اهمیت یادگیری زبان فرانسه

اهمیت یادگیری زبان فرانسه

اهمیت یادگیری زبان فرانسه | زبان فرانسه با توجه به پیشینه قوی خود در زمینه‌های ادبی، فرهنگ و هنر و با توجه به اینکه از جمله زبان های رسمی اتحادیه اروپا، سازمان ملل و ناتو می باشد بعد از زبان انگلیسی در دنیا بسیار کاربرد دارد.

زبان فرانسه از جمله زبان های رومی و از خانواده ی زبان های هندی اروپایی است و مانند زبان های پرتغالی، اسپانیایی، رومانیایی، ایتالیایی به زبان لاتین در امپراطوری روم  بر می گردد.

فرانسه همچنین زبان رسمی ۲۹ کشور دنیا است، البته چیزی حدود ۴۰ درصد از فرانسوی زبانان در اروپا زندگی می‌کنند و مابقی آنها در کشورهای آمریکای شمالی، آفریقای مرکزی و جنوبی و خاورمیانه ساکن هستند. زبان فرانسه به عنوان چهارمین زبان بزرگ اتحادیه اروپا شناخته شده و ۲۰ درصد از مردم اروپا این زبان را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده اند.

طبق آمار گرفته شده حدود 300 میلیون نفر در کل دنیا به این زبان صحبت می کنند یکی از علت های رشد این زمان را می توان به قدرت استعمار فرانسه در قرن ۱۷ و ۱۸ در کشورهای آفریقایی دانست. در حال حاضر تعداد زیادی از کشورهای آفریقایی در مدارس خود به تدریس این زبان و یادگیری فرانسوی به عنوان زبان دوم خود مشغول هستند.

اهمیت یادگیری زبان فرانسه
اهمیت یادگیری زبان فرانسه

اهمیت زبان فرانسه

در صورتی که شما به فکر اخذ اقامت کاری و یا تحصیل در فرانسه باشید یادگیری زبان فرانسه برای شما ضروری می باشد و از طرفی امکان دارد شما به فکر اخذ ویزای شینگن برای خود باشید که این امر نیز شما را ملزم به یادگیری زبان فرانسه می کند.

چنانچه رویای تحصیل در این کشور را دارید اما به دلیل هزینه های بالایی که برای زندگی در این کشور وجود دارد می خواهید از آن دست بکشید می توانیم به شما پیشنهاد دهیم که با کسب مهارت در زبان فرانسه از امکان اشتغال حین تحصیل استفاده کنید و با توجه به درآمد دریافتی خود زندگی خود را مدیریت کنید.

همیشه افرادی هستند که به دنبال تماشای زیبایی ها و درک لذت آثار و شاهکارهای ادبی هستند. این افراد بر این باور هستند که لذت مطالعه آثار ادبی به زبان اصلی خود، لذتی فرای تصور دارد بنابراین همیشه سعی می کند که زبان های جدید را آموخته و وقت خود را صرف مطالعه این آثار به زبان اصلی کنند. چنانچه شما نیز از این دسته افراد هستید می توانید با یادگیری زبان فرانسه به رویای خود جامه عمل بپوشانید.

علاوه بر آنچه تا به اینجا به منظور بیان اهمیت زبان فرانسه گفته شد از فرهنگ غنی که پشت این زبان است نمی توان چشم پوشی کرد چرا که همیشه وجود دارند افرادی که شیفته ماجراجویی ، گردشگری و همچنین آشنایی با فرهنگ کشورهای غنی هستند. بازدید از کشور فرانسه همواره از جمله برنامه گردشگرانی بوده است که به دنبال درک فرهنگ‌ و تمدن کشورهای جهان هستند. با توجه به آنچه گفته شده یادگیری زبان فرانسه اهمیت بالایی پیدا کرده است و همواره بر تعداد علاقه مندان به این زبان افزوده شده است.

به طور کلی اگر بخواهیم در مورد اهمیت یادگیری زبان فرانسوی صحبت کنیم در مرحله اول می توانیم به فراگیر بودن این زبان اشاره کنیم. همانطور که گفته شد  بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در ۵ قاره موجود در دنیا به این زبان صحبت می کنند.

و در واقع فرانسه دومین زبان خارجی است که بعد از انگلیسی مردم تمایل به یادگیری آن دارند و می‌توان گفت که این زبان پا به ‌پای انگلیسی در کل دنیا آموزش داده می شود.

ممکن است شنیده باشید که فرانسه به عنوان زبان عشق و منطق شناخته شده است. با یادگیری فرانسوی لذت یادگیری یک زبان غنی و ملودیک که زبان عشق نامیده می شود را خواهید داشت.  با نگاهی به تاریخ می‌بینیم که فیلسوفان بزرگی همچون رنه دکارت به این زبان صحبت می کردند بنابراین می توانیم فرانسوی را نیز زبان منطق بدانیم. با توجه به اینکه فرانسه یکی از مهمترین قطب های اقتصادی اروپا محسوب می‌شود و در واقع پنجمین اقتصاد بزرگ جهان را تشکیل داده و سومین کشوری است که برای سرمایه‌ گذاری خارجی می‌توان روی آن حساب کرد، با یادگیری آن می توانید شانس خود را برای حضور در بازارهای جهانی و پذیرش در موقعیت های شغلی عالی در کشورهایی همچون بلژیک سوئیس و کانادا که به این زبان صحبت می کنند افزایش دهید.

اهمیت یادگیری زبان فرانسه
اهمیت یادگیری زبان فرانسه

از طرفی می توان زبان فرانسه را به عنوان زبان فرهنگ در نظر گرفت و با یادگیری آن به دنیای مد و زیبایی، هنرهای تجسمی، معماری و رقص وارد شد.

همان طور که گفته شد با یادگیری این زبان می توانید آثار و شاهکار ادیبانی همچون ویکتورهوگو، ژان پل سارتر و یا مولیر را به زبان اصلی مطالعه کرده و از مطالعه این آثار به زبان اصلی به وجد آیید.

اگر به فکر تحصیل در فرانسه هستید بایستی اشاره کنیم با یادگیری این زمان می توانید شانس خود را برای دریافت بورسیه از بهترین دانشگاه های فرانسه افزایش دهید.

از طرفی همانطور که در ابتدا اشاره کردیم با توجه به این که زبان فرانسه زبان رسمی سازمان ملل ، یونسکو،  اتحادیه اروپا، ناتو و کمیته بین‌المللی المپیک، دادگاههای بین المللی و صلیب سرخ می باشد، و به منظور فعالیت در هر کدام از نهادهای که به آنها اشاره شده است تسلط به این زبان ضروری می باشد.

فرانسه از جمله جذاب ترین مقاصد توریستی در کل جهان می باشد و طبق آخرین آمار سالانه بیش از ۸۷ میلیون بازدید کننده دارد. صحبت کردن به این زبان به شما در حین بازدید از این کشور لذت شما را از درک فرهنگ و روش زندگی آن ها و برقراری ارتباط مستقیم با فرانسوی زبانان دو چندان می کند.

طبق مشاهدات صورت گرفته افرادی که توانایی بالایی در زبان فرانسوی دارند می توانند به خوبی به یادگیری زبان هایی همچون اسپانیایی، پرتغالی، رومانیایی، ایتالیایی و حتی انگلیسی بپردازند. چرا که درصد قابل توجهی از کلمات انگلیسی از زبان فرانسه گرفته شده است.

از طرفی زبان فرانسه بعد از زبان‌های انگلیسی و آلمانی سومین زبانی است که به طور رایج در اینترنت از آن استفاده می شود. از این رو با یادگیری این زبان و برقراری ارتباط با فرانسه زبان در سراسر جهان می توانید حوزه ارتباطی خود را و طبعا دید خود را نیز گسترش دهید.

چنانچه تمایل به یادگیری زبان فرانسه به عنوان یک زبان جدید را دارید وب سایت “من و زبان” این امکان را برای شما فراهم کرده تا به زبان فارسی و با سیستمی کاملاً آنلاین در سریع ترین زمان و صرف کمترین هزینه این زبان را بیاموزید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید