار است و به زمان زیادی نیاز دارید تا بر آن مسلط شوید؛ اما این ها صد در صد درست نیستند. نمی توان خیلی قطعی از سخت بودن یک زبان صحبت کرد. شاید بتوان گفت که یادگیری هیچ زبانی کاملا آسان و راحت نیست و برای یادگیری قواعد دستوری، تلفظ‌ ها و لغات هیچ نقطه پایانی وجود ندارد اما هرگز نمی توان گفت که این کار غیرممکن است. به طور کلی شاید یادگیری برخی زبان های خارجی برای ما فارسی زبان ها سخت تر از افرادی باشد که زبان مادری متفاوتی دارند. به عنوان مثال برای فردی که انگلیسی زبان است یا به این زبان مسلط است خیلی راحت تر از ما، زبان آلمانی را می آموزد آن هم به این دلیل که ساختارهای گرامری و لغات مشابهی با آلمانی دارند. در واقع نمی توان گفت که زبان آلمانی خیلی سخت است. شاید این زبان جزو زبان های سخت باشد اما طبق تجربیات و دیده ها و شنیده ها در سرتاسر دنیا، سختی یا آسانی همیشه در قیاس با یکدیگر مشخص می شود. زبان آلمانی در مقایسه با زبانی مثل زبان ایتالیایی یا اسپانیایی کمی دشوار است. اما در مقایسه با زبانی مثل زبان عربی یا زبان روسی زبان آسانی به حساب می آید. در کل چنین زبانی را می توان در درجه متوسط از نظر زبان های دیگر دانست.

بسیاری از افراد بدون هیچ بررسی و داشتن اطلاعاتی مدام می گویند که یادگیری زبان آلمانی غیرممکن است؛ درصورتی که این طور نیست. شما فقط باید در راهی درست قدم بگذارید. یکی از دلایلی که افراد سمت آموزش زبان آلمانی نمی روند یا این زبان خاص را خیلی سخت یاد می گیرند، روش نادرست آموزشی شان است. اگر مسیری درست را برای آموزش انتخاب کنید، انگیزه خودتان نیز بیشتر می شود. این را بدانید با انتخاب یک روش مناسب و مطمئن می توانید خیلی سریع زبان آلمانی را یاد بگیرید. حال وقت آن رسیده که یک بار برای همیشه، به این سوال پاسخ دهیم: «آیا یادگیری زبان آلمانی خیلی سخت است؟» در پاسخ آن می توانیم بگوییم: اصلا سخت نیست، میزان سختی یا آسانی زبان بیشتر از هرچیزی به روش یادگیری شما بستگی دارد. متاسفانه کلاس های آموزشی بسیاری وجود دارند که با شعارهای عجیب و غریب سعی می کنند که هوش از سر افراد بپرانند و آن ها را به سمت خود بکشانند. درحالی که شرکت در این کلاس های نامعتبر، نتیجه ای جز از دست دادن پول و زمان ندارد. فرض کنید در یکی از این کلاس ها شرکت کردید، پس از گذشت مدتی طولانی می بینید که هیچ پیشرفتی نداشتید و به جای حرکت به جلو، هر روز به عقب بازمی گردید. انگیزه تان را از دست می دهید و مدام به این موضوع فکر می کنید که شاید مشکل از شما یا هوش تان است.

نت برداری در یادگیری زبان آلمانی چه اهمیتی دارد؟

احتمالا اگر همین حالا به شما پیشنهاد دهیم که یادگیری زبان آلمانی را شروع کنید، گارد می گیرید و پیشنهاد را رد می کنید، هرچند که این زبان را دوست داشته باشید. مسلما شنیده ها که از سختی و پیچیده بودن زبان آلمانی می گویند، روی تصمیم تان تاثیر می گذارد و از فراگیری آن شانه خالی می کند. اما این تصور کاملا اشتباه است. شما نباید بدون امتحان کردن چیزی آن را کنار بگذارید، به این فکر کنید که یادگیری یک زبان دیگر چقدر می تواند در ساخت آینده ی شغلی یا حتی تحصیلی تان تاثیرگذار باشد؛ آن هم زبان آلمانی.

شما فقط تصمیم بگیرید که یادگیری زبان آلمانی را شروع کنید، ما به شما می گوییم که چطور این کار را انجام دهید، اصلا سخت نیست. یکی از روش هایی که برای یادگیری مباحث مختلف خصوصا زبان های خارجی نیز بسیار استفاده می شود، روش نت برداری است. در این روش به طور معمول تمام لغات اصطلاحات یا نکته های مهم را در دفترچه ای یادداشت می کنید. اگر بتوانید وقتی را در پایان هر روز برای مرور این لغات و نکته ها اختصاص دهید، یک قدم بزرگ برای فراگیری زبان آلمانی برداشتید. البته شاید با خودتان بگویید، چقدر سخت، یعنی مدام کاغذ و قلم همراهم باشد؟ نه اصلا نیازی نیست. روش های نوین به کمک شما می آیند. به عنوان مثال اگر از وب سایت من و زبان آلمانی را می آموزید، می توانید لغات، اصطلاحات یا نکات مهم هر درسی را در فلش کارت های تان ذخیره کنید.

طراحی ویژه ی وب سایت من و زبان شما را شر کاغذ و قلم راحت کرده، تنها کافیست چند دقیقه از روزتان را به مرور آن چه که ذخیره کرده اید بپردازید. اگر واقعا به زبان آلمانی علاقه دارید، از همین حالا شروع کنید. نگران زمان هم نباشید. من و زبان در هر ساعت ازشبانه روز در دسترس شماست، فقط لازم است که در روز حداقل 15 تا 20 دقیقه خود را به یادگیری زبان آلمانی اختصاص دهید. چرا که تداوم، تمرین و تکرار هر روز می تواند شما را تا چندین پله بالاتر ببرد و شما به فردی حرفه ای تبدیل کند.

وب سایت من و زبان چه کمکی به یادگیری زبان آلمانی می کند؟

وب سایت من و زبان یکی از وب سایت های آموزش آنلاین زبان آلمانی است که زبان آلمانی را از مبتدی تا پیشرفته به صورت مرحله به مرحله آموزش می دهد. این سایت با بهره گیری از روش یادگیری اینتراکتیور که روشی نوین استف استفاده می کند. در من و زبان می توانید علاوه بر زبان آلمانی، زبان های دیگر را هم در هر مکان و زمانی که باشید بدون هیچ نگرانی یاد بگیرید. خبر خوب اینست که شما می توانید به مدت هفت روز از این سایت به صورت رایگان استفاده کنید تا یادگیری آنلاین زبان آلمانی را به خوبی تجربه کنید. هیچگاه برای یادگیری دیر نیست.