دلایل یادگیری زبان ترکی

دلایل یادگیری زبان ترکی

دلایل یادگیری زبان ترکی | در قرن بیست و یکم، تسلط به چند زبان، امری عادی و متداول می باشد. انتظار می رود نیمی از مردم جهان حداقل به دو زبان تسلط داشته باشند، این روند حتی می تواند بیش از این نیز پیشرفت کند. پس با توجه به این تغییرات بزرگ در جهان، شما چه فکری برای جایگاه خود در این میدان ارتباطی کرده اید؟ آیا می خواهید عضوی از شبکه اجتماعی جهانی باشید و یا می خواهید در جزیره تنهایی خود بمانید؟ سوال اصلی و مهم این است که چرا برای یادگیری یک زبان دیگر تعلل می کنید؟
اگر نسبت به جهان اطراف خود کنجکاو هستید و می خواهید بیشتر درباره موضوعات جهانی و فرهنگی بدانید، یادگیری یک زبان دیگر از واجبات می باشد. ترکی یکی از زبان های معروف، متداول و کاربردی می باشد که با یادگیری آن می توانید سطح کیفی و ارتباطی زندگی خود را در سفر، روابط کاری، روابط دوستی و اجتماعی، بهبود بخشید. هرچه بتوانید به زبان های بیشتری صحبت کنید جهان اطراف تان وسیع تر خواهد شد.
پس هیچ دلیلی وجود ندارد که بخواهید برای یادگیری زبان ترکی و یا هر زبان دوم دیگری تعلل کنید. هرگز به خود نگویید من نمی توانم زبان دیگری یاد بگیرم و یا استعداد این کار را ندارم. این تصور که تنها کودکان می توانند دو زبانه باشند و این کار برای بزرگسالان امری دشوار می باشد، یک حرف بی اساس و غیر علمی می باشد. شما در هر زمان، هر مکان و هر سنی که باشید می توانید یک زبان دیگر و یا حتی چند زبان خارجی را یاد بگیرید و از آن ها در روابط اجتماعی تان استفاده کنید. شاید نتوانید به مانند فردی که زبان اصلی اش ترکی و یا هر زبان دیگری است صحبت کنید اما قطعا می توانید خود را به سطح مناسبی برسانید. به خاطر داشته باشید که ما برای کمال گرایی و قاب کردن مدارک مان، زبان های خارجی را یاد نمی گیریم بلکه زبان باید به عنوان ابزاری برای ارتباط برقرار کردن با جهان اطراف و گسترش شبکه دوستی مان از آن استفاده کنید. اگر با این دید پیش بروید می توانید هر زبانی را در هر سن و موقعیتی یاد بگیرید.

یادگیری زبان ترکی
یادگیری زبان ترکی

یادگیری زبان ترکی

یک زبان چیزی فراتر از زنجیره از کلمات می باشد، زبان را می توان یک دنیایی دیگر در نظر گرفت. وقتی دلایل یادگیری زبان ترکی را بیاموزید قادر خواهید بود با بالغ بر هفتاد میلیون ترکی زبان در سراسر دنیا ارتباط بر قرار کنید. این هفتاد میلیون در سرتاسر اروپای شرقی و آسیایی غربی متمرکز شده اند، که اکثر آن ها در ترکیه زندگی می کنند اما خیل عظیمی از ترکی زبانان در یونان، آلمان و بیشتر کشور های اطراف کشور ترکیه نیز حضور دارند.
زبان ترکی یکی از متداول ترین زبان ها درمیان ترک ها می باشد این زبان، هم خانواده زبان هایی مانند آذربایجانی، ازبکستانی و قزاقی می باشد. در این زبان شباهت های بسیار کمی با کلمات و دستور زبان های زبان انگلیسی مشاهده خواهید کرد. شاید برای انگلیسی زبان ها یادگیری زبان ترکی کمی دشوار باشد، زیرا این زبان هیچ وجه مشترکی با زبان انگلیسی ندارد. شاید انگلیسی زبان ها زبان های فرانسه و آلمانی را بهتر یاد بگیرند. اما زبان ترکی با زبان فارسی نزدیکی های بیشتری دارد و برای ما فارسی زبان ها یادگیری این زبان می تواند بسیار دلپذیر و جذاب و در عین حال ساده باشد.
به کمک وب سایت من و زبان می توانید زبان ترکی را خیلی ساده تر و بدون نیاز به کلاسو مربی فرا گیرید. در وب سایت من و زبان دروس زبان ترکی به طور کامل تفکیک شده می باشند و در سطوح مختلف با موضوعات مورد نیاز روزمره دسته بندی شده اند. در نتیجه خیلی راحت می توانید زبان ترکی را گام به گام دنبال کنید و در هر مرحله نیز به ارزیابی و تست خود بپردازید.

مزایای یادگیری زبان ترکی در چیست؟

یادگیری زبان ترکی می تواند در های جدیدی به روی شما بگشاید. با تقویت زبان ترکی می توانید از مزایای یادگیری زبان ترکی در موارد زیر استفاده کنید :

  • زبان ترکی در کسب و کار:دو زبانه بودن یک مزیت بزرگی در رزومه شما به حساب می آید و می تواند آینده و موقعیت شغلی شما را بهبود بخشد. آشنایی با زبان ترکی برای هر کسی که قصد کار و تجارت با شرکت های ترکی را دارد و یا می خواهد برای کار به کشور ترکیه سفر کند، بسیار مفید و سودآور می باشد. اقتصاد صنعتی ترکیه که امروزه با سرعت زیادی در حال پیشرفت می باشد در سراسر جهان شرکت های ترکی خصوصی و دولتی زیادی دایر کرده است. از آنجایی صاحبان این شرکت ها و صاحبان کسب و کار های نوین ترکیه، به زبان ترکی صحبت می کنند، جهت بر قراری ارتباط بهتر با آن ها و موفقیت در کسب و کار و تجارت تان، باید حتما بر زبان ترکی تسلط پیدا کنید.
  • زبان ترکی در سفر:کشور ترکیه یکی از بهترین و زیباترین مقاصد گردشگری می باشد که همه ساله گردشگران زیادی را از سراسر جهان به سمت خود فرا می خواند. از جمله زیبایی های این کشور سواحل آفتابی، دریای آرام، آثار باستانی، بازار های محلی و سنتی و معماری بی نظیر و زیبا می باشد که باعث شده است ده ها میلیون گردشگر همه ساله به این کشور زیبا سفر کنند. اما این همه چیز نیست. وقتی به زبان ترکی مسلط باشید، این کشور در های بیشتری به روی شما باز می کند. به این طریق که وقتی بتوانید با ترک ها به زبان خودشان صحبت کنید، بهتر می توانید از آن ها درباره مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری ترکیه سوال بپرسید و اطلاعات کسب کنید.
  • زبان ترکی برای زندگی در خارج:برای سفر به کشور ترکیه به آشنایی با زبان ترکی نیاز دارید اما اگر قرار باشد، برای مدت طولانی تری در این کشور بمانید، نیاز های زبانی شما نیز تغییر می کند. در این شرایط شما باید بتوانید با اصطلاحات و عبارت های بیشتری آشنا شوید. چون دیگر قصد شما سفر و بازدید از مناطق دیدنی نمی باشد و قرار است شما در این کشور کار کنید و نیاز های زیادی را برای خود و خانواده تان برآورده کنید.
  • زبان ترکی برای تقویت ذهن:حتی اگر تنها به عنوان یک سرگرمی می خواهید زبان ترکی را یاد بگیرید باز هم خوب است، زیرا یادگیری زبان های دوم و بیشتر ذهن شما را سالم و پویا نگه می دارد حتی اگر در سن بالا باشید. این به دلیل این است که یادگیری زبان دیگری نورون های مغزی شما را در گیر می کند. هرچه نورون های شما بیشتر درگیر شوند، حافظه تان قوی تر می شود و مهارت های حل مساله در شما نیز تقویت می شود.
  • زبان ترکی برای آشنایی با فرهنگ ترکیه:ترکیه یک کشور قاره ای می باشد بدین معنا که هم از قاره اروپا و هم از آسیا تاثیر گرفته است. به تعبیری ترکیه هم فرهنگ غرب را دارد و هم فرهنگ شرق. فرهنگ این کشور را می توان به مانند فرهنگ دو کشور متفاوت تعبیر کرد. بنابراین اگر بتوانید بر زبان ترکی مسلط شوید، بهتر می توانید با میراث فرهنگی این کشور آشنا شوید و خود را با آن ها وفق دهید.
یادگیری زبان ترکی
یادگیری زبان ترکی

روش های یادگیری زبان ترکی

اگر چه زبان ترکی زیاد مورد توجهات قرار نگرفته است، اما هنوز هم می توانید این زبان شیرین را بیاموزید. علاوه بر کلاس و معلم خصوصی، امروزه با توسعه فناوری امکان یادگیری هرچه سریع تر و راحت تر زبان های خارجی برای علاقه مندان به فراگیری زبان های خارجی فراهم شده است. یکی از روش هایی که به راحتی می توانید در آن زبان ترکی و یا هر زبان دیگری را فرا گیرید، استفاده از وب سایت من و زبان می باشد. تیم متخصص من و زبان دروس ترکی را به صورت جذاب و حرفه ای برای شما عزیزان طراحی کرده اند.
یادگیری و آموزش های آنلاین این روز ها در میان افراد بسیار متداول شده است. خصوصا جوانان دیگر کمتر به حضور در کلاس ها و استفاده از منابع آموزشی سنتی تمایل دارند. از طرفی در دنیای پر مشغله امروزی افراد وقت و زمان کمی برای حضور در کلاس ها دارند بنابراین بسیاری از آن ها تمایل دارند، به صورت آنلاین اقدام به یادگیری کنند. شاید برای افراد پر مشغله ای که نمی خواهند هزینه زیادی هم برای یادگیری زبان های خارجی کنند، این بهترین روش باشد.
با حضور در وب سایت من و زبان و دریافت خدمات آموزشی آن، ضمن پرداخت هزینه کم می توانید از محیط آموزشی نوین، جذاب و تخصصی بهره مند شوید و تا مراحل بالاتر پیش روید و مهارت زبان خود را تقویت کنید. در ادامه به برخی از دلایل یادگیری زبان ترکی یعنی مزایای من و زبان اشاره می کنیم:

  • در این وب سایت تمامی مهارت های اصلی زبان را آموزش می بینید (مانند شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن).
  • امکان استفاده از این وب سایت را هم روی کامپیوتر شخصی دارید و هم از طریق موبایل، بنابراین در هر زمان و هر مکان می توانید از آن استفاده کنید.
  • امکان انتخاب موضوعات درسی و مراحل مختلف را دارید.
  • امکان مرور و تمرین های بیشتر برای شما فراهم شده است تا هر میزان که لازم است، تمرین کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید