بهترین روش یادگیری زبان در خانه

بهترین روش یادگیری زبان در خانه

چند روش برای یادگیری آسان زبان انگلیسی

بهترین روش یادگیری زبان در خانه | داشتن انگیزه و پشت کار برای یادگیری زبان انگلیسی ضروری است. مثل بیشتر کارها مواقعی پیش می آید که انجام دادن آن سخت می شود. پس بهتر است روش های خود را تغییر دهید و از اشتباه کردن نترسید. در این مقاله چند روش آسان برای یادگیری زبان انگلیسی را پیشنهاد می کنیم. این روش ها را هر زمان و هر کجا که تمایل دارید استفاده کنید. از همین امروز شروع کنید. از یادگیری آن لذت ببرید و با اعتماد به نفس مهارت های خود را بهتر کنید.

 بازی با حروف

بازی اسکربل یک بازی قدیمی است که در آن بازیکنان از کاشی های کوچک که حروف روی آن نوشته شده برای درست کردن کلمات استفاده می کنند. این روش برای تقویت واژگان انگلیسی فوق العاده است. برای مبتدیان یک نسخه ساده تر هم درست شده است. این بازی باعث می شود واقعا به انگلیسی فکر کنید، چون مجبورید با کنار گذاشتن حروف کلمه ی معنی دار بسازید.

اسکربل را با دوستانتان بازی کنید تا در حین سرگرمی کلمات انگلیسی جدید هم یاد بگیرید. این بازی به صورت آنلاین هم در دسترس است و می توانید با دوستان خود در شبکه های اجتماعی آن را بازی کنید.

بهترین روش یادگیری زبان در خانه
بهترین روش یادگیری زبان در خانه

اضافه کردن موسیقی

گوش دادن به آهنگ مورد علاقه نه تنها ذهن شما را از خواب بیدار می کند، بلکه برای یادگیری زبان انگلیسی هم مفید است. تحقیقات نشان می دهد که موسیقی می تواند به زبان آموزان برای بهتر تلفظ کردن واژگان و بهتر شدن دستور زبان کمک کند.

آهنگ ها همیشه شامل کلمات، عبارات و اصطلاحات مفیدی هستند. و از آنجا که مخاطب آنها کسی است که به آن زبان صحبت می کند، اصطلاحات روزمره و محاوره ای در آنها زیاد دیده می شود.

برای یادگیری بهتر تکرار کنید.

برای به خاطر سپردن کلمات جدید انگلیسی باید از آنها استفاده کنید. کلمات جدیدی که یاد می گیرید را در دفترچه ای بنویسید و همراه خود داشته باشید، و سعی کنید از آنها در سه جمله مختلف استفاده کنید. جملات خود را یادداشت کنید و آنها را با صدای بلند تکرار کنید. این کار باعث می شود تا کلمات در حافظه شما بهتر بماند و با کاربرد آنها بانک لغات شما گسترش پیدا کند. یادتان باشد که نتایج بزرگ از انجام پیوسته کارهای کوچک بدست می آید. پس همچنان به تکرار و تمرین ادامه دهید تا به هدف خود برسید.

به سایت های آنلاین آموزش زبان انگلیسی بپیوندید

با عضویت در سایت هایی مثل من و زبان در کنار یادگیری، می توانید وارد گروه های مورد علاقه خود شده و درباره ی موضوعاتی که دوست دارید با دوستانتان گفتگو کنید. در نتیجه برای اینکه بتوانید فکر خود را به انگلیسی بیان کنید، انگیزه بیشتری برای بهبود مهارت های زبان آموزی خود پیدا خواهید کرد.

خود را در زبان انگلیسی غرق کنید

یکی از موثرترین و آسان ترین روش های یادگیری زبان انگلیسی این است که خود را به طور کامل در این زبان غوطه ور کنید. فیلم یا برنامه تلویزیونی یا رادیو که به زبان انگلیسی است گوش کنید. با افرادی که به صحبت کردن به زبان انگلیسی تسلط دارند مکالمه کنید. اصطلاحات روزمره زبان انگلیسی را یاد بگیرید. با استفاده از فناوری های مدرن و برنامه های کاربردی، این کار را تقریبا در هر زمان و هر کجا که تمایل داشته باشید می توانید به راحتی انجام دهید.

برای یادگیری زبان انگلیسی مهارت خواندن خود را تقویت کنید

تقویت مهارت خواندن برای بهبود مهارت صحبت کردن شما نیز مفید است. هرچه متن انگلیسی را با صدای بلند بخوانید، اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهید کرد. اول تمرین را در خانه شروع کنید، سپس در مقابل دیگران متن را بخوانید و نظرات آنها را بپرسید. خواندن برخی از داستانهای سرگرم کننده نیز بسیار لذت بخش است.

 هر روز کمی انگلیسی صحبت کنید

بهترین راه برای یادگیری هر زبان جدید صحبت کردن به آن است. فرقی نمی کند که فقط پنج کلمه انگلیسی بلد باشید یا اینکه کاملا به آن مسلط هستید. صحبت کردن به انگلیسی با یک فرد دیگر سریعترین و مؤثرترین روش یادگیری است. صبر نکنید تا احساس راحتی بیشتری در مورد صحبت کردن به زبان انگلیسی پیدا کنید. از منطقه راحتی خود خارج شوید و همین امروز صحبت کردن به زبان انگلیسی را شروع کنید. از سرعت پیشرفت مهارت های زبانی خود شگفت زده خواهید شد.

روی تلفظ خود کار کنید

حتی اگر زبان انگلیسی را خوب بفهمید، از لحاظ گرامر خوب باشید و دامنه لغاتتان زیاد باشد ولی کلمات را درست تلفظ نکنید، اگر واقعاً بخواهید سطح انگلیسی خود را بهبود ببخشید، تلفظ صحیح و واضح ضروری است. توجه داشته باشید که تلفظ برخی از کلمات انگلیسی بسته به بخشی از جهان که در آن صحبت می شود بسیار متفاوت است. برای مثال، انگلیسی آمریکایی با انگلیسی انگلیسی متفاوت است. اگر قصد سفر یا زندگی در یک کشور انگلیسی زبان را دارید، هنگام یادگیری به نحوه تلفظ برخی از کلمات توجه کنید.

واژگان خود را گسترش داده و از اصطلاحات استفاده کنید

هرچه واژگان شما گسترده تر باشد و عبارات انگلیسی بیشتری یاد بگیرید، انگلیسی را راحت تر صحبت خواهید کرد. پس از یادگیری یک کلمه یا عبارت جدید، باید سعی کنید تا از آن در یک جمله استفاده کنید. این بهترین روش برای سپردن آن به حافظه است.

راه آسان دیگر برای به خاطر سپردن کلمات جدید، تهیه برچسب برای وسایل خانگی روزمره و چسباندن بر روی آنها است. مثلا هر بار که به آینه نگاه می کنید، یک کلمه انگلیسی که روی آن چسبیده را می بینید.

یک دفترچه یادداشت از اصطلاحات انگلیسی تهیه کنید و همیشه با خود داشته باشید. استفاده از اصطلاح در مکالمه سطح زبان شما را افزایش خواهد داد.

فرهنگ لغت با خود داشته باشید

همراه داشتن یک فرهنگ لغات انگلیسی چه به صورت کتاب چه یک برنامه در تلفن همراه بسیار مفید است. با این کار هرگز برای یک کلمه گیر نخواهید کرد. اگر مکالمه ای با یک انگلیسی زبان داشته باشید و کلمه ای را در وسط جمله فراموش کنید، شاید خجالت بکشید. اما وقتی یک لغتنامه با خود داشته باشید تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک ثانیه به آن نگاه کنید!

در صورتی که مبتدی هستید، باید با یک فرهنگ لغت انگلیسی شروع کنید که معانی را به زبان مادری شما توضیح داده باشد. اما، پس از اینکه مهارتهای زبانی خود را افزایش دادید، باید از یک فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید.

بهترین روش یادگیری زبان در خانه
بهترین روش یادگیری زبان در خانه

به رادیو یا پادکست انگلیسی گوش کنید

یکی از بهترین راه های بهبود مهارت شنیدین، گوش دادن به پادکست ها یا برنامه های رادیویی انگلیسی زبان است. باید حداقل 30 دقیقه در روز به یک به پادکست یا برنامه ی رادیویی گوش کنید. اگر کلمات یا عباراتی را نمی فهمید آن را یادداشت کنید تا بعد معنی آن را پیدا کنید.

فیلم ها و برنامه های تلویزیونی انگلیسی تماشا کنید

یکی دیگر از روشهای جالب برای بهبود مهارت شنیدین، تماشای فیلم و برنامه تلویزیونی انگلیسی است. سعی کنید فیلم یا برنامه های تلویزیونی را انتخاب کنید که از آن لذت می برید. در صورت امکان، فیلم یا برنامه های تلویزیونی را که از قبل با آنها آشنا هستید انتخاب کنید، مثلا کارتون. اگر داستان اصلی را بدانید، زبان را بسیار آسان تر یاد می گیرید.

بهتر است از تماشای فیلم یا برنامه های تلویزیونی با زیرنویس به زبان مادری خودداری کنید. زیرنویس حواس شما را پرت می کند و باعث می شوند تمرکز شما بر درک زبان انگلیسی کمتر شود.

تمامی موارد گفته شد از موارد شاخص بهترین روش یادگیری زبان در خانه بوده پس با تکرار آن ها به یادگیری زبان بپردازید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید