آموزش زبان ایتالیایی

آموزش زبان ایتالیایی

آموزش زبان ایتالیایی | زبان ایتالیایی مستقیماً از زبان لاتین سرچشمه می گیرد، درست مانند سایر زبان های عاشقانه از جمله اسپانیایی، کاتالان، پرتغالی، فرانسوی و رومانیایی. زبان ایتالیایی که طی یک فرایند طولانی و تدریجی شکل گرفته است پس از سقوط امپراطوری روم در قرن 5 آغاز شد. تا آن زمان، زبان لاتین گسترش یافته بود و در سراسر امپراتوری به عنوان “madre franca” ، یا زبان مشترک تحمیل شده بود. پس از سقوط امپراطوری، اشکال بومی و محلی زبان نقش مهمی در جامعه و زندگی روزمره مردم داشتند. با این حال، برای چندین قرن، و به ویژه در قرون وسطی، لاتین زبان فرهنگی غالب بود که در کل دانشگاه های اروپا و در کلیه اعمال و رویه های رسمی کلیسا مورد استفاده قرار می گرفت. از منظر تاریخی، گویش توسکان که سه شاعر مهم دهه 1300 میلادی شعرهای خود را به آن زبان نوشتند، پایه و اساس ایتالیایی مدرن محسوب می شود. وقتی ایتالیا در سال 1861 متحد شد، تصمیم گرفتند زبان توسکانی را به زبان رسمی این کشور تبدیل کنند.

استفاده از لهجه ها در ایتالیا شرایط بی نظیری را در مقایسه با بقیه اروپا نشان می دهد. حتی امروزه در بسیاری از مناطق مختلف ایتالیا از گویش ها به عنوان روشی غیر رسمی برای برقراری ارتباط در محیط های مختلف به خصوص در جمع خانوادگی استفاده می شود. برخلاف تصور عامه، در برخی مناطق ایتالیا از لهجه های گوناگون استفاده می شود که فقط به نسل قدیمی محدود نمی شود، بلکه نسل جوان هم در مکان های غیر رسمی بعضی اوقات از لهجه ها و گویش های مختلف استفاده می کنند.
در سال 1950 تنها 20 درصد از مردم ایتالیا می توانستند ایتالیایی را روان صحبت کنند. اما بعد از آن کم کم تمام مردم ایتالیا به این زبان تسلط پیدا کردند. ایتالیایی زبانی سرشار از واژگان، اصطلاحات، ضرب المثل ها و ظرافت های معنایی است. در حقیقت، کامل ترین فرهنگ لغت ها شامل 80000 تا 250000 مدخل هستند.

زبان ایتالیایی زبان رسمی ایتالیا، سن مارینو و واتیکان است. همچنین ایتالیایی به همراه زبان آلمانی و فرانسوی زبان رسمی سوئیس است. علاوه بر این ها زبان ایتالیایی، زبان رایج در فرانسه است. سیستم صوتی این زبان کاملا شبیه سیستم زبان لاتین و اسپانیایی است. امروزه ایتالیا به وحدت زبانی رسیده است و اکثریت قریب به اتفاق از 66 میلیون نفر ساکنان آن به زبان ایتالیایی صحبت می کنند. اما هنوز گویش ها زنده هستند و از آن ها استفاده می شود. حتی آن هایی که به زبان ایتالیایی صحبت می کنند، بسته به منشا جغرافیایی به لهجه های متفاوتی صحبت می کنند. ایتالیایی ها در شمال، مرکز و جنوب تلفظ متفاوتی دارند و علاوه بر این واژگان مورد استفاده می تواند از یک منطقه به منطقه یگر تغییر کند. در حال حاضر زبان ایتالیایی توسط بیش از 90 درصد جمعیت ساکن ایتالیا صحبت می شود و افراد زیادی در سراسر جهان مشتاق یادگیری زبان ایتالیایی هستند.

چرا باید زبان ایتالیایی یاد بگیریم؟

زبان ایتالیایی که ریشه در زبان لاتین دارد توسط میلیون ها نفر در ایتالیا و کشور های دیگر مثل سوئیس فرانسه و آمریکا صحبت می شود. این زبان یکی از زیباترین زبان های زنده دنیاست که افراد زیادی در سراسر دنیا مشتاق یادگیری زبان ایتالیایی هستند. در ادامه به معرفی دلایل یادگیری زبان ایتالیایی می پردازیم.

سینمای ایتالیا بازیگران معروف زیادی دارد که دیدن فیلم های آن ها به زبان ایتالیایی بسیار هیجان انگیزتر است. بنابراین اگر عاق فیلم و سینما هستید از همین حالا یادگیری زبان ایتالیایی را آغاز کنید.

از آن جایی که ایتالیا و زبان آن نقش مهمی بر هنر و موسیقی گذاشته است یادگیری این زبان برای دوستداران هنر و موسیقی بسیار شگفت انگیز است. نقاشان ایتالیایی معروف از جمله لئوناردو داوینچی و میکل آنژ بهترین آثار هنری جهان را خلق کرده اند که اگر بخواهید آثار آن ها را بهتر درک کنید باید زبان ایتالیایی را یاد بگیرید.

بسیاری از مردم برای زندگی، کار و تحصیل در ایتالیا به این کشور مهاجرت می کنند. همانطور که می دانید برای اینکه بتوانید با مردم آن جا ارتباط برقرار کنید باید حتما به زبان ایتالیایی تسلط کافی داشته باشید. گذشته از آن، در دانشگاه و مکان های عمومی بدون تسلط به این زبان نمی توانید زندگی کنید. 

یکی دیگر از مزایای یادگیری زبان ایتالیایی آشنایی با فرهنگ و تاریخ ایتالیاست. از آن جایی که ایتالیا فرهنگی غنی و تاریخچه ای بسیار قدیمی دارد برای مطالعه آن باید زبان ایتالیایی را کامل بلد باشید.

از تپه های توسکانی تا کانال های آب ونیز، ایتالیا مملو از مناظر پر زرق و برق است. وقتی زبان ایتالیایی بلد باشید از سفر خود لذت بیشتری می برید. همچنین می توانید با افراد محلی به زبان خودشان ارتباط نزدیک تری برقرار کنید و تجربه بیشتری کسب کنید. 

زبان ایتالیایی شباهت زیادی به زبان انگلیسی دارد و از آن جایی که زبان انگلیسی زبان رسمی دنیاست و بیشتر افراد به این زبان تسلط دارند پس یادگیری این زبان آنقدرا هم سخت نیست. همچنین واژه های این زبان از نظر نوشتار و تلفظ بسیار به هم شبیه هستند و یادگیری این واژه ها بسیار راحت تر است. الفبای ایتالیایی فقط 21 حرف دارد و تقریبا شبیه الفبای انگلیسی است. با همه این تشابهات یادگیری زبان ایتالیایی کار چندانی سختی نیست.

ایتالیا بعد از زبان های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و آلمانی پنجمین زبانی است که مردم مشتاق یادگیری آن هستند.

تسلط به زبان ایتالیایی در سفر چقدر اهمیت دارد؟

ایتالیا بیشترین تعداد میراٍث جهانی در جهان را به خود اختصاص داده است، مهد تمدن و جایگاه اصلی هنر های تجسمی نظیر مجسمه سازی ، نقاشی، موسیقی و … کشور ایتالیا بوده و هنرهای عالی و بناهای باستانی خاصی در این کشور جای دارد.
کشور ایتالیا شهرهای هنری جهانی بزرگی مانند ونیز، رم، فلورانس را در خود جای داده است. این شهرهای توریستی بی نظیر شهرت جهانی داشته و سالانه تعداد بی شماری گردشگر را از سراسر جهان به خود جلب می کند. این کشور قرن هاست که مهد تمدن دنیا بوده و قرن هاست که پذیرای گردشگران بسیاری می باشد.

کشور ایتالیا علاوه بر گنجینه های هنرهای باستانی ایتالیا، دارای سواحل بسیار زیبای فیروزه ای و یا دریاچه های بی نظیری می باشد که طرفداران خاص خود را داشته و هر ساله تعداد زیادی برای آبتنی، تمدد اعصاب و آفتاب گرفتن به این شهرهای ساحلی سفر می کنند. البته کشور ایتالیا از جنبه های دیگری نیز همواره مورد توجه عموم بوده است و آن اینست که این کشور زیبا به واسطه ی طراحان حرفه ای و افرادی که ذوق هنری سرشاری دارند و همواره ایده های خاص هنری داشته و خوش درخشیده اند پایگاه مد دنیا نیز محسوب شده و هر ساله نمایشگاه های مد برند های جهانی و معروف در آن برگزار میشود.

بنا بر همه ی این دلایل ذکر شده این کشور از اهمیت خاصی در جهان برخوردار شده و سالانه نقطه تمرکز بسیاری از افراد در سطح جهان است .بازرگانان ، هنرمندان ، دوستداران صنعت مد و کارآفرینان در این زمینه و خلاصه موسیقی دانان و …. همواره برای یکبار در سال هم که شده فکر سفر به ایتالیا را از نظر خود میگذرانند و دوست دارند که برای بهبود کسب و کار خود به این کشور خلاق و نو آور سفر کنند .
حال چه بهتر است که در طی این سفرها مقداری آشنایی با زبان ایتالیایی داشته باشید و آموزش زبان ایتالیایی را دنبال کرده باشید.

آموزش زبان ایتالیایی حتی اندک هم در این زمینه می تواند تاثیر خوبی بر کارها و سایر جنبه های سفرتان داشته باشد. بهتر است هنگامی که به ایتالیا سفر می کنید و یا می خواهید قراردادی با افراد ایتالیایی ببندید و یا برای تفریح به ایتالیا سفر می کنید کمی تسلط به زبان ایتالیایی داشته باشید تا به راحتی بتوانید با طرف مقابلتان ارتباط برقرار کرده و با طرف ایتالیایی های کاریتان در ایتالیا به راحتی صحبت کنید، پس از شرکت آموزش زبان ایتالیایی و یادگیری زبان ایتالیایی غافل نشوید.

بازار کار و آینده شغلی رشته زبان ایتالیایی چگونه است؟

اگر به دنبال یادگیری زبان ایتالیایی بوده اید و اینک می توانید ایتالیایی صحبت کنید و یا اینکه در آموزش های زبان ایتالیایی و آموزش آنلاین زبان ایتالیایی شرکت کرده اید و یا رشته ی دانشگاهیتان آموزش زبان ایتالیایی بوده است بایستی بسیار خوشحال باشید چرا که یک سر و گردن از دیگر افرادی که به زبان ایتالیایی مسلط نیستند جلوتر هستید. اگر می خواهید درخواست شغلی دهید و یا در یکی از فرصتهای شغلی که تسلط بر زبان ایتالیایی از شرایط آن است پذیرفته شوید، اصلا نگران نباشید چرا که در چنین شرایطی الویت با کسانی است که به زبان ایتالیایی تسلط دارند و یا توانسته اند یادگیری زبان ایتالیایی را به تنهایی با به واسطه آموزش آنلاین زبان ایتالیایی دنبال کرده باشند.

این روزها بازار کار زبان ایتالیایی بسیار داغ است چرا که بازرگانان زیادی تمایل دارند که با شرکت های ایتالیایی مراودت داشته و داد و ستد زیادی با آنها داشته باشند.
از آنجایی که ایتالیا مهد هنرمندان بوده و به نوعی به کشور هنرپرور شهرت دارد، سالانه نمایشگاه آثار هنری زیادی در این کشور برگزار می شود. به همین نسبت سفرهای زیادی به این کشور می شود.از سفرهای کاری گرفته تا سفرهای توریستی ، آموزشی ،تجاری و … .

به واسطه ی کلیه ی موارد فوق تسلط به زبان ایتالیایی می تواند یکی از امتیاز های ویژه هر فرد محسوب شود و از آنجایی که افرادی که به زبان ایتالیایی تسلط داشته باشند اندک هستند، از این جهت بازار کار افرادی که به یادگیری زبان ایتالیایی روی آورده اند ، بسیار داغ بوده و می توانند از این طریق برای خود درآمد زایی کنند.

اگر به زبان ایتالیایی تسلط داشته باشید می توانید به عنوان مترجم زبان ایتالیایی کار کنید و یا مدرس زبان ایتالیایی شوید و یا اینکه فرد واسط بین بازرگانان و مترجم کاری آنها شوید و یا حتی اگر اندکی زبان ایتالیایی بلد باشید می توانید در سفر های کاری یا سیاحتی خود به راحتی گلیمتان را از آب بیرون بکشید و دیگر مجبور نخواهید بود که در سفر هزینه های گزاف مترجم و تور لیدر را پرداخت کنید.

تسلط به زبان ایتالیایی یکی از امتیازاتی است که هرکسی آن را تجربه نکرده و می تواند همواره برای هر فردی که به این زبان تسلط کامل داشته باشد ، درآمد زایی کرده و بازار شغلی داغی ایجاد کند.

آموزش زبان ایتالیایی

یادگیری زبان آلمانی برای مهاجرت چه قدر اهمیت دارد؟

یادگیری زبان ایتالیایی برای مهاجرت به این کشور از نیازهای اصلی است. مهاجرت به ایتالیا ممکن است به دلایل مختلفی مانند کار، زندگی و یا تحصیل صورت بگیرد و یکی از الزامات اصلی در ابتدا فرآیند گرفتن ویزا است. البته برخی از انواع ویزا به مدرک زبان ایتالیایی نیازی ندارند، با این حال در صورتی که به هر دلیلی قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید برای برقراری ارتباط با مردم این کشور ناگزیر از یادگیری زبان ایتالیایی هستید. بنابراین یادگیری زبان ایتالیایی به عنوان ابزاری برای ارتباط برقرار کردن با افراد این کشور برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند ضروری است.

روش های یادگیری زبان ایتالیایی کدامند؟

زبان ایتالیایی جز زبان های نسبتا ساده است که علاقمندان زیادی دارد. اگر به یادگیری زبان ایتالیایی واقعا علاقمندید بهتر است از همان ابتدا روش مناسب را انتخاب کنید. برای یادگیری زبان دوم روش های مختلفی وجود دارد که به طور کلی می توان به روش های زیر اشاره کرد:

رایج ترین و شاید قدیمی ترین شیوه آموزش زبان رفتن به کلاس زبان است. این شیوه آموزشی برای بسیاری از افراد به خصوص آنهایی که برای یادگیری حتما باید از دیگران کمک بگیرند بسیار مفید است. علاوه بر این مجبور نیستید که خودتان مطالب آموزشی و مناسب را پیدا کنید چرا که معلم این کار را برای شما انجام می دهد. یکی دیگر از مزایای شرکت در کلاس زبان تعامل با دیگران در یادگیری است و در کنار یادگیری از معلم زبان آموزان از یکدیگر نیز چیزهایی یاد می گیرند.

در کنار این مزایا کلاس آموزش زبان معایبی نیز دارد که یکی از آنها تطبیق زمان خود با ساعات و روزهای برگزاری کلاس است. این روزها به تغییرات زیادی که در سبک زندگی افراد به وجود آمده تنظیم وقت برای بسیاری از افراد مشکل تر شده است. برای آموزش در کلاس درس حتما باید سر ساعت و روز مشخص شده حضور داشته باشید و حتما با مطالبی که برای هر جلسه طراحی شده است پیش بروید تا از کلاس عقب نمانید.

از مزایای معلم خصوصی این است که تمام وقت کلاس به یک زبان آموز اختصاص دارد و برخلاف کلاس های عمومی که معلم مجبور نیست همزمان به چند نفر توجه داشته باشد تمام توجه خود را به یک زبان آموز معطوف می کند و در نتیجه نقاط قوت و ضعف او را بهتر متوجه می شود. این کار به زبان آموز کمک می کند تا اشکالات و توانایی های خود را سریع تر تشخیص دهد و به پیشرفت یادگیری او کمک می کند.

با این حال به نظر بعضی از افراد این روش به طور کلی هم برای معلم و هم زبان آموز خسته کننده است و علاوه بر آن هزینه این روش نسبت به سایر روش های آموزشی بسیار زیاد است. استفاده از این روش شاید فقط برای افرادی مناسب باشد که مجبور هستند در فرصت بسیار کوتاه زبان ایتالیایی یاد بگیرند.

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش استفاده از کامپیوترهای شخصی استفاده از نرم افزار و سی دی آموزش زبان نیز رایج شد. در این سبک یادگیری آموزش زبان از شیوه های مختلفی استفاده شده است که برخی از آنها نیز موفق بوده اند. یکی از بهترین مزیت های این روش در انعطاف پذیری زمان و حجم و موضوع آموزش زبان است. به این معنی که زبان آموز در هر سطحی که باشد هر زمان که بخواهد می تواند سی دی را در کامپیوتر شخصی خود بگذارد و درس مورد نظر را انتخاب و آموزش ببیند. بنابراین زبان آموز در انتخاب زمان و موضوع کامل آزاد است.

این روش معایبی نیز دارد و آن نصب نرم افزار و استفاده از سی دی است که نه تنها برای بعضی از افراد که دانش کافی در استفاده از کامپیوتر ندارند ایجاد مشکل می کند، بلکه علاوه بر آن این روش دیگر قدیمی شده و شیوه های و روش های جدید و بهتری جایگزین آن شده است.

این روزها با افزایش دسترسی افراد به اینترنت که هر روز بیشتر نیز می شود استفاده از سایت آموزش آنلاین زبان جایگزین روش های دیگر شده است. این روش به طور خاص مناسب افرادی است که فرصت کافی برای رفتن به کلاس را ندارند و یا می خواهند هر زمان و هر کجا که خواستند به آموزش زبان ایتالیایی دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، در مقایسه با بسیاری از روش ها مقرون به صرفه است.

آموزش زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی را در داخل کشور یاد بگیریم یا در ایتالیا؟

اغلب افرادی که در حال یادگیری یک زبان جدید هستند شنیده اند که می گویند یادگیری زبان در محیطی که مردمانش به آن زبان مورد نظر صحبت می کنند بسیار موثر است. البته که این امر، حقیقتی انکار ناپذیر است اما اگر شرایط رفتن به کشور ایتالیایی زبان را ندارید، ناراحت نباشید!
گمان کنید که در ایتالیا هستید و در یادگیری خود ممارست به خرج دهید. فارغ از زمانی که به طور اختصاصی برای یادگیری زبان می گذارید، برای باقی ساعات روز خود نیز برنامه ریزی کنید و به صورت غیر مستقیم زبان بیاموزید. شاید بپرسید چگونه؟

فضایی آموزشی برای خود ایجاد کنید. ساعتی از روز را به تماشای فیلم ها و برنامه های ایتالیایی اختصاص دهید. تایم استراحت و تفریح خود را با گوش دادن به آهنگ های ایتالیایی سپری کنید، زمانی که در حال رفتن به محیط کار خود و یا برگشت به خانه هستید، زمانی که در حال قدم زدن و یا رانندگی هستید و یا حتی زمانی که در حال آشپزی هستید می توانید به این فعالیت بپردازید.

به طور کلی از تمام زمان خود استفاده کنید. اگر اهل مطالعه هستید کتاب هایی که به زبان ایتالیایی در بازار موجود است را تهیه کنید و شروع به مطالعه آن ها کنید. پیشنهاد دیگری که برای شما داریم این است که در شبکه های اجتماعی دوستانی ایتالیایی پیدا کنید که اگر فرصت گپ زدن داشتید با این افراد صحبت کنید و بتوانید از آن ها در مسیر پیشرفت خود استفاده کنید.

در کنار تمامی این برنامه های مفرح، سایت آموزشی من و زبان به شما کمک می کند تا بتوانید برنامه آموزشی مستحکمی داشته باشید، پیشرفت کنید و به زبان مورد نظر خود تسلط پیدا کنید.

آموزش زبان ایتالیایی

چرا دیر زبان ایتالیایی یاد می گیریم؟

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که معمولا زبان آموزان در یادگیری زبان ایتالیایی و به طور کلی در رسیدن به دیگر اهداف شان در زندگی مرتکب می شوند، این است که زمان بسیار زیادی را صرف فکر کردن و حرف زدن در رابطه با آرزوهای شان می ‌کنند. اما زمان بسیار کمتری را صرف کارهایی می ‌کنند که می ‌تواند در حقیقت آن ها را به اهداف شان برساند. اگر شما هم در فراگیری زبان ایتالیایی مصر هستید پس عمل کنید. آن هم نه این گونه که به هرچیزی که در نزدیکی دست تان است چنگ بزنید. پیش از شروع آموزش زبان ایتالیایی به خوبی فکر کنید و راهی درست را انتخاب کنید.

اگر افرادی را در اطراف تان می بینید که مثل شما تمایل دارند که به زبان ایتالیایی مسلط شوند اما با گذشت مدت زیاد و شرکت در کلاس های مختلف و گران هنوز هم به چیزی که می خواهند نرسیدند و نمی توانند دو جمله روان ایتالیایی بگویند، از آن ها درس عبرت بگیرید. روش های قدیمی آموزش زبان خارجی را کنار بگذارید و به روش های جدید روی بیاورید. با هزینه ای بسیار اندک در راهی قدم بگذارید و درصد موفقیت تان بیشتر باشد.

این روزها که تکنولوژی در مسیر پیشرفت قرار دارد و هر روز وسایل و ابزار و روش های جدید به میان می آیند پس نوبت آن رسیده که رفتن به کلاس های زبان را نیز محدود کنید، اگر شاغل هستید یا محصل و اختصاص دادن وقت برای رفتن به کلاس های حضوری برای تان سخت و عذاب آور است، پیشنهاد می کنیم از وب سایت های آموزش آنلاین استفاده کنید. همان طور که پیش تر هم اشاره کردیم، یادگیری زبان با این گونه وب سایت ها و منابع می توانند به زبان آموزان کمک کنند که در زمان کمتر آن را فرابگیرند.

آیا برای صحبت کردن به زبان ایتالیایی ابتدا باید گرامر را یاد گرفت؟

اگر یکی از طرفداران پرو پاقرص زبان ایتالیایی باشید، احتمالا با پدر زبان ایتالیایی آشنایی دارید. این موضوع درست است که مردم ایتالیا از ابتدا به زبان ایتالیایی صحبت می کردند اما این دانته آلیگیری، نویسنده معروف ایتالیایی بود که این زبان زیبا را به استانداردهای لازم رساند. هنگامی که بسیاری از نویسنده ها و شاعران آن دوره، نوشته های خود را به زبان لاتین می نوشتند اما دانته زبان ایتالیایی را برای اشعار و کتاب هایش برگزید. در حقیقت او یکی از افرادی بود که این زبان را به سایر افراد شناساند و نشان داد که زبان ایتالیایی آن طور که برخی می پندارند، سخت نیست. اگر واقعا دوست دارید که به یادگیری زبان ایتالیایی بپردازید اصلا این راه را سخت و ناممکن تصور نکنید.

بسیاری از افراد که تمایل دارند ایتالیایی را به عنوان زبان دوم پس از انگلیسی انتخاب کنند به اشتباه از سختی گرامر و قواعد آن می گویند. شاید قرارگیری در مسیر آموزش زبان ایتالیایی برای همه راحت نباشد اما سخت هم نیست. زبان ایتالیایی در حال حاضر بیشترین شباهت را به زبان لاتین یعنی همان انگلیسی امروزی دارد، چه به لحاظ قواعد و چه به لحاظ لغات و واژه های زبان. این خود دلیلی است که نشان می دهد به راحتی می توان در کنار یادگیری زبان لاتین که بیشترین کاربرد و بیشترین متکلم را در سطح جهان دارد، یک زبان زنده دیگر دنیا را راحت تر آموزش ببینید.

شاید بگویید، “من که زبان انگلیسی را نمی دانم، تکلیفم چیست؟” اصلا به خودتان نگرانی و استرس راه ندهید. با قرار گرفتن در یک مسیر درست و مناسب یادگیری زبان ایتالیایی برای تان مانند آب خوردن می شود. اگر از انگلیسی چیزی نمی دانید پس سعی کنید از روش های یادگیری نوین و امروزی و بر پایه دیجیتال و اینترنت استفاده کنید، چرا؟ به این دلیل که معمولا در این روش ها افراد می توانند در هر ساعت و هر زمانی که بخواهند به فراگیری زبان بپردازند و همچنین هرقدری که دوست داشته باشند به تمرین و تکرار بپردازند. این ها ویژگی هایی هستند که در روش های سنتی و قدیمی وجود ندارند. در حالی که به عنوان مثال با ورود به یک سایت آموزش زبان آنلاین می توانید علاوه بر این که از شر رفتن به کلاس های زبان و در راه یا ترافیک ماندن خلاص می شوید، به آسانی با روش های کاربردی و جدید به یادگیری زبان زیبای ایتالیایی بپردازید.

اگر هم فکر می کنید در زمینه ی فراگیری قواعد زبان ایتالیایی یک پای تان می لنگد؛ این را بدانید که بهترین راه برای آشنایی با گرامر زبان ایتالیایی، توجه بیشتر به مکالمات این زبان است. اگر بتوانید چند دقیقه از روزتان را به گوش کردن فایل های صوتی به این زبان بپردازید، پس می توانید امیدوار باشید که خیلی زود بر زبان ایتالیایی تسلط پیدا کنید. برای این کار هم می توانید از وب سایت های آموزش آنلاین زبان خارجی استفاده کنید. ما توصیه می کنیم که وارد وب سایت من و زبان شوید و با عضویت در آن در هر ساعت از شبانه روز که می خواهید به یادگیری زبان ایتالیایی بپردازید و مکالمات متنوعی که وجود دارد را گوش بدهید.

چرا با وجود منابع زیاد، بازهم زبان ایتالیایی یاد نمی گیریم؟

در این قسمت سعی داریم دلایلی که منجر به سرباز زدن از یادگیری زبان می شود را به همراه یکدیگر بررسی کنیم، با ما همراه باشید.
در بیشتر مواقع شاهد این هستیم که افراد بعد از این که وقت زیادی را صرف حضور در کلاس های زبان ایتالیایی می کنند، با وجود مبالغ زیادی که در این زمینه برای یادگیری و تهیه منابع خرج کرده اند باز هم نمی توانند به این زبان مسلط شوند و از ادامه مسیر منصرف می شوند. در واقع هزینه و زمان دو موردی است که همواره باعث می شود افراد از مسیری که در پیش گرفته اند منصرف شوند و قید یادگیری را بزنند. به بیانی دیگر زمانی که زبان آموزان با وجود هزینه های زیادی که در این راه می کنند باز هم به موفقیت نمی رسند نا امید می شوند. مشکلاتی که به آن ها اشاره شد غیر قابل حل نیستند.

قصد داریم شما را با سایت مرجع آموزش زبان “من و زبان” آشنا کنیم که با عضویت در آن و پرداخت هزینه ای مقرون به صرفه و زمانی بسیار کم خواهید توانست به راحتی به یادگیری زبان مورد علاقه خود بپردازید.
متدهایی که در این سایت برای آموزش استفاده شده است کاملا به روز بوده و بعد از مدتی کوتاه شاهد تغییراتی که در دانش زبانی شما رخ می دهد خواهید بود.
به شما اطمینان می دهیم که با استفاده از پکیج یادگیری زبان ایتالیایی من و زبان در مدتی کوتاه شاهد پیشرفت خود در این زبان خواهید بود. اما چگونه؟

برای این که بتوانید در زبانی تبحر پیدا کنید و به راحتی صحبت کنید بایستی داده خوبی داشته باشید. در واقع اطلاعات در زبان به دو دسته ورودی (داده) و خروجی تقسیم می شوند. که در این دسته بندی مهارت صحبت کردن و نوشتن به عنوان خروجی شناخته می شوند و مهارت های خواندن متن و شنیدن به عنوان ورودی های شما شناخته می شوند. چنانچه بخواهید خروجی خوبی داشته باشید بایستی بر روی ورودی های خود کار کنید و آن ها را تقویت کنید. در سایت آموزش زبان “من و زبان” داده های خوبی در اختیار شما زبان آموزان عزیز قرار می دهد که مهارت های شنیداری شما را تقویت کرده و هر آنچه که برای یادگیری نیاز دارید قدم به قدم در اختیار شما قرار می دهد و در این مسیر همراهی مشاوران ما را خواهید داشت، در نتیجه به مرور زمان مهارت های خروجی شما که شامل صحبت کردن و مهارت نوشتن می شود را به طور کامل خواهید آموخت.

مزیت استفاده از این وب سایت آموزشی برای یادگیری زبان این است که شما با توجه به قابلیت خود قادر خواهید بود سرعت یادگیری خود را تنظیم کنید و در هر زمان و هر مکان ، زمانی چه بسا کوتاه را به یادگیری اختصاص دهید.
بسیاری از افراد زمانی که در یک موسسه شروع به یادگیری زبان می کنند، بعد از مدت زمان کوتاهی، از روند یکنواخت و خسته کننده موجود در کلاس ها و برنامه های آموزشی خسته می شوند و از ادامه یادگیری منصرف می شوند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید تنها کافیست یادگیری زبان ایتالیایی را با ما شروع کنید و از لذتی که در آزادی یادگیری دارید مسرور شوید.

آموزش زبان ایتالیایی

نت برداری در یادگیری زبان ایتالیایی چه اهمیتی دارد؟

مدت هاست که نوت برداری و داشتن دفترچه لغت در روش های یادگیری زبان جای خود را باز کرده است، اما چرا؟ شاید فکر کنید نوت برداری کاری کسل کننده است. ولی اگر می خواهید یک زبان جدید یاد بگیرید، نوت برداری می تواند خیلی جالب و جذاب و البته یک امر ضروری باشد. دلیل اهمیت نوت برداری در یادگیری زبان ایتالیایی چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا مزایای نوت برداری و داشتن دفترچه لغت در فرایند آموزش زبان ایتالیایی را بررسی کنیم.

یکی از دلایل مهم نوت برداری این است که باعث می شود آن لغت یا عبارت در حافظه بلند مدت شما راحت تر ذخیره شود. نوت برداری در زبان آموزی به شما کمک می کند تا بر روی آنچه یاد می گیرید تمرکز بیشتری داشته باشید. برخی از مطالعات انجام شده نشان داده است که این کار در یادگیری هر چیزی می تواند مثمر ثمر واقع شود. علاوه براین وقتی شما یک نکته مهم را یادداشت می کنید، تمرکز شما فقط روی آن خواهد بود و درواقع موارد دیگری که ممکن است حواس شما را از موضوع پرت کند، در آن حذف می شود. وقتی بعد از مدتی به یادداشت های خود در زمان یادگیری زبان ایتالیایی نگاه می کنید، درمی یابید که چقدر کلمه یا عبارت جدید آموخته اید و همین احساس، در شما تبدیل به انگیزه قوی برای ادامه دادن روند یادگیری زبان ایتالیایی می شود. حالا که تا اینجا با اهمیت نوت برداری در آموزش زبان ایتالیایی آشنا شدید، بد نیست چند نکته را هم درباره نوت برداری بیاموزید.

نکته اول

سبک زبان آموزی خود را پیدا کنید و از همان در یادداشت های خود استفاده کنید مثلا اگر با تصاویر راحت تر یاد می گیرید، می توانید در یادداشت های خود از نقاشی استفاده کنید

نکته دوم

هر موقع ایده جدیدی به ذهن تان رسید و یا با لغتی جدید آشنا شدید، فورا آن را یادداشت کنید تا سریع تر هم در ذهن شما بماند

نکته سوم

برای نوت برداری های خود دسته بندی های منظمی داشته باشید تا خیلی راحت بتوانید به آن ها دسترسی داشته باشید

اما از آنجایی که این روز ها بیشتر افراد به دلیل مشغله های کاری که دارند رو به آموزش های آنلاین آورده اند، تکلیف نوت برداری و استفاده از دفتریادداشت لغت چه می شود؟ نگران نباشید، تکنولوژی همیشه در خدمت بشر است. بسیاری از سایت های آموزش آنلاین زبان در فرایند یادگیری خود اقدام به اضافه کردن بخشی به نام فلش کارت کرده اند. وب سایت آموزش آنلاین من و زبان دوشادوش پیشرفت های تکنولوژی حرکت کرده است و این امکان را برای زبان آموزها فراهم کرده، به گونه ای که در یادگیری آنلاین زبان ایتالیایی، خیلی راحت هر لغت یا عبارتی که احساس می کنید باید بیشتر روی آن تمرین کنید را می توانید به فلش کارت های خود اضافه کرده و بعدا هر زمان که لازم بود مجددا برای تمرین بیشتر با یک دسترسی خیلی ساده به سراغ آنها روید.

آموزش زبان ایتالیایی

بهترین شیوه های یادگیری زبان ایتالیایی کدامند؟

برای یادگیری زبان ایتالیایی و به طور کلی هر زبان خارجی متخصصان زبان توصیه های خاصی دارند. اما آنچه در این میان اهمیت دارد، این است که این روش ها با نیاز های به روز زبان آموز ها هماهنگ باشد. به هر حال آنچه باید در تمامی روش های یادگیری زبان در نظر گرفته شود، این است که مهارت مکالمه در فرد زبان آموز تقویت شود. برای این کار هم باید یک سری نکات در روش های آموزشی حتما در نظر گرفته شود. در ادامه چند نکته مهم در این زمینه را توضیح داده ایم:

بزرگترین اشتباهی که زبان آموز ها در یادگیری زبان های خارجی انجام می دهند، این است که تمام حواس خود را روی گرامر متمرکز می کنند. بدترین چیز در یادگیری یک زبان این است که از این گرامر های پیچیده خسته شوید و دست از یادگیری زبان بردارید. برای اینکه از این کار پیشگیری کنیم باید یادگیری زبان ایتالیایی را برای خودمان ساده و جذاب کنیم و کم کم در کنار همین جذابیت ها و سادگی ها نکات گرامری را هم یاد بگیریم. پس در شروع کار گرامر را کنار بگذارید.

برای شروع می توانید از داستان های کوتاه بچگانه شروع کنید. این داستان ها از گرامر ها و عبارت های ساده استفاده می کنند در نتیجه درک زبان آنها برای شما ساده تر می شود. در من و زبان هم سعی شده است در انتهای برخی از دروس یک متن ایتالیایی همراه با ترجمه ارائه شود تا کاربران به کمک آن مهارت هایی که در آن درس آموخته اند را تقویت کنند.

یکی از ویژگی های مهمی که روش های آموزش آنلاین زبان باشد داشته باشند این است که محیط مجازی را برای کاربر جالب و جذاب کند و در کنار آن زبان را با روش های شاد و بازی گونه آموزش دهد. آموزش صرف گرامر و لیست کردن لغات در کنار معانی شان، روش معقولی برای یادگیری زبان ایتالیایی نیست. به جای این کار باید روشی را انتخاب شود که زبان آموز با آن احساس راحتی داشته باشد و از یادگیری لذت ببرد. در من و زبان آموزش ها با فایل های صوتی و تصاویر و البته تمرین های بازی و ریاضی ارائه می شوند و یک محیط بسیار شاد و جالب برای کاربران به ارمغان آورده است.

دو نکته را همیشه در یاگیری زبان در نظر داشته باشید اول برای اینکه بتوانید در استفاده از زبانی مانند ایتالیایی حرفه ای و کاملا مسلط شوید، باید تمرین و تکرار زیادی داشته باشید؛ و دیگری اینکه لازم نیست حتما به آن سطح برسید تا بتوانید از زبان ایتالیایی برای برقراری ارتباط استفاده کنید. آنچه در یادگیری زبان ایتالیایی اهمیت دارد، این است که هرآنچه یاد می گیرید را خیلی زود در مکالمات خود به کار ببرید و از اشتباه کردن نترسید و با اعتماد به نفس سعی کنید تا می توانید به زبان ایتالیایی صحبت کنید.

وب سایت من و زبان چه کمکی به یادگیری زبان ایتالیایی می کند؟

در گذشته هر کسی که می خواست زبان خارجی یاد بگیرد باید در خیابان ها به دنبال آموزشگاهی معتبر می گشت و کتاب ها و منابع آموزشی زیادی با هزینه های بالا تهیه می کرد و زمان زیادی را هم صرف رفت و آمد به آموزشگاه می کرد. اما امروزه که افراد مشغله های زیادی دارند و اکثر کارها کامپیوتری و اینترنتی شده است، کمتر کسی راضی می شود وقت با ارزش خود را صرف این کار کند. اما از طرفی به دلیل پیشرفت های تکنولوژی و سریع تر شدن ارتباطات و همچنین به لطف حضور اینترنت، ارتباط افراد در سراسر جهان به امری خیلی ساده تبدیل شده است به همین دلیل اهمیت آموختن زبان بسیار بیش از پیش است. در من و زبان در هر جای دنیا که باشید می توانید زبان ایتالیایی را یاد بگیرید.

 پس بزرگترین ویژگی من و زبان دسترسی ساده به آن است و بعد از آن با دروس مختلفی مواجه خواهید شد که با توجه به نیاز و سطح زبان خود می توانید در آن ها شرکت کنید. تمرکز من و زبان روی استفاده کاربردی از زبان ایتالیایی می باشد، بنابراین با کلمات و عبارت هایی آشنا می شوید که راه گشای شما در برقراری ارتباط در موقعیت های مختلف و البته متداول می باشد. همچنین با من و زبان می توانید ایتالیایی را با اهداف خاص مانند، مهاجرت، تجارت و یا مکالمه یاد بگیرید.

نحوه ثبت نام در من و زبان و شرکت در دوره آموزش آنلاین زبان ایتالیایی کار بسیار ساده ای است و تنها کافی است شماره همراه خود را وارد کرده و بعد از دریافت کد فعالسازی به تمامی دروس ایتالیایی دسترسی خواهید داشت. تیم متخصص من و زبان آنقدر به کار خود اعتماد دارد که کاربران و زبان آموزان عزیز در صورتی که از آموزش های این سایت ناراضی بودند، می توانند وجه خود را باز پس گیرند.

در کنار تمامی این مزایا، من و زبان یک بخشی را تعبیه کرده است که در آن زبان آموز باید پاسخ تمرین را به ایتالیایی یادداشت کند و نوشته خود را برای دیگر کاربران ارسال کند تا از سوی آن ها بازخورد بگیرد. این کار باعث می شود کاربران با اشتباهات متداول آشنا شوند و با تصحیح اشتباه دیگران یادگیری را در خود نهادینه کنند. پس فرصت را از دست ندهید و با ثبت نام در من و زبان و یادگیری زبان ایتالیایی دیدگاه خود را به زندگی تغییر دهید و از تاثیراتی که یادگیری این زبان بر زندگی و روابط شما می گذارید، لذت ببرید.