آموزش زبان ترکی استانبولی

آموزش زبان ترکی استانبولی

آموزش زبان ترکی استانبولی | ترکیه کشوری پردرآمد بوده و با اغلب کشور های اروپایی و خاورمیانه مراودات تجاری و گردشگری دارد. اگر شما در گمرک، آژانس های مسافرتی یا تجارت پوشاک فعالیت می کنید، و یا به ترکیه برای تفریح مسافرت می کنید، تسلط به مکالمه زبان ترکی استانبولی شما را متمایزتر جلوه می دهد و روزبه روز بر موفقیت های شغلی شما افزوده می شود. زبان ترکی فقط در ترکیه صحبت نمی شود. زبان ترکی در مناطقی مثل اوراسیا، سیبری، اروپای شرقی و بالکان نیز صحبت می شود که بخش هایی از شوروی سابق و چین را تشکیل می دهند.
یادگیری زبان خارجی یکی از جذاب ترین کارهایی است که هر کس می تواند انجام بدهد. یادگیری یک زبان خارجی شما را قادر می سازد تا با پیچیدگی های ارتباطات انسانی آشنا شوید و به شما این امکان را می دهد تا با مردم و فرهنگ کشورهای دوردست ارتباط برقرار کنید. برای یادگیری زبان ترکی شما باید عاشق این زبان باشید و انگیزه قوی برای یادگیری داشته باشید. سعی کنید بر روی یادگیری تمرکز کنید و هیچ وقت نا امید نشوید. تنها چیزی که در همه ما مشترک است این است که راه هایی را پیدا کنیم که از فرآیند یادگیری لذت ببریم.

از همان روز اول شروع به صحبت بکنید

می توانید اصطلاحاتی را از کتاب‌های اصطلاحات متداول برای سفر یاد بگیرید و بعد به دیدار افراد ترک زبان بروید و از همان ابتدا با آن‌ها شروع به گفتگو کنید. ممکن است بیش از ۲۰۰ اشتباه در روز داشته باشید، اصلا نگران نباشید، زیرا با این روش از افراد بومی بازخورد می گیرید. شما می توانید از طریق اسکایپ و یا چت های صوتی و تصویری با آنها ارتباط برقرار کنید و دیگر نیازی نیست که به کشورهای دیگر سفر کنید.

آموزش زبان ترکی استانبولی
آموزش زبان ترکی استانبولی

کتاب های مورد علاقه خود را بخوانید

کتاب های درسی بسیار خسته کننده هستند و منجر به کند شدن سرعت شما در یادگیری می شوند، در عوض می توانید ترجمه کتاب هایی را که دوست دارید بخوانید، مثل کتاب داستان. در ابتدا ممکن است شما چیزی از آن متوجه نشوید ولی با گذشت زمان شما کم کم یاد می گیرید. در این صورت از خواندن و یادگیری لذت خواهید برد.

در ادامه بیشتر به موضوع آموزش زبان ترکی استانبولی در این مقاله می پردازیم.

در یادگیری صبور باشید

این را بدانید که قرار نیست یک شبه همه چیز را یاد بگیرید. انتظار نداشته باشید که به سرعت بتوانید به یک زبان دیگر صحبت کنید. شما باید صبور باشید و سعی کنید یادگیری را به یک امر خوشایند تبدیل کنید. البته شما باید در طول دوره یادگیری پیشرفت داشته باشید. برای یادگیری از روش های مختلف استفاده کنید، مثلا لغت های جدید را بر روی فلش کارت های رنگی بنویسید و یا اگر دوست ندارید فایل های صوتی کتاب های درسی را گوش دهید می توانید یک موضوع جذاب را در یوتیوب پیدا کنید. اگر فرد درون‌گرایی هستید و نمی‌توانید با افراد بومی بی‌درنگ شروع به صحبت کنید، می‌توانید روش صحبت کردن با خودتان را اجرا کنید. شما می‌توانید با خودتان جلوی آینه صحبت کنید، برنامه‌هایتان را برای آخر هفته شرح دهید، شما با این روش یادگیری تان سریع تر خواهد شد.

فهرست واژگان تهیه کنید

اگر بخواهید فهرستی از واژگان را به خاطر بسپارید، این واژه‌ها در حافظه کوتاه‌مدت شما ذخیره می‌شود و بعد از چند روز آن‌ها را فراموش خواهید کرد. اگر بخواهید این واژگان را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنید، باید در دوره‌های زمانی چند روزه آن‌ها را تکرار کنید. واژگان هم خانواده را پیدا کنید و در کنار هم بنویسید.

برای یادگیری خود یک نظم و ترتیب ایجاد کنید

برای یادگیری برنامه ریزی داشته باشید. مثلا می‌توانید از زمانی که معمولاً بیدار می‌شوید ۱۵ دقیقه زودتر بیدار شوید. این زمان خیلی خوبی است که تعدادی از واژه‌ها را مرور کنید. می‌توانید در حین رانندگی به محل کارتان به پادکست گوش کنید. خیلی خوب می‌شود که تمرین گوش کردن هم انجام دهید. کار‌های زیادی وجود دارد که می‌توانیم بدون برنامه ریزی انجام دهیم مثل گوش دادن به پادکست هنگام پیاده روی و انجام کارهای خانه. با دوستانتان قرار بگذارید و مثلا دو روز در هفته با هم برای مکالمه دور هم جمع شوید و تمرین کنید.
ترفند های دیگری هم برای یادگیری وجود دارند که شامل موارد زیر می شوند:

  • از فرآیند های روانشناختی طبیعی مغزتان برای جاسازی و به خاطر سپردن زبان ترکی در حافظه تان استفاده کنید. یعنی هر زمان ایده یا کلمه جدیدی به ذهنتان رسید، آن را با هر ایده یا کلمه ای که از قبل در حافظه داشته اید، ارتباط بدهید. ارتباطات، نه تنها ذهن را آشفته نمی کنند، بلکه برعکس، ذهن را تقویت می کنند.
  • یک دفتر یادداشت مخصوص زبان ترکی داشته باشید و هر زمانی که یک جمله زیبا یا سخنی را پیدا کردید آن را یادداشت کنید. در روزی های آینده دفتر خود را مرور کنید.
  • نشریه ها و روزنامه های به زبان ترکی استانبولی را ورق بزنید و پاراگراف هایی که دوست دارید برش بزنید و آن ها را به یک دیوار یا یک دفتر بچسبانید و در وقت های آزادتان آن ها را مرور کنید.
  • در مورد اشیایی که در اتاقتان هست جملاتی بگویید. در مورد اهداف آینده خود صحبت کنید.
  • اگر در کشور مقصد حضور داشتید، با مردم مکالمه زبان را تمرین کنید. در مغازه ها و پاساژ ها خرید و فروش کنید.
  • اگر معنی یک واژه را ندانستید آن را یادداشت کنید یا از آن بگذرید و ادامه مکالمه را انجام دهید به یاد داشته باشید که ما از اشتباهاتمان یاد می گیریم.
آموزش زبان ترکی استانبولی
آموزش زبان ترکی استانبولی

مزایای مکالمه به زبان ترکی استانبولی

امکان صحبت کردن با بیش از ۸۰ میلیون ترک زبان

زبان ترکی استانبولی در بین زبان های پر گویش رتبه ۲۰ را به خودش اختصاص داده است. اگر مکالمه زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید، مزایای زیادی برای شما خواهد داشت. به راحتی می توانید به کشور توریستی ترکیه سفر کرده و با مردم بومی آن جا ارتباط برقرار کنید؛ خرید کنید، جاهای دیدنی ترکیه را ببینید و خاطره بسازید.

آهنگ ها و سریال های ترکی

موسیقی ترکی زبانزد خاص و عام است. اگر ترکی بلد باشید مفهوم شعر ها را متوجه می شوید و از آن لذت ببرید. امروزه سریال های ترکی طرفداران زیادی دارند و وقتی شما به این زبان مسلط باشید از تماشای فیلم به زبان اصلی لذت خواهید برد. با دیدین فیلم و آهنگ گوش شما به کلمات عادت می کند و شما به مرور زمان کلمات و عباراتی را یاد می گیرید. اگر به طور روزانه به فیلم دیدن ادامه دهید مطمئن باشید در نهایت بسیاری از دیالوگ ها را متوجه خواهید شد.
سایت من و زبان اولین سایتی است که بسیاری از زبان های خارجی را به زبان فارسی آموزش می دهد. شما می توانید به مدت یک هفته به صورت رایگان از آموزش های ما بهره ببرید و بعد با هزینه ایی معقول و مناسب ثبت نام کنید. مطمئن باشید بعد از گذشت مدتی پیشرفت را در روند یادگیری خود مشاهده خواهید کرد.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید