چرا زبان چینی را یاد بگیریم؟

چرا زبان چینی را یاد بگیریم؟

چرا زبان چینی را یاد بگیریم؟ | میلیارد ها نفر در چین و سراسر جهان به زبان چینی صحبت می کنند و هر روز بر تعداد علاقه مندان زبان چینی افزوده می شود. اغلب افراد مجذوب فرهنگ و آداب و رسوم چین، زیبایی های طبیعی و مردم خوش قلب این کشور می شوند و به همین خاطر تمایل به یادگیری زبان چینی در آن ها شکل می گیرد و به طور کلی زبان چینی به عنوان یکی از قدیمی ‌ترین زبان ‌های جهان، طرفداران زیادی دارد. همانطور که می دانید کشور ایران روابط تجاری، سیاسی، فرهنگی و صنعتی زیادی با کشور چین دارد و به دلیل این روابط، یادگیری زبان چینی در ایران رواج بسیاری پیدا کرده است. در واقع این روزها با استقبال شرکت‌های تجاری، صاحبان کسب و کار، دانشجویان و جوانان، گرایش زیادی به یادگیری زبان چینی به عنوان زبان دوم و شرکت در دوره‌های آموزشی زبان چینی پیدا کرده‌اند. بنابراین بهتر است زبان چینی را به عنوان زبان دوم فرا بگیرید تا بتوانید از بازار کار موجود بیشترین نسیب را ببرید.

چگونه یادگیری زبان چینی را شروع کنم؟

برای پاسخ به سوال چرا زبان چینی را یاد بگیریم؟ ابتدا درباره یادگیری زبان چینی صحبت میکنیم. بهترین راه برای یادگیری زبان حضور در میان مردمان کشور دارای آن زبان است ولی به دلیل سختی و مشکلاتی که وجود دارد و اینکه این امکان برای همه افراد جامعه وجود ندارد، شرکت کردن در کلاس‌ ها و دوره‌ های مخصوص تدریس با مدرسین مسلط و حرفه ای که حتی چندین سال از عمر خود را در کشور مورد نظر گذرانده اند می تواند بسیار موثر و کارآمد باشد؛ همین موارد برای زبان چینی نیز صدق می کند.

در میان کلاس‌های آموزش زبان چینی در موسسات موجود در شهر که ممکن است فرصت یا شرایط حضور در آن ها را نداشته باشید برایتان یک پیشنهاد عالی و جالب توجه داریم. وبسایت من و زبان به عنوان یک مرجع معتبر برای یادگیری 12 زبان مختلف در دنیا به وجود آمده که یکی از زبان های مورد آموزش در آن زبان زیبای چینی است. برای یادگیری این زبان پرطرفدار و دوست داشتنی به راحتی می توانید یک اکانت مدت دار را خریداری نمایید و از آموزش های بی نظیر ما استفاده کنید.

درباره زبان چینی بیشتر بدانید

جالب است بدانید که زبان چینی از مجموعه‌ های مختلفی تشکیل شده است و به صورت یک زبان واحد نیست. هر کدام از این مجموعه ها آنقدر با یکدیگر تفاوت دارند که می‌ توان هریک از آن‌ ها را به عنوان زبانی مستقل در نظر گرفت. در طول دهه های گذشته، دولت چین به منظور ساده سازی زبان چینی دست بکار شد و زبان چینی ماندارین که ۷۰ درصد مردم چین از آن استفاده می کنند را به عنوان مجموعه ای مشترک میان مجموعه ‌های زبان چینی انتخاب کرد. بنابراین یادگیری زبان چینی در حقیقت همان یادگیری زبان چینی ماندارین است. البته در بخش ‌هایی از شرق آسیا، کشورهایی همچون تایوان، همواره زبان چینی سنتی را بکار می برند و ساختار حروف سنتی را حفظ کرده و به همان شکل قدیمی از آن‌ها استفاده می‌کنند.

یادگیری زبان چینی در تصور بسیاری از افراد سخت به نظر می رسد اما به هر حال نمی توان از کاربردی ترین و پرگویش ترین زبان موجود در دنیا چشم پوشی کرد و تقریبا می توان گفت که زبان های کشور هایی همچون کره، ژاپن، هنگ کنگ و تایوان نیز از این زبان شکل گرفته اند و البته شباهت هایی به زبان چینی مدرن دارند ولی بیشتر به چینی قدیم نزدیک هستند. چینی ها در کشورشان زبان چینی را تحت عنوان جونگ گوا نام می برند که ریشه آن از کلمه جونگ به معنی میانه و گواه به معنای کشور گرفته شده است که مفهوم کلی آن «مرکز عالم» است.

چرا زبان چینی را یاد بگیریم؟

آیا یادگیری زبان چینی سخت است؟

زبان چینی بر خلاف تمام زبان های رسمی موجود در جهان دارای حروف الفبای مشخصی نیست و در اصل کاراکترها برای نشان دادن کلمات در این زبان استفاده می شوند و با قرار گرفتن کاراکترها در کنار هم کلمات تشکیل می شوند. در زبان چینی حدود 50،000 تا 80،000 عدد کاراکتر وجود دارد که همین موارد یادگیری زبان چینی را وحشتناک جلوه می دهند. اما برای یادگیری این زبان فقط کافی است که ۳۰۰ کاراکتر از این تعداد موجود را یاد بگیرید تا بتوانید گلیم خود را از آب بیرون بکشید. کاراکترها به این صورت هستند که ممکن است گاهی یک کاراکتر به تنهایی معنی داشته باشد و یک کلمه را تشکیل دهد و در حالت دیگر مجموع چندین کاراکتر معنی پیدا کند. به همین دلایل است که بسیاری از افراد این زبان را سخت ترین زبان دنیا می دانند و از یادگیری آن ترس دارند؛ در حالی که با گذشت زمان و آشنایی با آن متوجه می شوند که یادگیری یادگیری زبان چینی آنقدرها هم که فکر می کنند سخت نیست.

ویژگی های اصلی زبان چینی

زبان چینی دارای ویژگی های مهم زیر است که با هم به بررسی آن ها می پردازیم.

 • لغات: لغات در زبان چینی به صورت فعل، ضمیر، حرف ربط و صفت هستند و بیشترین لغات این زبان را اسامی تشکیل داده اند. این زبان توجه زیادی به مطابقت داشتن اسامی، افعال و صفات در جمله ندارد و همین امر یادگیری آن را تا حدودی راحت تر کرده است.
 • کاراکترها: زبان چینی امروزی در مقایسه با چینی کهن که هزاران سال پیش مورد استفاده قرار می گرفت، دارای کاراکترهای بسیار ساده تر است و این موضوع باعث شده است که در بسیاری از کشورهای آسیای شرقی، زبان چینی به صورت زبانِ مدرن تدریس شود و به راحتی مورد یادگیری واقع شود.
 • سیلابل ها: در زبان چینی هر سیلابل نمایانگر یک کاراکتر است و برخلاف تصور عموم که فکر می کنند زبان چینی تک سیلابلی می باشد، در اصل یک زبان چند سیلابلی است.
 • اسم ها: اسامی در زبان چینی به هر دو حالت مفرد و جمع باقی می مانند و تغییر نمی کنند.

از تاریخچه زبان چینی چه می دانید؟

بسیاری از زبان شناسان و متخصصان مطرح جهان در حیطه زبان آموزی اعتقاد دارند که قدیمی ترین نوشته های باقی مانده موجود در جهان به زبان چینی می باشند که قدمت آن ها به بیش از 5000 هزار سال می رسد. زبان چینی یک تفاوت عمده و اساسی با تمامی زبان های مطرح دنیا دارد و آن این است که در طول تاریخ دستخوش تغییرات نشده است و این خود جای تامل دارد. این در حالی است که سایر زبان ها بر اثر مسائل تاریخی، جنگ ها و ادغام فرهنگ ها متحمل تغییرات زیادی شده اند. زبان چینی از زبان های سینو تیبتان یا همان سینی تبتی گرفته شده است که البته نمی توان به صورت دقیق مشخص کرد که زمان جدا شدن زبان ها از هم چه زمانی بوده است. چینی قدیمی در سال های قبل از میلاد مسیح در میان مردم عادی استفاده می گردید و مردم با همان زبان قدیمی و محلی خودارتباط برقرار می کرده اند. دوره مدرن این زبان با به وجود آمدن جمهوری خلق چین و توسعه پیدا کردن زبان چینی مدرن در مدارس و دانشگاه ها و رواج آن به شکلی گسترده اتفاق افتاده است به صورتی که تا امروز همچنان از آن استفاده می شود و زبان چینی جزو زبان های محبوب دنیا به حساب می آید.

چرا زبان چینی را یاد بگیریم؟

فواید و مزایای یادگیری زبان چینی

 • زبان چینی و تاثیر آن در شغل و تجارت: با توجه به گسترده شدن روابط کشورها و راحت تر شدن حمل و نقل و سفرها که قطعا دارای مزایای بسیار زیادی هستند، یادگیری هر زبانی به عنوان زبان دوم، سوم و یا حتی چندم در دنیا امروزی مفید و موثر است. بنابراین زبان چینی نیز از این قاعده مستثنی نیست و حتی می توان گفت با ارزش ترین زبان حال حاضر دنیا می باشد چراکه زبان چینی بعد از زبان انگلیسی بیشترین خواهان را برای یادگیری دارد. کارشناسان اقتصاد دنیا همگی بر این باورند که کشور چین در چند سال آینده قطب اول اقتصادی دنیا خواهد شد و این امر نشان می دهد که یادگیری زبان این کشور در ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری ها و تجارت می تواند کمک بسیار زیادی به پیشرفت و رشد کسب و کار اشخاص بکند.
 • زبان چینی و تاثیرآن در مهاجرت و تحصیل: آینده شغلی هر دانشجویی امروزه با تحصیل در دانشگاه های کشورهای پیشرفته می تواند تضمین شود. دانشگاه های معتبر و سطح اول جهانی که در کشور چین وجود دارند، سبب شده اند که در چند سال اخیر چین مقصد بسیار محبوبی برای دانشجویان خارجی باشد و آن ها پس از آشنایی با زبان چینی می توانند در این دانشگاه ها به بهترین شکل تحصیل کرده و موفقیت موثر خود را شاهد باشند. همچنین برای مهاجرت به کشور چین نیز یادگیری این زبان لازم است و می تواند برای داشتن شغل مناسب و ارتباط موثر با مردم آن کشور راهگشا باشد.
 • زبان چینی و تاثیرآن در گردشگری: با توجه به اینکه کشور چین بیش از یک پنجم جمعیت جهان را در بر داشته و دارای یکی از قدیمی ترین فرهنگ ها و زبان های دنیا می باشد و همچنین وسعت جغرافیایی بالایی دارد، قطعا یادگیری زبان چینی می تواند به آشنایی با فرهنگ و مردمان این کشور کمک زیادی بکند و جذابیت های گردشگری و بازدید از چین را چندین برابر کند.
 • همانطور که گفتیم آشنایی و تسلط بر هر زبان خارجی در کشور ما می تواند علاوه بر مزایای ذکر شده یک منبع درآمد عالی باشد. کارهایی مانند تدریس خصوصی از جمله ی آن است که امروزه محبوبیت بالایی پیدا کرده است. به صورت کلی آموزش زبان های خارجی در کشور ما درآمد و آینده خوبی داشته و دارد. پس به شما پیشنهاد می کنیم که با آموزش آنلاین زبان چینی موجود در سایت من و زبان همراه شوید و تسلط کامل به این زبان را بدست بیاورید. ما در راستای موفقیت زبان شما می کوشیم تا شما را در بالاترین درجات و سطوح آموزشی هدایت کنیم.

نکات جالبی که باید در مورد زبان چینی بدانید

زبان چینی که پرگویش ترین زبان دنیا نیز هست ویژگی های جالبی دارد که شاید بسیاری از مردم با آن ها آشنایی نداشته باشند. خواستیم این نکات جالب را با شما در میان بگذاریم چرا که دانستنشان خالی از لطف نخواهد بود. مهم ترین نکات جالب در مورد زبان چینی به شرح زیر می باشند:

 1. یکی از ۶ زبان رسمی سازمان بین الملل، زبان چینی می باشد.
 2. کشورهایی مانند مالزی، تایوان، اندونزی و سنگاپور علاوه بر کشور چین از زبان چینی استفاده می کنند.
 3. گرامر زبان چینی بر خلاف تصور مردم بسیار ساده بوده و در مقایسه با زبان های اروپایی اصلا دشوار نیست و لازم نیست نگرانی زیادی در رابطه با یادگیری زبان چینی داشته باشید.
 4. زبان چینی همانطور که گفته شد الفبا ندارد و از کاراکترها برای تشکیل لغات بهره می گیرد.
 5. تقویت ذهن با یادگیری زبان چینی صورت می گیرد و در واقع یادگیری این زبان به داشتن ذهنی پویا کمک می کند چرا که فرد را مجبور می سازد که از هر دو نیمکره مغز خود استفاده نماید.
 6. کلماتی که در ارتباط با اندازه و مقدار هستند در این زبان بسیار پیچیده می باشد.
 7. در زبان چینی از یک سیستم نوشتاری رومی نیز بهره گرفته می شود.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • آهو

  زبان چینی رو توی خود کشور چین امکانش هست یاد بگیریم؟ یا حتما باید قبل از مهاجرت به چین تسلط به زبان چینی داشته باشیم؟ آخه م نشنیدم توی محیط که باشیم بهتر زبان اون منطقه رو یاد میگریم.

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما . اگر قبل از اینکه وارد محیط بشید ابتدا آموزش هایی رو ببینید خیلی بهتره . با بودن در محیط نیازه که آشنایی نسبت به زبان داشته باشید و اونجا بتونید کاملش کنید.

   پاسخ
 • مهدی

  زبان کره ای رو من می خوام یاد بگیرم. شما آموزش زبان کرده ای ندارید؟ فقط چینی هست برای آموزش؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما. در حال حاظر زبان کره ای نداریم. انشاالله در آینده اضافه خواهد شد.

   پاسخ
 • مولود

  رشته من زبان چینی بوده ولی متاسفانه در مکالمه و نوشتار ضعیف هستم. از طریق آموزش های وبسایت شما می تونم در حد آکادمیک زبان چینی خودم رو تقویت بکنم؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما . بله آموزش های من و زبان کامل هستند از مبتدی تا پیشرفته.

   پاسخ