سفر به چین و اهمیت زبان

سفر به چین و اهمیت زبان

سفر به چین و اهمیت زبان | چرا چین را برای سفر انتخاب می کنید؟
چین کشور پهناور و تاریخی است که سفر به آن می تواند دنیای دیگری را برای شما نمایان کند. نکته جالبی که در این کشور وجود دارد سنت و مدرنیته است که در کنار هم قرار گرفته اند و شما به هر کجای این کشور که سفر کنید، می توانید این تلفیق زیبا را مشاهده کنید. شاید همین موضوع دلیلی بر توسعه صنعت گردشگری در این کشور شده است. اگر قصد سفر به یکی از کشور های آسیایی را دارید چین یکی از بهترین گزینه هاست. در ادامه به بررسی دلایل بازدید از چین می پردازیم.
از بزرگترین جشنواره برف و یخ در هاربین دیدن کنید 
بزرگ ترین جشنواره سالانه برف و یخ جهان از سال 1963 در هاربین، شهری در شمال شرقی چین که زمستان های سردی دارد، برگزار می شود. مجسمه های ساخته شده در قسمت های مختلف شهر وجود دارند که البته اکثر آنها در سان آیلند  sun island(جزیره خورشید) و آیس اند اسنو ورلد  sun and snow world (دنیای برف و یخ) به نمایش در می آیند. مجسمه ها بر اساس موضوع دسته بندی می شوند، به طور مثال برخی از مجسمه ها به آثار هنری کلاسیک چین شباهت دارند و برخی دیگر داستان های معروف اروپایی مثل افسانه پریان را به تصویر می کشند و یا مشابه بنا های معروف هستند.

سفر به چین و اهمیت زبان
سفر به چین و اهمیت زبان

از ساحل قرمز دیدن کنید
منظره شگفت انگیز و فوق العاده این ساحل، توسط علف قرمز جنس سیاه شور  به وجود آمده است. هر ساله در فصل پاییز، این منطقه حفاظت شده 26 کیلومتری به رنگ قرمز در می آید. این ساحل در کرانه رود لیائو قرار گرفته است. علف سیاه شور در طول تابستان سبز رنگ است اما پس از رشد کامل، در ماه سپتامبر به رنگ قرمز تیره در می آید. گردشگران می توانند با استفاده از پل هایی که در نقاط خاصی از منطقه وجود دارد از ساحل قرمز دیدن کنند. شما می توانید به وسیله اتوبوس یا قطار از پکن یا تیانجین خود را به ساحل قرمز برسانید و برای حداقل یکبار هم که شده از مناظر جذاب آن لذت ببرید.

سفر به چین و اهمیت زبان
سفر به چین و اهمیت زبان

رنگ های دانکزیا را تجربه کنید
اراضی دانکزیا در جنوب چین حقیقتاً یکی از شگفتی های طبیعی  به شمار می رود. رشته کوه های ماسه سنگی با غار های کم عمقی که قطعاً برای علاقمندان به غار شناسی بسیار جذاب هستند. علاوه بر این، منطقه دانکزیا در فهرست یونسکو نیز ثبت شده است. گردشگران برای رفتن به این منطقه، معمولاً به شهر کوچک ژانگیه می روند و از آنجا به راحتی به دانکزیا رفته و از مناظر زیبای آن لذت می برند. جاده های جدید، معبر و گذرگاه های چوبی به منظور تسهیل پیاده روی گردشگران در این منطقه و رونق گردشگری ساخته شده اند. علاوه بر طبیعت زیبا، معابد کهن بسیاری نیز در این منطقه واقع شده اند که بازدید از آن ها، سفر به دانکزیا را به تجربه ای فراموش نشدنی مبدل می کند.

سفر به چین و اهمیت زبان
سفر به چین و اهمیت زبان

با قایق در رودخانه لی گشتی بزنید
این منطقه به خاطر فضای زیبا و شاعرانه اش، یکی از محبوب ترین نقاط برای گردش به حساب می آید. مسیری به طول 83 کیلومتر از گوئیلین تا یانگ شو کشیده شده است که به مناظر زیبایش شهرت داشته و بهترین راه برای گشت و گذار در آن، استفاده از قایق است. این رودخانه پرطرفدار ترین جاذبه گردشگری ناحیه گوانگشی می باشد و یکی از بهترین مناطق دیدنی چین به شمار می رود. بازارها، مغازه ها و شهر های قدیمی، مکان هایی هستند که گردشگران در طول سفر از آن ها نیز بازدید می کنند.

سفر به چین و اهمیت زبان
سفر به چین و اهمیت زبان

شالیزارهای پلکانی حیرت انگیز
شالیزارهای پلکانی ایالت یوان یانگ در کرانه رود سرخ، شهرتی جهانی دارند. این منطقه در فهرست میراث جهانی ثبت شده و بدون هیچ تغییری اصالت خود را حفظ کرده است. این طبقات حدود 1000 سال پیش به دست مردم هانی در دل کوه ها و در ارتفاع 1800 متری نسبت به سطح دریا ساخته شده اند. اگرچه این شالیزار ها در منطقه بسیار دوری واقع شده اند و جاده های منتهی به آن نیز کیفیت چندانی ندارند اما دیدن آن ها، تجربه ای خاص و منحصر به فرد خواهد بود. علاوه بر شالیزارها، زندگی و فرهنگ گروه های قومی منطقه نیز بعد تازه ای از فرهنگ کشور چین را آشکار می سازد.
به تیانمن شان بروید
زیباترین چشم انداز های این منطقه از مرتفع ترین نقطه آن، یعنی کوه هونز گیت یا دروازه بهشت در ارتفاع 1520 متری، قابل رویت است. شما می توانید به کمک 999 پله بدون سکوی استراحت، از کوه بالا بروید و یا از تله کابین استفاده کنید. تله کابین تیانمن شان مرتفع ترین تله کابین دنیا می باشد، بنابراین خود را برای صعود 1279 متری آماده کنید. این پارک دارای تعداد بی شماری ستون سنگی است و تیانمن دارای گذرگاه های شگفت انگیز و همچنین مرتفع ترین تله کابین جهان می باشد.

سفر به چین و اهمیت زبان
سفر به چین و اهمیت زبان

سوار بر قایق به شهر تاریخی فونیکس بروید
این شهر در استان هونان که به طبیعت زیبا و کوه های منحصر به فرد تیانمن شهرت دارد، قرار گرفته است. از زبان های مختلف و آیین های قومی گوناگون تا هنر و معماری، همگی زیر مجموعه فرهنگ غنی این شهر تاریخی هستند. ساختمان هایی که سبک معماری سلسله مینگ و کینگ را دارند، توسط سازمان یونسکو به خوبی حفاظت می شوند.

سفر به چین و اهمیت زبان
سفر به چین و اهمیت زبان

بر روی دیوار چین قدم بزنید
دیوار چین چندین قرن پیش ساخته شده و در طی سالیان متمادی  بارها  نوسازی شده است. اولین دیوار، 7 قرن پیش از میلاد مسیح ساخته شد و در زمان سلسله امپراطوری مینگ بزرگترین سازه نظامی در جهان به شمار می رفت. این دیوار معروف ترین مکان تاریخی با میراثی غنی در کشور چین است که بازدید از آن خالی از لطف نیست.

سفر به چین و اهمیت زبان
سفر به چین و اهمیت زبان

از هوانگ لانگ رویایی دیدن کنید
این مکان دیدنی و خوش منظره در زبان چینی به معنای اژد های زرد است. هوانگ لانگ در رشته کوه مینشان واقع شده و در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است. شگفتی های طبیعی بسیاری در این منطقه وجود دارند اما زیبا ترین و معروف ترین آن ها برکه های رنگارنگ طبقاتی است. معابد و مجسمه های بودا نیز در نقاط مختلف این منطقه حفاظت شده قرار دارند. علاوه بر جنگل ها،  آبشارها،  چشمه های آب گرم و کوه ها،  هوانگ لانگ محل زندگی گونه های در حال انقراضی همچون پاندا و میمون پوزه پهن طلایی سیچوان است.

سفر به چین و اهمیت زبان
سفر به چین و اهمیت زبان

از هونگ کونگ دیدن کنید
منطقه خود مختار هونگ کونگ، همانند کشوری مستقل است که برای سیاحت و گشت و گذار در آن باید کل دوران زندگی خود را در این شهر سپری کنید. هونگ کونگ شهری پویا، پر جنب و جوش و در عین حال حافظ سنت های کهن می باشد که مردم مشتاق را از سراسر جهان به سوی خود جذب می کند. به بلند ترین آسمان خراش بروید و از آنجا منظره شهر را تماشا کنید، مانند مردم محلی غذا بخورید و از تفریح در سواحل متعدد این شهر لذت ببرید.

سفر به چین و اهمیت زبان
سفر به چین و اهمیت زبان

دیگر دلایل بازدید از چین

  1. بسیاری از گردشگران در سفرشان به چین به خیابان نانجینگ در شانگهای می‌روند. شور، هیجان و زندگی در بین مردمش موج میزند و شما می‌توانید با فرهنگ مردم چین ارتباط برقرار کنید. اگر عاشق خرید هم هستید این خیابان مخصوص شماست.
  2. چین مخصوص دوستداران تاریخ است، پس دیدن معبد چنگ هوانگ میائو یا معبد شهر خدا را در اولیت قرار دهید. همچنین دوستداران طبیعت و گل و گیاه می‌توانند به باغ یویوان که همان نزدیکی است، بروند.
  3. مسافران به شانگهای می‌روند چون دلتنگ خاطرات دوران بچگی خود هستند، دیزنی لند شما را به دوران کودکی تان می برد.
  4. شهر ممنوعه پکن بزرگترین کاخ باقی ‌مانده در جهان است.معماری این شهر به گونه ایی است که سرتاسر شهر دیوارهایی دارد که هیچگونه صدایی از آن بیرون نمی رود و امکان فرار هم وجود ندارد. در این شهر رنگ زرد و قرمز به وفور دیده می‌شود که هرکدام به ترتیب نماد امپراتوری و شادی است.
  5. چینی‌ ها هر غذایی را به سبک خودشان درست می‌کنند؛ غذا های تند، شیرین و شور. از غذا های دریایی گرفته تا نودل‌ ها و کباب‌ هایش مزه‌ای متفاوت دارند. این‌ طور بگوییم: در چین تصورتان از مزه غذا ها عوض می‌شود.
  6. چین یکی از قدرتمند ترین کشورهای جهان از لحاظ اقتصادی است و امروزه افراد زیادی را برای تجارت و کسب و کار به خود جذب می کند.

همانطور که شما برای سفر به چین به یادگیری زبان چینی نیاز دارید، سایت من و زبان به ساده ترین روش و در سریع ترین زمان ممکن آموزش زبان چینی را در اختیار شما قرار می دهد. وب سایت من و زبان به صورت مجازی و به زبان فارسی زبان های خارجی را آموزش می دهد. شما با ثبت نام در وبسایت ما می توانید به صورت آنلاین و با هزینه ایی کم از داخل خانه یا محل کار خود به یادگیری آنلاین زبان چینی بپردازید. با ما دیگر دغدغه رفتن به کلاس های زبان چینی را نخواهید داشت. پس اگر در فکر سفر به چین هستید فرصت را از دست ندهید و هرچه زودتر ثبت نام کنید. شما در ابتدای عضویت می توانید به مدت یک هفته از طریق وب سایت ما زبان چینی را به صورت رایگان بیاموزید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید