زبان رسمی ایتالیا

زبان رسمی ایتالیا

آموزش زبان ایتالیایی و معرفی زبان رسمی کشور ایتالیا

زبان رسمی ایتالیا | زبان رسمی ایتالیایی زبانی است که بسیاری از ایتالیایی ها در این کشور از آن استفاده می کنند. اما منظور از زبان رسمی ایتالیایی چیست؟ همانطور که می دانید ایتالیا در غرب قاره اروپا قرار دارد و در میان آب های دریای مدیترانه می باشد. این کشور دارای بیش از 60 میلیون جمعیت می باشد که این جمعیت ترکیبی از ملیت ها و فرهنگ های مختلف است که به زبان های متفاوتی نیز صحبت می کنند. این زبان ها هم شامل زبان های متداول و روز دنیا می باشد و هم زبان های کمتر شنیده شده و لهجه های کمیاب.

زبان رسمی ایتالیا
زبان رسمی ایتالیا

با این وجود زبان رسمی کشور ایتالیا همان ایتالیایی است. این زبان توسط بالغ بر 85 میلیون نفر در سراسر جهان استفاده می شود و به عنوان یکی از زبان های کاری و رسمی در مجمع اروپا به شمار می رود. این زبان را به عنوان زبان رومی می شناسند که ریشه آن در لهجه توسکانی است و یکی از زیر مجموعه های زبان ایتالیایی می باشد و متعلق به خانواده هند و-اروپایی است.

این لهجه در کشور ایتالیا بیشتر توسط سطوح بالاتر جامعه و نویسندگان در قرن 12 استفاده می شد. در حقیقت نویسنده معروف دانته همیشه در آثار خود از استاندارد های این زبان به سود خود بهره برده است.

با این وجود امروزه ایتالیایی هنوز زبان رسمی شناخته نمی شود بلکه تنها در کشور ایتالیا به طور رسمی شناخته شده است. همانطور که در بالاتر گفتیم در ایتالیا زبان های دیگری هم استفاده می شود. این زبان ها در اقلیت هستند و بسیاری از آن ها جز زبان های تاریخی می باشند مانند یونانی، آلمانی و … . البته زبان های دیگری در ایتالیا کاربرد دارد که در حدود سی زبان هستند.

زبان، چیزی فراتر از کلمات و قوانین دستوری می باشد. زبان یک دنیای دیگر است. برای مثال زمانی که شما به زبان ایتالیایی صحبت می کنید می توانید با بیش از 64 میلیون ایتالیایی زبان ارتباط برقرار کنید.

زبان ایتالیایی یکی از زبان های ساده ای می باشد که افراد می توانند به عنوان زبان دوم خود انتخاب کنند. گرامر و یا دستور زبان ایتالیایی و ساختار جملات آن با زبانی مانند انگلیسی متفاوت می باشد، اما باید بدانید که از آن ساده تر است. زیرا هر دو این زبان ها ریشه لاتین دارند و کلمات مشابه زیادی با هم دارند.

نه تنها زبان ایتالیایی برای شروع یک زبان خارجی ساده است، بلکه بعد از یادگیری این زبان خیلی راحت تر می توانید زبان های دیگری مانند اسپانیایی، فرانسه و یا پرتغالی را نیز یاد بگیرید.

زبان ایتالیایی را خیلی ساده می توانید به کمک سایت های آموزش آنلاین مانند من و زبان یاد بگیرید. با این کار در وقت و هزینه های خود به طور قابل ملاحظه ای صرفه جویی می کنید. در وب سایت من و زبان می توانید به راحتی با یک ثبت نام ساده و بهره مندی از یک هفته آموزش رایگان و سپس خریداری دوره های آموزشی زبان های مختلف از جمله ایتالیایی، یادگیری زبان خارجی را شروع کنید و از همان ابتدا مهارت هایی نظیر شنیدن، صحبت کردن، نوشتن و درک مطلب تان را تقویت کنید و تمامی آن ها را به طور همزمان یاد بگیرید.

دروسی که من و زبان برای شما تدوین کرده است با موضوعات مختلف می باشد و تقریبا می توان گفت تمامی مباحثی که ممکن است در آن به زبان ایتالیایی و یا هر زبان خارجی دیگر نیاز پیدا کنید، پوشش داده است.

زبان رسمی ایتالیا
زبان رسمی ایتالیا

مزایای یادگیری زبان ایتالیایی

آشنایی و دانستن حتی کمی ایتالیایی دریچه های تازه ای به روی شما باز می کند. به طور کلی می توان گفت با یادگیری زبان ایتالیایی می توانید از مزایای زیر بهره مند شوید:

  • موفقیت در کسب و کار: تسلط تنها به یک زبان و زبان مادری اصلا چیزی نیست که در رزومه شما مورد توجه کسی قرار گیرد. یادگیری یک زبان دیگر می تواند نقطه عطفی در رزومه شما به حساب آید و روند کاری شما به سمت بهتر شدن تقویت کند و از آنجایی که کشور ایتالیا از مقاصد بزرگ بازرگانی و تجارت به حساب می آید، با دانستن زبان آن می توانید راه را برای فعالیت های بازرگانی با این کشور برای خود هموار کنید.
  • راحتی در سفر: ایتالیا از آن دسته از کشور های ایتالیایی است که مقصد گردشگری بسیاری از گردشگران می باشد. سواحل زیبای این کشور نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند در کنار این سواحل آثار باستانی و تاریخی این کشور نیز همیشه خیره کننده بوده است.
    اما تصور کنید وقتی بتوانید به زبان ایتالیایی با بومی های این کشور صحبت کنید، چقدر تفریح و گردش در این کشور آسان می شود. درست است که امروزه تور ها و پکیج های مسافرتی زیاد شده اند اما تنها کمی ایتالیایی صحبت کردن هم شانس لذت بیشتر را به شما می دهد. وقتی زبان ایتالیایی ها را بدانید ، بهتر و بیشتر می توانید کشور و تاریخ آن ها درک کنید.
  • شانس زندگی در ایتالیا: وقتی بتوانید به راحتی به ایتالیایی صحبت کنید و نیازی به راهنما و کتاب های آموزشی نداشته باشید زندگی و رفت و آمد در این کشور برای شما خیلی راحت تر می شود. به همین دلیل می توانید شانس خود را برای زندگی و یا تحصیل در کشور ایتالیا امتحان کنید و یا در زمان بازنشستگی تان از آب و هوای عالی و چشم انداز های زیبای این کشور بهره مند شوید.
  • تقویت مغز و ذهن تان: حتی اگر تصمیم دارید ایتالیایی را تنها به عنوان یک سرگرمی برای خود انتخاب کنید، باز هم باید بدانید که با این کار چه کمک بزرگی به رشد و تقویت مغزتان کرده اید. این به این دلیل است که یادگیری یک زبان دیگر می تواند ارتباطات قوی بین نورون های مغزی شما ایجاد کند. هرچه این اتباطات قوی تر باشد، حافطه شما قوی تر می شود و مهارت های حل مساله نیز در شما افزایش پیدا می کند. در ضمن خیال تان از بابت فراموشی و الزایمر در سنین پیری راحت می شود.
  • آشنایی با فرهنگ ایتالیا: ایتالیا دارای فرهنگ و هنر غنی و پرباری می باشد. چه بخواهید با شعر و ادبیات این کشور آشنا شوید و چه به دنبال تاریخچه و آثار باستانی آن باشید، صحبت کردن به این زبان می توان مسیر شما را هموار تر کند تا مطالب بیشتر و متنوع تری درباره ایتالیا فرا گیرید.

با ذکر مزایای بالا، دیگر درنگ نکنید و از همین الان نسبت به شروع دوره آموزش زبان ایتالیایی در وب سایت من و زبان اقدام کنید و مطمئن باشید خیلی راحت و سریع می توانید بر این زبان تاریخی مسلط شوید و از مزایای آن لذت ببرید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید