چرا باید زبان آلمانی را آنلاین یاد بگیریم؟

چرا باید زبان آلمانی را آنلاین یاد بگیریم؟

چرا باید زبان آلمانی را آنلاین یاد بگیریم؟ | اگر به فکر یادگیری یک زبان خارجی هستید، زبان آلمانی می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. شاید کمتر به زبان آلمانی و اهمیت آن فکر کرده باشید اما این زبان جز متداول ترین زبان ها در اروپا به حساب می آید و به همین دلیل یادگیری آن می تواند مزایای زیادی برای شما به همراه داشته باشد. اما آنچه امروز در این مقاله برای ما از اهمیت برخوردار است، یادگیری آنلاین زبان آلمانی است. همانطور که گفتیم این زبان بسیار در میان اروپایی ها رایج است، اما اجازه دهید برای درک بهتر این مطلب و قانع نمودن شما برای یادگیری زبان آلمانی با ذکر چند مورد بگوییم چرا باید بر زبان آلمانی مسلط باشید:

چرا باید زبان آلمانی را آنلاین یاد بگیریم؟

 • یک: زبان آلمانی تاریخچه و ریشه غنی دارد
  جالب است بدانید اگر می خواهید تاریخ باستان را مطالعه کنید، باید بر زبان آلمانی مسلط باشید تا بتوانید تاریخ و هنر باستانی را که عمیقا به زبان آلمانی گره خورده است، درک کنید. هر چیزی از موسیقی گرفته تا علوم و ادبیات ریشه هایی در این زبان غنی و منعطف دارد. در حوزه موسیقی زبان آلمانی اساتید برجسته و به نامی به یادگار گذاشته است که بزرگترین آن ها بتهوون می باشد. به همین دلیل است که قلب موسیقی جهان را آلمان نامیده اند.
  در حوزه علم و دانش هم نامی ترین اسم، انیشتن آلمانی است که مطالعات و یافته های او هنوز هم در زندگی های ما تاثیر گذار است و تمامی کتاب های او نیز همه به زبان آلمانی می باشند. پس می بینید که از زمان های بسیار دور، آلمانی زبان ها آثار مهمی به جای گذاشته اند و شما نیز اکنون با یادگیری این زبان اصیل می توانید در تاریخ سفر کرده و این آثار را مطالعه کنید.
 • دو: زبان آلمانی یک زبان خاص و منحصر به فرد است
  درست است که چند زبان دیگر وجود دارد که ریشه آن ها آلمانی است، اما هیچ کدام از آن ها به منحصر به فردی زبان آلمانی نیستند. یکی از دلایل این امر هم این است که در زبان آلمانی از کلمات بسیار بلند و طولانی زیاد استفاده می شود. برای مثال یک کلمه در زبان آلمانی است که دارای 64 کاراکتر و حرف می باشد. شما در هیچ زبان دیگری چنین کلمه بلند و طولانی پیدا نخواهید کرد.
  علاوه بر این، زبان آلمانی یک زبان زنده و پویا است و تنها زبانی است که از پویایی خود برای ایجاد چنین کلمات بلندی استفاده کرده است. جالب است بدانید که تولید این کلمات همواره در زبان آلمانی جریان دارد و هر از گاهی یک کلمه جدید بلند دیگری به این زبان اضافه می شود. اینجاست که زبان آلمانی پویایی خود را به رخ دیگر زبان ها می کشد.
 • سه: وب سایت های آلمانی
  اینترنت پر از وب سایت های اختصاصی زبان آلمانی است و در این میان وب سایت هایی که به .de ختم می شوند (معادل سایت های .co.uk) جز معروفت ترین ها هستند. در حقیقت وب سایت هایی که دامنه آلمانی دارند در جهان بیشتر هر کشور دیگری می باشند. همین موضوع باعث شده است که شما بتوانید دسترسی راحتی به منابع آلمانی در هر زمینه و هر موضوعی داشته باشید. پس اگر اقدام به یادگیری زبان آلمانی کنید می توانید خیلی راحت با مراجعه به وب سایت های آلمانی دانش خود را در این زبان در حوزه مورد علاقه خود بالا ببرید و تقویت کنید.
 • چهار: یادگیری آن به راحتی آب خوردن می باشد
  یادگیری زبان آلمانی اصلا کار دشواری نیست. خصوصا برای کسانی که با زبان انگلیسی آشنایی دارند. چرا که زبان انگلیسی و آلمانی ریشه های یکسانی دارند. در مقابل زبان های فرانسه، ایتالیایی و اسپانیایی جز دسته زبان هایی با ریشه متفاوت هستند و تفاوت زیادی با انگلیسی دارند، همین امر هم باعث شده یادگیری این زبان ها در مقایسه با آلمانی سخت تر باشد. در زبان آلمانی حدود 40% کلمات شبیه انگلیسی هستند.
  نکته جالب این است که شما با یادگیری زبان آلمانی می توانید زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنید. انجمن معلمان آلمانی کشور امریکا اظهار داشته اند که مهارت بالا در واژگان زبان انگلیسی نه تنها می تواند منجر به درک مطالب بهتر در انگلیسی شود بلکه مهارت های خواندن و شنیدن را در زبان آلمانی نیز به طور شگفت انگیزی بهبود می بخشند. پس می بینید که این دو زبان چقدر به یکدیگر نزدیک هستند و می توانند تاثیرات مثبت زیادی بر هم گذارند. به همین دلیل شاید بهترین گزینه بعد از یادگیری زبان انگلیسی، زبان آلمانی باشد.
 • پنج: همیشه یک نفر هست که با شما آلمانی صحبت کند
  آلمانی زبان ها افرادی هستند که بسیار در جهان سفر می کنند. تقریبا هرجایی که بروید، می توانید یک آلمانی پیدا کنید. خوشبختانه کشور ما ایران نیز که یک منطقه توریستی است، گردشگران آلمانی زیادی دارد. کافی است سری به مناطق گردشگری شهر خود بزنید و این گردشگران خون گرم و مهربان را پیدا کنید و از این فرصت استثنایی برای تقویت مهارت مکالمه ای خود در زبان آلمانی استفاده کنید.
  اما دلیل سفر های جهانی آلمانی ها چیست؟ بسیاری اعتقاد دارند که آلمانی ها فرصت سفر دارند و راه آن را به خوبی بلد هستند. چرا که می توانند شش هفته در سال را در تعطیلات باشند و البته درآمد بالای آن ها هم دلیل دیگری است که به آن ها اجازه سفر های بین المللی می دهد. در یکی از گزارشات جهانی نشان داده شد که آلمانی ها در سال 2007 در حدود 91 میلیارد یورو صرف سفر های خارجی و گردشگری خود کردند! از این روحیه آلمانی ها می توانیم هم به نفع رونق صنعت گردشگری مان استفاده کنیم و هم زبان آلمانی خود را با آن تقویت کنیم.

چرا باید زبان آلمانی را آنلاین یاد بگیریم؟

تا اینجا 5 مزیت یادگیری زبان آلمانی را برای شما شرح دادیم. اما اکنون می خواهیم 5 دلیل عمده برای سوال چرا باید زبان آلمانی را آنلاین یاد بگیریم؟ را بیان کنیم. به دلیل اهمیتی که زبان آلمانی در سراسر جهان پیدا کرده ، آموزش زبان آلمانی به روش های مختلفی هم ارائه شده است. در این میان آموزش آنلاین زبان آلمانی در سال های اخیر از اهمیت بسیاری برخوردار شده است و توانسته جای خود را میان علاقه مندان به این زبان باز کند.
وب سایت من و زبان یکی از سایت های آموزش آنلاین زبان آلمانی است که علاوه بر این زبان 5 زبان زنده دیگر دنیا را نیز به همین روش آموزش می دهد. می توان گفت “من و زبان” برای اولین بار آموزش ها را به زبان فارسی برای زبان آموز ها آماده کرده است و یک تیم متخصص و حرفه ای مسئول تدوین دروس و مطالب آن بوده اند. با ثبت نام در این وب سایت که یک پروسه بسیار ساده می باشد، می توانید زبان آلمانی را در هر زمان و مکان و در هر حوزه و موضوعی که دوست دارید، فرا گیرید و خود را از قید و بند کلاس های حضوری، منابع آموزشی و کتاب های مختلف، رفت و آمد و هزینه های بالا رها کنید و در حالی که در منزل، در حال سفر و یا هر مکان دیگر هستید، مهارت خود را در زبان آلمانی تقویت کنید.
اما این تمامی مزایای یادگیری آنلاین زبان آلمانی نمی باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا 5 مزیت یادگیری آنلاین را برای شما بیشتر توضیح دهیم:
پنج مزیت زبان آموزی آنلاین
دوره ها و دروس آموزشی آنلاین در سال های اخیر در تمامی حوزه ها و رشته ها توسعه پیدا کرده است. برای مثال بسیاری از دوره های تخصصی و حرفه ای در سراسر جهان امروزه به صورت آنلاین برگزار می شوند. این رخداد را مدیون توسعه و پیشرفت تکنولوژی و روش های ارتباطی و البته اینترنت هستیم. همین موضوع باعث شده است که کارشناسان آموزش های مجازی و آنلاین را راهی برای تقویت مهارت های زبان معرفی کنند که به کمک آن شما نه تنها می توانید در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کنید، بلکه امکان یادگیری زبان های مختلف را نیز دارید. پس با یادگیری آنلاین می توانید به مزایای زیر دست پیدا کنید…

 • بهره مندی از سرویس چند رسانه ای
  نوآوری های شکل گرفته در فناوری اطلاعات به تنهای هرگز نتوانسته اند روند یادگیری زبان را آسان کنند. بلکه امروزه با رشد سرویس های چندرسانه ای در محیط های یادگیری الکترونیک روش های یادگیری نوینی در راستای آموزش زبان معرفی شده است. برخی از نمونه های سرویس های چندرسانه ای فیلم ها، صوت ها، ابزار های تصحیح گرامر و دستور زبان، پلت فرم های چت و مکالمه، وب کم ها، تلفن، پیام های کوتاه و غیره می باشند. این فناوری ها توانسته اند تاثیر زیادی در روند یادگیری زبان از جمله زبان آلمانی داشته باشند و به کمک آن ها روش های آموزشی نوینی خلق شده اند.
  برای مثال در وب سایت “من و زبان” زبان آموز ها با فایل های صوتی و تصویری و به کمک تمرین های گزینه ای و جای خالی می توانند عبارت های آلمانی را یاد بگیرند و آن ها را تمرین کنند و در نهایت مهارت شان را ارزیابی کنند. همه این موارد به لطف سرویس های چندرسانه ای رخ می دهد و یک محیط شاد و سرگرم کننده برای شما فراهم می کند که با بازی و ریاضی خیلی راحت می توانید زبان آلمانی را فرا گیرید.
 • با آموزش آنلاین شانس تمرین و تکرار بیشتری دارید
  کمتر کسی است که با یک بار آموزش، مطلبی را یاد بگیرد. در بسیاری موارد برای یادگیری نیاز به تمرین و تکرار داریم. در آموزش آنلاین زبان آلمانی شما شانس این را دارید که هر زمانی که نیاز داشتید دوباره به مرور درس مورد نظر خود بپردازید. همین تکرار باعث می شود شما زودتر بر این زبان مسلط شوید. این موضوعی است که شما در هیچ کلاس حضوری نمی توانید داشته باشید. چون معلم در کلاس های حضوری با دانش آموزانی رو به رو است که سرعت یادگیری متفاوتی دارند اما او باید همه را میانه در نظر گیرد و نمی تواند برای یک نفر وقت بیشتری گذارد.
 • روش های یادگیری نوین و به روز
  آموزش آنلاین زبان آلمانی هیچ شباهتی به روش های آموزشی سنتی و قدیمی ندارد و رویکرد جدیدی نسبت به آموزش دارد. برخلاف روش های قدیمی که بیشتر بر دستور زبان تاکید می کردند و منابع آموزشی کتاب های ثابتی بود، در آموزش های آنلاین تاکید و تمرکز بیشتر روی یادگیری عبارت های کاربردی و ساده می باشد و در بطن کار دستور زبان نیز آموزش داشته می شود، مهم تر ازاین، منابع آموزشی هستند که ترکیبی از فایل های صوتی، تصویری و نوشتاری اند و از جذابیت زیادی برای زبان آموز ها برخوردارند.
 • در دسترس بودن
  به لطف کامپیوتر ها و تلفن های همراه هوشمند امروزه به راحتی می توانید به آموزش های آنلاین دسترسی داشته باشید. مثلا هر روز صبح قبل از رفتن به محل کار و در حالی که منتظر هستید، همسرتان صبحانه را آماده می کند به راحتی می توانید یک درس آلمانی یاد بگیرید و در حالی که سوار وسایل حمل و نقل عمومی شده اید، آن را تمرین کنید. زمانی که عصر به منزل بر می گردید درحالی که چای می نوشید می توانید درس امروز خود را مرور کنید. به همین راحتی!
 • خودمختاری
  با آموزش آنلاین زبان آلمانی، اختیار در دست خودتان است و می توانید با هر سرعتی که دوست دارید این زبان را یاد بگیرید و هر زمان که آماده بودید، در آزمون های آنلاین شرکت کنید و یا هرچه قدر که می خواهید تمرین کنید. چه بهتر از این ؟! وقت را تلف نکنید و با ثبت نام در “من و زبان” همین آلان یادگیری آنلاین زبان آلمانی را شروع کنید…

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید