اهمیت یادگیری زبان آلمانی

اهمیت یادگیری زبان آلمانی

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا آلمانی را یاد بگیریم؟
اهمیت یادگیری زبان آلمانی | اگر مطمئن نیستید که جوابتان به این پرسش چیست، در ادامه چند دلیل عالی برای اهمیت یادگیری زبان آلمانی آورده شده است.
آلمانی رایج ترین زبان در اتحادیه اروپا
حدود 175تا200 میلیون نفر در سراسر دنیا به این زبان صحبت می کنند و آلمانی یازدهمین زبان پرکاربرد جهان و اولین زبان رایج در اتحادیه اروپا است. حدود 95 میلیون نفر آلمانی را به عنوان زبان اول و تقریباً به همان اندازه آن را به عنوان زبان دوم صحبت می کنند. به همین دلیل آلمانی به همراه انگلیسی و فرانسه زبان رسمی اتحادیه اروپا است. بسیاری از مردم اروپای مرکزی و شرقی زبان آلمانی را به عنوان زبان دوم انتخاب می کنند. خارج از اتحادیه اروپا، سومین زبان خارجی است که تدریس می شود. بیشترین اجداد آمریکای ها آلمانی هستند و اگر چه بسیاری از آنها به این زبان صحبت نمی کنند، اما این کشور میراث زیادی از آلمان دارد.

اهمیت یادگیری زبان آلمانی
اهمیت یادگیری زبان آلمانی

دنیای جدید
اگر وبلاگ شخصی دارید که مخاطب خود را از دست داده است شاید نوشتن به آلمانی و همچنین زبان خودتان راه مناسبی برای جلب مخاطب باشد. آلمانی ها حضور پر رنگی در اینترنت دارند. دامنه .de پس از .com در رده دوم قرار دارد. حدود 8/5 درصد وب سایتها به آلمانی نوشته می شوند که درست بعد از 5.9 درصد روسی است.
تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان
چه کسی می گوید که برای درس خواندن باید پول خرج کنید؟ هزینه تحصیل در انگلستان 9000 پوند در سال است. در آمریکا نیز دانشجویان با وام شهریه خود را پرداخت می کنند. و اما در آلمان؟ شهریه در اکثر دانشگاه ها رایگان است. برخی از موسسات حدود 500 یورو در هر ترم می گیرند. نکته قابل توجه این است که بسیاری از دانشگاه های آلمان در لیست 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.
در مورد دانشجویان بین المللی هزینه های تحصیل در کشورهایی مانند انگلستان، آمریکا و استرالیا، برای دانشجویان خارجی دو برابر بیشتر از سایر دانشجویان داخلی است. اما در آلمان چنین نیست. دانشجویان داخلی و بین المللی در دوره های کارشناسی از آموزش رایگان بهره مند می شوند. سوئیس و اتریش نیز هزینه های بسیار کمتری را نسبت به سایر کشورها برای تحصیل دریافت می کنند. پس چرا زبان آلمانی را نیاموزیم تا رایگان تحصیل کنیم!
موسیقی
موتسارت، باخ، بتهوون، شوبرت، برامز، شومان و واگنر چه ارتباطی با هم دارند؟ همه آنها از آهنگسازان معروف هستند و به آلمانی صحبت می کردند و می نوشتند.
در زمینه هنر هر سال حدود 80،000 کتاب جدید در آلمان منتشر می شود. درصد کمی از این کتاب ها به زبانهای دیگر ترجمه شده است. همه این کتاب ها فقط برای کسانی که تسلط کافی به آلمانی دارند قابل دسترسی است.
بعلاوه، با یادگیری آلمانی می توانید کافکا و گوته را به زبان اصلی بخوانید و در نتیجه درک بهتری از آنها خواهید داشت.
درآمد بیشتر
آیا می دانید آلمان بزرگترین شریک تجاری اروپا با آمریکا است؟ آلمان همه چیز را از وسایل نقلیه و ماشین آلات گرفته تا محصولات شیمیایی و فلزات صادر می کند. اگر علاقمند به دنبال کردن یا رشد حرفه ای در شغل خود هستید زبان آلمانی را یاد بگیرید. تجارت این کشور با داشتن اقتصاد بزرگ و جامعه ای نوآور فوق العاده عالی است و آغازگر بسیاری از مشاغل پردرآمد است!
آلمانی برای کسانی که زبان انگلیسی می دانند آسان است
آلمانی و انگلیسی متعلق به یک خانواده زبانی هستند. به همین دلیل آلمانی برای کسانی که زبان انگلیسی می دانند آسان است.
بر خلاف فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی، انگلیسی و آلمانی به زبان هند و اروپایی تعلق دارند. برخی از کلمات و اصطلاحات آلمانی هنوز در انگلیسی رایج است. هنگامی که آلمانی را به عنوان زبان خارجی یاد گرفتید متوجه می شوید که بسیاری از لغات آن مشابه انگلیسی است.
آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا
در سال 2015، آلمان پس از چین، آمریکا و ژاپن به چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا تبدیل شد. شرکتهای بین المللی مانند فولکس واگن، آلیانز، بیرکنست، مرسدس بنز و زیمنس برندهای معروفی هستند که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده اند.
برلین کانون نوآوری
پایتخت های اروپا غالباً به این دلیل، فرصت های بی پایان در مد، سرگرمی و تجارت مکان های عالی برای زندگی هستند.
اگر می خواهید در شهرهایی مانند پاریس و لندن با آسایش زندگی کنید، غالبا برای پرداخت هزینه های تجملاتی در این شهرها دچار مشکل می شوید و راه اندازی یک کسب و کار یا برند برای شما بسیار دشوار است. خوشبختانه برلین به عنوان پایتخت آلمان شهری است که در آن هزینه های زندگی کم و کیفیت زندگی بالا است. در هر 20 دقیقه یک استارت آپ جدید در این شهر ایجاد می شود.
آلمانی زبان اصلی عاشقان علم
در اواخر قرن بیستم آلمان به لطف موفقیت اندیشمندان برجسته مانند ماکس پلانک و زیگموند فروید به زبان رسمی علوم تبدیل شد. اگر عاشق علم باشید، تسلط به آلمانی به درک شما در مورد آثار برخی از افراد بزرگ آلمانی مانند آلبرت انیشتین کمک بسیاری می کند.
علاقمندان به سیاحت و گردشگری
آلمانی ها درآمد خوبی دارند و حداقل در سال 20 روز حق مرخصی دارند. این موضوع زمان و هزینه سفر را برای آنها فراهم می کند و در نتیجه به کشورهای مختلفی در سراسر دنیا سفر می کنند. آنها سالانه حدود 80 میلیارد یورو خرج می کنند. اگر در صنعت گردشگری کار می کنید، صحبت کردن به آلمانی به شما یک مزیت بزرگ می دهد.
اگرچه آلمانی از لحاظ ساختار گرامر و جملات، نسبتاً فنی است اما پس از تسلط بر اصول زبان از یادگیری آن لذت می برید. بسیاری از افراد می گویند که آلمانی برای کسب و کار خوب است، زیرا تجارت های زیادی با استفاده از این زبان انجام می شود و با توجه به جریان برگزیت برخی از مشاغل ممکن است به فرانکفورت نقل مکان کنند، بنابراین بهتر است که زبان آلمانی را یاد بگیرید تا با افراد آنجا ارتباط برقرار کنید.
بسیاری از افراد تصور می کنند که آلمانی ها مردمان خنده رویی نیستند، اما این موضوع صحت ندارد و اگر می خواهید فرهنگ و مردم این کشور را بشناسید باید زبان آنها را بیاموزید. هر چه زبانی را بهتر یاد بگیرید با ظرافت های آن بیشتر آشنا می شوید و منظور دیگران را بهتر درک می کنید و از برخی کلیشه ها خلاص می شوید.
آیا یادگیری آلمانی واقعاً دشوار است؟
در مقایسه با انگلیسی می توان گفت که یادگیری زبان انگلیسی بسیار آسان است. اما وقتی یادگیری زبان آلمانی را شروع می کنید با خودتان فکر می کنید که هرگز این زبان را یاد نخواهید گرفت، هرگز نمی توانم یک جمله به این زبان بگویم و هرگز نمی توانم با دیگران با این زبان ارتباط برقرار کنم. بله! در ابتدا کار بسیار دشواری است، و باید گرامر زیادی را یاد بگیرید. اما وقتی اصول آن را یاد گرفتید و گرامر آن دستت آمد دیگر یادگیری آن بسیار آسان می شود. شاید طول کلمات به نظرتان زیاد باشد، اما در واقع یک روش خوب هست که به زبان آموزان کمک می کند هر هجا رنگ خود را داشته باشد و بنابراین خیلی راحت می توانید ببینید که یک کلمه طولانی چند هجا دارد و چگونه آن را تلفظ کنید.

اهمیت یادگیری زبان آلمانی
اهمیت یادگیری زبان آلمانی

آیا آلمانی زبان مناسبی برای یادگیری است؟
بله، به خصوص که فقط در یک کشور به این زبان صحبت نمی کنند. تجربه بسیاری از افراد که به کشورهای دیگر سفر کرده اند نشان می دهد که هم انگلیسی و هم آلمانی به کار می آیند و در بعضی موارد افراد آلمانی را حتی بهتر از انگلیسی صحبت می کنند. زمانی که از آلمانی به عنوان زبان دوم استفاده می کنید متوجه می شوید که این روزها بسیار زیادی از افراد در سراسر دنیا این زبان را بکار می برند و اهمیت یادگیری زبان آلمانی را در میابید..
یکی از بهترین روش های یادگیری زبان استفاده از سایت های آموزشی است. مزیتی که یادگیری آنلاین زبان ایجاد می کند طراحی هوشمندانه، بهره گیری از مهارت های چندگانه، تقویت حافظه و افزایش اطلاعات است. سایت من و زبان با بهره گیری از بهترین شیوه های آموزشی و طراحی محیط ساده و جذاب شما را در یادگیری آسان تر و موثر تر زبان آلمانی همراهی می کند. این امکان برای شما فراهم شده که ابتدا به صورت رایگان آن را امتحان کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید