چرا زبان آلمانی

چرا زبان آلمانی

چرا زبان آلمانی | آلمانی زبانی است بیش از 120 میلیون نفر در دنیا به این زبان صحبت می کنند و فقط در آلمان صحبت نمی شود بلکه در اتریش، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، سوئیس و بخش هایی از بلژیک، شمال ایتالیا و شرق فرانسه هم صحبت می شود. علاوه براین، کشور آلمان، از لحاظ اقتصاد، در رتبه سوم جهان قرار دارد و مرکز شرکت های بزرگی مانند زیمنس، فولکس‌واگن، آدیداس، لوفت‌هانزا و مرسدس بنز است. از این رو اگر می خواهید فرصت های شغلی خوبی داشته باشید و یا حتی مدیر کسب و کار خود هستید و می خواهید با شرکت های آلمانی تجارت و تعامل داشته باشید باید، زبان آلمانی را یاد بگیرید. علاوه بر این اگر می خواهید به آلمان مهاجرت کنید یا در آنجا تحصیل کنید، باید به زبان آلمانی مسلط باشید. در این مقاله می خواهیم دلایل یادگیری زبان آلمانی را به شما ارائه دهیم.

چرا زبان آلمانی
چرا زبان آلمانی
  • بورسیه تحصیلی رایگان. این خبرخوشی برای افرادی است که می خواهند از طریق بورسیه تحصیلی رایگان اقدام به مهاجرت کنند. فقط تنها چیزی که لازم است، دانستن زبان آلمانی است. با تسلط به زبان آلمانی، تحصیل شما هم در آلمان رایگان خواهد بود. هزینه های بالایی که باید برای دانشگاه های برتر کشورهایی مثل آمریکا، انگلستان و دیگر کشورهای اروپایی پرداخت کنید، در دانشگاه های آلمان وجود ندارد. عجیب است، نه؟ تحصیل در بیشتر دانشگاه های آلمان رایگان است، ولی به این شرط که به زبان آلمانی تسلط داشته باشید.دانشگاه هایی مانند دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ یا دانشگاه هایدلبرگ جزء برترین دانشگاه های دنیا هستند که نسبت به دانشگاه های دیگر، شهریه کمتری دارند.
  • آلمانی، دومین زبان علمی در جهان است. زبان آلمانی پس از زبان انگلیسی، رایج ترین زبان دنیا است که در علوم مختلف استفاده می شود. پس از انگلیسی، اکثر مقالات و پژوهش ها به زبان آلمانی هستند. در سال 2016، دولت آلمان حدود 5/27 میلیارد یورو برای تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کرد و در این زمینه دانشمندان و محققان زیادی به خود جذب کرده است. شاید یکی از این محققان یا دانشجویان خوش شانس شما باشید.
  • کشور موسیقی. به نظرشما موسیقی دانان بزرگ مانند باخ، بتهوون، موسارت، موتسارت چه چیز مشترک دارند؟ صرف نظر از اینکه آهنگساز معروفی هستند، تمامی آهنگ های خود را به زبان آلمانی نوشتند. اگر فردی هستید که به موسیقی علاقه مند هستید، یادگیری زبان آلمانی از اهمیت بالایی برای شما برخوردارد خواهد بود.
  • زبان آلمانی و اقتصاد. در سال 2015 ، آلمان اقتصادی رو به رشد 3.4 تریلیون دلاری داشت که این کشور را پس از چین، آمریکا و ژاپن به چهارمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل کرد. تا زمانی که بحث بر سر صادرات باشد، آلمان حرف اول را در کشورهای اروپایی می زند. در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی مانند فرانسه و انگلیس که در سال 2015 به ترتیب 2.9 و 2.5 تریلیون دلار رشد اقتصادی داشتند، در رتبه بالاتری قرار دارد. همچنین آلمان مرکز شرکتهای بین المللی مانند فولکس واگن، آلیانز، بیرکنست، مرسدس بنز، زیمنس و ودیگر مارک های معروف در جهان است که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است.همچنین برلین مرکز استارتاپ ها، مد و کسب و کارهای جدید است. اقتصاد قوی که آلمان دارد، متخصصان زیادی را از کل دنیا جذب کرده است. با داشتن مهارت های زبان آلمانی می توانید علاوه به رشد کسب و کار، رزومه کاری خود را تقویت کنید.
  • زبان آلمانی و فرصت های شغلی. قدرت اقتصادی آلمان که در اورپا و جهان دارد، فرصت های اشتغال زیادی را ایجاد کرده است. فرصت های شغلی بسیاری در سراسر اتحادیه اروپا و کشورهای اروپای شرقی وجود دارد که با داشتن زبان آلمانی هموار می شود. شرکت هایی مانند BMW ، Daimler ، Siemens ، Lufthansa، SAP، Bosch، Infineon، BASF و بسیاری دیگر به شرکای بین المللی احتیاج دارند. حتی ژاپنی ها که دومین اقتصاد قدرتمند جهان را دارند به این موضوع پی بردند که دانستن زبان آلمانی برای کسب و کار آنها بسیار مهم است. 68٪ از دانشجویان ژاپنی زبان آلمانی تحصیل می کنند. همچنین اگر به دنبال اشتغال در آمریکا هستید، دانستن زبان آلمانی به شما مزایای بزرگی می دهد. شرکت های آلمانی 700000 فرصت شغلی در ایالات متحده دارند و شرکت های آمریکایی هم در مقابل، تقریباً در همین تعداد فرصت شغلی را در آلمان ایجاد کرده اند. از این رو بیشتر شرکت های آمریکایی در آمریکا فردی را انتخاب می کنند که به زبان آلمانی مسلط هستند. پس این فرصت طلایی را از دست ندهید. خوشبختانه ما اینجا این فرصت طلایی برای یادگیری و آموزش آنلاین زبان را فراهم کرده ایم. آلمانی با طعم من و زبان! طعمی شیرین و خاطره ای خوش از یادگیری زبان آلمانی. من و زبان این راه را برای شما هموار کرده است. در من و زبان می توانید به مدت 7 روز یادگیری رایگان داشته باشید. این سایت زیر نظر موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان فعالیت می کند و زبان را به صورت مرحله به مرحله از مبتدی تا پیشرفته یاد می دهد. اگر ترس از یادگیری زبان آلمانی با آن جملات و کلمات طولانی اش را دارید، دیگر این ترس وجود نخواهد داشت. کافیست ذهن خود را بدون دغدغه در زمان و مکان آماده یادگیری زبان کنید.
چرا زبان آلمانی
چرا زبان آلمانی
  • افراد زیادی در اروپا به زبان آلمانی صحبت می کنند. انگلیسی، فرانسوی و آلمانی سه زبان رسمی اتحادیه اروپا هستند. از نظر رتبه هم، آلمانی دومین زبانی است که در قاره اروپا صحبت می شود. با این حال ، وقتی صحبت از زبان مادری می شود ، آلمانی در رتبه اول است. قرنهاست که این زبان به عنوان زبان اول در بخش های بزرگی از قاره اروپا خدمت می کرد. این سرویس همچنان به عنوان یک زبان دوم مهم در اروپای مرکزی و شرقی صحبت می شود. در دنیای انگلیسی زبان ها هم، آلمانی نیز سومین زبان خارجی است که تدریس می شود. علاوه بر این، به عنوان یکی از زبانهای مهم جهان در جایگاه بالایی قرار دارد. پس اگر می خواهید به آلمان یا اروپا مسافرت یا مهاجرت کنید، این زبان بسیار حائز اهمیت است.
  • آلمانی زبانی آکادمی است. با وجود تعداد زیادی دانشمند و برنده جایزه های علمی، شاید جای تعجب نباشد که آلمانی در جوامع دانشگاهی بسیار مهم است. در حقیقت ، آلمانی رتبه دوم رو به عنوان رایج ترین زبان علمی دنیا دارد. یکی از دلایل این امر این است که بازار کتابهای آلمانی پس از صنایع چاپ کتاب های چینی و انگلیسی، در رتبه سوم جهان قرار دارند. از آنجا که درصد این کتابهایی که به زبانهای دیگر ترجمه می شوند نسبتاً محدود است ، فقط با داشتن دانش زبان آلمانی می توان به آنها دسترسی پیدا کرد.
  • آلمان مهد فرهنگ های غنی. آلمان مهد فرهنگ و میراث غنی است که بخشی از آن هم در زبان آن نهفته است. از آلمان اغلب به عنوان سرزمین “Dichter und Denker” یاد می شود یعنی سرزمین شاعران و متفکران. آلمانی سهم بسیار زیادی در زمینه هنر و فرهنگ داشته است. یوهان ولفگانگ فون گوته ، توماس مان ، فرانتس کافکا و هرمان هسه تنها معدود نویسندگانی هستند که نام و آثار آنها در سطح بین المللی بسیار شناخته شده است. 10 جایزه نوبل ادبیات به نویسندگان آلمانی، اتریشی و سوئیس آلمانی اهدا شده است. دنیای موسیقی کلاسیک از نام های موتسارت، باخ، بتهوون، اشتراوس و واگنر جدا نیست. شهر وین امروز به یک مرکز بین المللی موسیقی تبدیل شده است. به همین دلیل، آلمانی ها نقش بسزایی در هنر و معماری جهانی داشته اند. اگر عاشق هنر و فرهنگ هستید، یادگیری زبان آلمانی به شما بسیار کمک خواهد کرد.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید