چطور زبان و فرهنگ ایتالیایی بر جهان تاثیر گذاشته است؟

تاثیر فرهنگ ایتالیا بر جهان

تاثیر فرهنگ ایتالیا بر جهان | ایتالیا جز آن دسته از کشور های اروپایی است که فرهنگ و تمدن غنی دارد و همه ما در تاریخ نام و آوازه امپراطوری های ایتالیایی را زیاد شنیده ایم. از آن جایی که این امپراطوری ها قدرت زیادی داشتند و با کشور گشایی به نقاط مختلفی از جهان دسترسی پیدا کرده بودند، شکی نیست که جهان متاثر از فرهنگ و تمدن ایتالیایی والبته زبان آن باشد. تحقیقات در زبان ایتالیایی در این زمینه نتایج جالبی داشته است که امروز در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت. اما برای اینکه بتوانید با فرهنگ غنی ایتالیایی رابطه نزدیک تری داشته باشید، باید قدم در راه آموزش زبان ایتالیایی بگذارید و با یادگیری این زبان دید خود را نسبت به جهان و ایتالیا تغییر دهید. من و زبان این جاست تا راهنمای شما در زبان آموزی باشد و با ارائه آموزش آنلاین زبان ایتالیایی همراه شما خواهد بود.

تاثیر فرهنگ ایتالیا بر جهان
استفاده از فرهنگ ایتالیایی به عنوان یک الگو را می توان در تمام جهان دید، خصوصا در تحرک و جنب و جوش و تغییرات و تحولات در عصر جدید و مدرن. تاثیر فرهنگ و زبان ایتالیایی را می توان در کار های نویسندگان، هنرمندان، عکاسان و مدرسان دید. کار های این افراد نشان می دهد که چگونه فرهنگ ایتالیایی بر کل جهان تاثیر داشته است. زبان ایتالیایی مدرن و دانستن آن برای بررسی این تاثیرات فراتر از مرز های فرهنگی ایتالیا ضروری می باشد. برای درک بهتر این تاثیرات در ادامه این مقاله می خواهیم درباره حقایق، آداب و رسوم و سنت های مختلف ایتالیا صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید…

تاثیر فرهنگ ایتالیا بر جهان

معرفی فرهنگ ایتالیا با آداب و رسوم و سنت های خاص آن

کشور ایتالیا محل زندگی بیش از 62 میلیون نفر می باشد که در مقایسه با دیگر کشور ها این تعداد قابل ملاحظه می باشد و در واقع بیست و سومین کشور پر جمعیت جهان می باشد. فرهنگ این کشور در هنر، خانواده ها، معماری، موسیقی و غذا ها به وضوح تاثیر گذاشته است و به راحتی می توان آن را مشاهده کرد. این کشور به عنوان منزلگاه امپراطوری های روم و مرکز رونسانس، برای کل جهان از اهمیت خاصی بر خوردار است. اجازه دهید چند مورد از ویژگی های این کشور را بررسی کنیم.

 • جمعیت کشور ایتالیا
  در حدود 96 درصد جمعیت کشور ایتالیا، ایتالیایی هستند. پس می توان نتیجه گرفت که ملیت های مختلفی در ایتالیا زندگی می کنند، مانند عرب های افریقای شمالی، ایتالیایی-آلبانی ها، آلمانی ها، استرالیایی ها و دیگر موارد همگی چهار درصد دیگر جمعیت این کشور را شامل می شوند. حال تصور کنید با وجود مهاجرینی از کشور های دیگر، چقدر صدور فرهنگ و زبان ایتالیایی در این کشور ها بیشتر می شود. پس می توان گفت یکی از دلایل تاثیر گذاری زبان و فرهنگ ایتالیایی بر جهان همین موضوع بوده است.
 • زبان ایتالیایی
  زبان رسمی کشور ایتالیا، ایتالیایی است و در حدود 93 درصد جمعیت این کشور به این زبان صحبت می کند و زبان ایتالیایی زبان مادری شان می باشد. البته لهجه های مختلفی در زبان ایتالیایی وجود دارد که هر کدام متعلق به بخش خاصی از این کشور می باشد. زبان های دیگری که در کشور ایتالیا در میان مهاجرین بیشتر مرسوم است، آلبانی، فرانسوی، آلمانی، یونانی و … می باشد. در کنار هم قرار گیری این زبان ها در یک کشور با فرهنگ و سنن قدیمی و ریشه دار، باعث شده است همه از زبان ایتالیایی تاثیر بپذیرند.
 • خانواده و زندگی خانوادگی در ایتالیا
  خانواده ارزش بسیار مهمی برای ایتالیایی به حساب می آید و در فرهنگ ایتالیا خانواده بسیار قابل احترام می باشد. در ایتالیا به روابط خانوادگی بسیار اهمیت می دهند و آن را محدود به وابستگان نزدیک نمی کنند. تقریبا مانند ما ایرانی ها که دوست داریم با آشنایان و فامیل خود روابط نزدیکی داشته باشیم. به همین دلیل ایتالیایی ها هم خیلی علاقه دارند، دور هم جمع شوند و یک مهمانی خانوادگی داشته باشند. کودکانی که به خانواده اضافه می شوند حتی در زمان بزرگسالی رابطه شان را با دیگر اعضای خانواده حفظ می کنند و به همین ترتیب یک شبکه خانوادگی بزرگی شکل می گیرد.
 • مذهب درایتالیا
  مذهب اصلی کشورایتالیا کاتولیک رومی می باشد. البته جای تعجب هم ندارد وقتی که شهر واتیکان در قلب روم قرار گرفته است و به عنوان مرکز این دین به حساب می آید. کاتولیک ها و دیگر مسیحی ها در ایتالیا حدود 80 درصد جمعیت این کشوررا شامل می شوند و تنها یک سوم آن ها کاتولیک هستند. طبق آخرین تحقیقات مشخص شده است که گرایش به دین اسلام نیز در این کشور افزایش پیدا کرده است و بیشتر به دلیل مهاجرت مسلمانان به ایتالیا می باشد. شاید به جرات بتوان گفت بیشترین تاثیری که ایتالیا بر جهان و دیگر کشور ها داشته است به دلیل همین دین و مرکزیت دین مسیحی می باشد، که عمدا اشاره ما به مذهب کاتولیک و واتیکان است.
 • هنر و معماری
  ایتالیا معماری های متعددی و تنوعی دارد مانند معماری رومی کلاسیک، رونسانسی، نئوکلاسیک و موارد دیگر. این کشور پذیرای بسیاری از معماران معروف و مشهور جهان بوده مانند معمار بونانو پیزانو برای معماری منحصر به فرد برج کج پیزا. معماری های خاص و منحصر به فرد ایتالیا خیلی ها را تا کنون جذب این کشور است و بسیاری از گردشگران برای تماشای این معماری ها به ایتالیا سفر می کنند. توصیه متخصصین من و زبان به شما این است که با حتما با یادگیری زبان ایتالیایی پا به این کشور بگذارید، تا بتوانید ارتباط بهتری با ایتالیا و ایتالیایی ها برقرار کنید. فراموش نکنید که مد و فشن هم در ایتالیا حرف اول را می زند و برند هایی مانند آرمانی، گوچی، ورساچه و Prada در این کشور رشد پیدا کرده اند و به شهرت رسیده اند.
 • خوراکی های ایتالیایی
  دستور غذا های ایتالیایی به جرات می توان گفت روی تمامی دستور پخت غذاها در سراسر جهان تاثیر گذاشته است و به عنوان یک هنر در ایتالیا شناخته می شود. نوشیدنی های خوشمزه، پنیر و پاستا خوراکی های جدا نشدنی از ایتالیا و ایتالیایی ها می باشد که در بیشتر موارد در تمامی وعده های غذایی آن ها دیده می شود. پاستا این روز ها در هر شکل و شمایل و اندازه ای وجود دارد و برای آن هایی که عاشق این غذا می باشند، تنوع بی نظیری ایجاد کرده اند، مانند: پنه، اسپاگتی، لازانیا و … . برای ایتالیایی ها غذا تنها برای سیر کردن شکم نیست، بلکه غذا خوردن خود زندگی است. در این کشور رسم است که وعده های غذایی با حضور خانواده و دور هم میل شود تا ضمن لذت بردن از غذا از بودن در کنار هم نیز شاد شوند. تاثیر خوراکی های ایتالیایی بر جهان هم بسیار ملموس و قابل ملاحظه می باشد، حتی در کشور خودمان ایران، رستوران های ایتالیایی زیادی داریم که طرفداران زیادی هم دارند.
 • کسب و کار ها در ایتالیا
  پول رایج کشور ایتالیا یورو می باشد. ایتالیایی ها را به عنوان یکی از خانواده دوست ترین کشور های جهان می شناسند که در کسب و کار هایشان نیز به صورت خانوادگی عمل می کنند. به این صورت که برای راه اندازی یک کسب و کار جدید، از اعضای خانواده کمک می گیرند و هر کسی بسته به توان و تخصص خود در این کار مشارکت می کند. جالب است بدانید کارخانه فیات هم دقیقا به همین صورت کار خود را آغاز کرد و اکنون به عنوان یکی از بزرگترین کارخانجات جهان شناخته می شود. بسیاری از خانواده های ایتالیایی که به دیگر کشور ها مانند امریکا سفر می کنند، این ماهیت خانواده دوستی برای شان تبدیل به چالشی می شود که البته بیشتر نوجوان ها و جوان های ایتالیایی با آن در خارج از کشور خودشان مواجه می شوند.
  برای مثال برای امریکایی ها عجیب است که مادر در فرهنگ ایتالیایی مسئول کارهای خانه و بچه داری است و پدرر مسئول امور بیرون از خانه. برقراری ملاقات در کشور ایتالیا کمی غیر رسمی تر از دیگر کشور ها برگزار می شود (البته در مقایسه با کشور آلمان و روسیه). پس در انجام کسب و کار ها و برگذاری جلسات کاری، تمایل ایتالیایی در این است که با اعضای خانواده و یا افرادی که خوب آن ها را می شناسند، این کار را انجام دهند.

تمام موارد بالا جزئی از فرهنگ و آداب و رسوم کشور ایتالیا بودند که در طول سالیان سال توانسته اند بر کل جهان تاثیرات ویژه ای بگذارند و مردم را همیشه به نوعی چه در غذا، چه در دین و مذهب و حتی در روابط با دیگران،به یاد ایتالیایی ها بیاندازند. همین ویژگی ها، این کشور را خاص کرده است تا آن جایی که بسیاری از جوانان ایرانی هم علاقه مند به سفر به این کشور برای کار یا تحصیل شده اند. اما فراموش نکنید برای ورود به خاک این کشور باید با زبان ایتالیایی آشنایی داشته باشید. من و زبان، یادگیری آنلاین زبان ایتالیایی را به شما پیشنهاد می دهد، چرا که می تواند مزایای زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

تاثیر فرهنگ ایتالیا بر جهان

من و زبان و یادگیری آنلاین زبان ایتالیایی

با وب سایت آموزشی من و زبان می توانید شش زبان زنده دنیا را با بهترین روش آموزشی فرا گیرید و از آنجایی که این کلاس ها به صورت مجازی و آنلاین می باشند، از مزایای آن نهایت استفاده را ببرید. آنچه باعث خاص شدن دوره آموزش زبان ایتالیایی من و زبان شده است، تدریس زبان ایتالیایی به زبان فارسی، استفاده از منابع صوتی و تصویری، آموزش در محیطی شاد و سرگرم کننده به کمک بازی و ریاضی، ارائه تمرین و تکرار های زیاد، امکان ذخیره سازی کلمات و لغات مشکل برای مرور بیشتر، ارائه آزمون برای تست دانش ایتالیایی شما و … می باشد.
تصور کنید در حالی که در خانه، مترو و یا هر جای دیگری از این کره خاکی هستید، تنها با دسترسی به اینترنت که این روز ها در تمام نقاط پوشش داده می شود، می توانید زبان ایتالیایی را آموزش ببینید. تنها کافی است با یک فرایند ساده در این وب سایت ثبت نام کنید و پس از پرداخت وجه برای دوره مورد نظرتان آموزش را شروع کنید. نگران نباشید مبلغی که شما برای شرکت در این آموزش ها پرداخت می کنید، بسیار کمتر از آنچه می باشد که در زمان رفتن به کلاس های زبان پرداخت می کردید. ضمن اینکه شما در من و زبان از خود مختاری بهره مند هستید و هر زمان و هر مکانی که تمایل داشته باشید می توانید آموزش خود را شروع کنید و یا هر وقت خواستید، در آزمون شرکت کنید. پس درنگ نکنید و با ثبت نام در من و زبان، همین امروز آموزش ایتالیایی را آغاز کنید…

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید