موسسه WES کانادا چیست؟

موسسه WES کانادا | اگر قصد مهاجرت کاری یا تحصیلی به کانادا را دارید، پس به یک پاسپورت استخدامی یا تحصیلی نیاز دارید!!! احتمالا این برای تان عجیب باشد و تا به حال این عناوین به گوش تان نخورده. اگر به فکر مهاجرت به کانادا یا حتی آمریکا هستید بنابراین باید اطلاعات بیشتری داشته باشید. باید بدانید که منظور از پاسپورت استخدامی و تحصیلی چیست؟
سختی ها و دشواری های زندگی موجب شده است که سالانه افراد بسیاری به فکر خروج از وطن شان بیافتند. برخی قصد تحصیل در مراکز آموزشی و دانشگاه های کانادا را دارند و عداه ای دیگر به دنبال کار هستند. اما سوال اینجاست، آیا مهاجرت آن هم برای کار و تحصیل آن قدر راحت است که تعداد مهاجران به این کشور روز به روز افزایش می یابد؟ پیدا کردن کار مناسب با مدرک تحصیلی یا ثبت نام در دانشگاهی معتبر، امری آسان است یا سخت؟ در پاسخ به این گونه سوالات هم باید بگوییم بله و هم خیر.
شاید در طول یک ماه خبر مهاجرت تعداد زیادی از دوستان و آشنایان تان به کانادا را بشنوید. مسلما با خود می گویید “چرا من نتوانم؟” سوال بسیار جالبی است. پاسخش بسیار ساده است، شما هم می توانید برای کار، تحصیل یا به طور کلی بنا کردن یک زندگی جدید به کشوری مثل کانادا مهاجرت کنید. مشغول شدن در شغلی ایده آل یا تحصیل در دانشگاه های معتبر، همه و همه مواردی هستند که هوش از سر هرکس می پراند. اما برای رسیدن به این هدف باید بدانید که یکی از نیازمندی های شما، تایید شدن مدارک تان توسط موسسه سرویس تحصیلی جهانی (world education service) یا همان WES (وِس) می باشد. اگر تاکنون نام این موسسه را نشنیده و اطلاعاتی در این زمینه ندارید، باید این خبر خوب را به شما بدهیم که ما اماده ایم تا به تمام سوالات شما در این زمینه پاسخ داده و شما را چندین قدم به مهاجرت، کار و تحصیل در کانادا نزدیک کنیم.

موسسه WES کانادا چیست؟

موسسه WES کانادا چیست؟

در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم که ارزشیابی مدارک تحصیلی یا همان WES کانادا، دقیقا مانند یک پاسپورت تحصیلی یا استخدامی برای شما در کانادا و آمریکا می باشد. اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید و یا به دنبال کار هستید، این موسسه می تواند تاییدی برای شما از نظر تحصیلات آکادمیک بین المللی می باشد. در حقیقت موسسه WES کانادا وظیفه دارد که تمام مدارک تحصیلی شما را تایید و معادل سازی کنید، حال فرقی ندارد که این مدارک را از کدام کشور دریافت کرید.
موسسه WES یکی از معتبرترین مراکز تایید مدارک در آمریکای شمالی است. این موسسه با ارائه تاییدیه مدارک، می تواند به شما در فعالیت های تجاری و تحصیلی در کانادا کمک ویژه ای بکند. بنابراین هر مدرکی که توسط این موسسه حرفه ای مورد تایید قرار می گیرد از اعتبار دو چندانی برخوردار می شود، به گونه ای که صاحبان آن مدارک می توانند به راحتی در کشور کانادا تحصیل کنند و یا فعالیت های حرفه ای خود را آغاز کنند. جالب است بدانید برای افرادی که با ویزای نیروی متخصص یا همان Federal Skilled Worker اقدام به مهاجرت به کانادا می کنند هم این امر صدق می کند. اما دلیل این امر چیست؟ چرا به تایدییه این سازمان نیاز است؟
برخی از دانشگاه ها و شرکت ها در کانادا، از متقاضیان خود می خواهند مدرکی به آن ها ارائه دهند که مورد تایید دولت کانادا باشد. بنابراین می توان گفت به کمک تاییدیه ای که از سازمان WES کانادا دریافت می کنید، می توانید مجوز حضور و اقامت خود را به کشور کانادا به دست آورید. WES یک سازمان غیر انتفاعی است و تلاش دارد به دانشجویان و متخصصان بین المللی در جهت رسیدن به اهداف آموزشی و حرفه ای کمک کند. نکته قابل توجه درباره سازمان WES کانادا این است که این موسسه در میان سازمان ها و دانشگاه های معتبر آمریکا و کانادا از اعتبار بی نظیری برخوردار می باشد. اصلی ترین فعالیت این سازمان در سال 1974 تاسیس شده که ارزیابی مدارک تحصیلی افراد فارغ التحصیل شده از مراکز آموزشی مختلف در سراسر دنیا و در شاخه های مختلف می باشد.
این سازمان با تنظیم استانداردهای بین المللی به جهت ارزیابی انواع مدارک تحصیلی و اعتبار نامه اخذ شده از سازمان های آموزشی در سراسر دنیا کمک بزرگی به روند ارزیابی و تایید بین المللی مدارک فارغ التحصیلان کرده است. آمارها نشان می دهد که این سازمان تاکنون تایید مدارک بیش از یک میلیون نفر را در سراسر جهان انجام داده است که عموما این ارزیابی ها توسط بیش از 2500 موسسه آموزشی، تجاری و دولتی در سر تا سر ایالت متحده امریکا و کانادا به رسمیت شناخته شده است.
یکی دیگر از اموری که این سازمان انجام می دهد این است که درباره ی طیف گسترده ای از موضوعات در حوزه تحصیل و کار در ایالات متحده و کانادا، مقالاتی منتشر می کند که می تواند راهنمای خوبی برای متقاضیان به شمار بیاید. همچنین سازمان ارزیابی جهانی با تاسیس WES Global Talent Bridge از موسسات آموزشی حمایت می کند و در راستای رسیدن به اهداف خود که همان حمایت و استفاده از قابلیت های افراد تحصیل کرده و متخصص است با سازمان های مهاجرتی، آموزشی و سازمان های اجتماعی همکاری می کند.
خوشبختانه امروزه این سازمان ارزیابی جهانی توانسته است یک اعتبار بین المللی برای خود دست و پا کند، بسیاری از کشور های دنیا برای ارائه ویزاهای تحصیلی و کاری به تاییدیه ای که WES به متقاضیان خود می دهد استناد می کنند. با توجه به تاثیر مثبت کسب مدرک ارزیابی و تائیدیه سازمان WES بر روند اخذ هر گونه پذیرش اعم از تحصیلی، کاری و اقامت دریافت مدارک و گواهینامه های مورد تایید سازمان WES به کلیه متقاضیان مهاجرت بسیار توصیه می شود.

دریافت تاییدیه WES کانادا توسط موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان

شما هم برای حضوری موثر و پررنگ در دانشگاه ها یا محل کارتان در کانادا و آمریکا به یک مدرک با ارزش و اعتبار کانادایی نیاز دارید. این جمله یعنی چه؟
خوشبختانه امروزه این سازمان ارزیابی جهانی توانسته است یک اعتبار بین المللی برای خود دست و پا کند، بسیاری از کشورهای دنیا برای ارائه ویزاهای تحصیلی و کاری به تاییدیه ای که WES به متقاضیان خود می دهد استناد می کنند. به همین علت، تمامی مشاوران به افرادی که قصد اخذ اقامت کانادا، کار و تحصیل در این کشور را دارند، دریافت تاییدیه از این سازمان را به شدت توصیه می کنند. این سازمان ارزیاب، براساس یک روند کاملا اصولی اقدام به تایید مدارک و گواهینامه های صادر شده از سوی این سازمان ها و مراکز آموزشی معتبر نموده است.
موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان یکی از مراکز آموزشی معتبر است که به دنبال برگزاری دوره های آموزشی، مدارک صادر شده توسط آن به واسطه ارزیابی های مکرر و دقیق نمایندگان سازمان WES مورد تایید واقع شده است. این مرکز آموزشی با بیش از 10 سال سابقه درخشان در برگزاری دوره های مختلف آموزشی از جمله مـدیریت و حسابداری، فناوری اطلاعات، هنر و معماری و زبان های خارجی، همواره برای دریافت تاییدیه سازمان WES اقدام می کند. پس برای شرکت در دوره های موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان درنگ نکنید و با خیالی آسوده ثبت نام کنید، چرا که تمامی مدارک صادر شده توسط آن به تایید سازمان WES رسیده است.
بنابراین اگر یکی از متقاضیان پروپا قرص کار، تحصیل یا اقامت در آمریکا و کانادا هستید، از امتیازات و مزایای ارائه مدرک ارزیابی شده و مورد تائید سازمان WES در روند اخذ ویزای تان، غافل نشوید. برای دریافت این تاییدیه نیز همان طور که گفتیم نیازی نیست که سردرگم شوید؛ تنها کافیست با مراجعه به موسسه اموزش عالی آزاد فن پردازان، شرکت در دوره های آموزشی این مرکز و اخذ مدرک معتبر با قابلیت ارزیابی و مورد تائید سازمان WES گامی موثر در افزایش امتیاز و افزایش شانس خود بردارند .

شرایط دریافت تاییدیه WES کانادا چه می باشد؟

هر فرد برای دریافت تاییدیه سازمان WES کانادا نیاز دارد که دارای شرایطی باشد و براساس آن ها در راهی معلوم قدم بگذارد. پیش از هرچیز باید یک حساب کاربری در وب سایت WES ایجاد کنید، سپس بخش کانادا یا آمریکا را انتخاب کنید. اطلاعاتی از قبیل مراحل و نحوه ارزیابی و مدارکی، نشان داده می شود که پس از مطالعه دقیق آن، دو مرحله زیر را می گذرانید:
مرحله اول: در این بخش که به دریافت فرم ثبت نام معروف است؛ به محض این که پروفایل تان تکمیل شد و مدارک تان برای موسسه ارسال شد، مورد بررسی سازمان قرار می گیرد. در این مرحله کامل بودن مدارک، اطلاعات و پرداخت کامل هزینه دریافت تاییدیه توسط سازمان بررسی می شود.
مرحله دوم: در این مرحله زمان آن رسیده که مدارک ارسالی تایید شوند. به یاد داشته باشید که اگر مدارک تان نواقصی داشته باشد، ارزیابی به تاخیر می افتد. به همین علت دریافت اسناد مرتبط و کامل در روند ارزیابی WES از اهمیت ویژه ای برخوردار است. درصورت مشاهده هر نقص یا کمبودی در مدارک، سازمان WES به سرعت برای شما درخواست مدارک ارسال کرده و در آن اطلاعات لازم و مدارک را از شما تقاضا می کند. تا زمانی که اطلاعات جدید را برای موسسه ارسال نکردید، باقی مدارک و اطلاعات تان در حالت معلق قرار می گیرند.
پس از آن که اطلاعات و مدارک تان توسط سازمان ارزیابی WES تایید شد، کپی مدارک برای موسسه ای که برای آن تقاضا داده بودید، ارسال می شود و به دنبال آن، سازمان به شما اطلاع رسانی می کند. شاید برای تان سوال پیش بیاید که مدارک تان تا چه زمانی در آن جا باقی می ماند؟ این موسسه تا زمانی که از سوی مرکز آموزشی یا دانشگاه موردنظر پاسخ مثبتی دریافت نکرده، مدارک تان را نزد خود نگه می دارد. درباره هزینه ارزیابی مدارک نیز باید بگوییم که به دلیل پکیج های مختلفی که ارائه شده تا زمانی که پروفایل خود را به طور کامل تکمیل نکنید از هزینه های آن آگاه نمی شوید.

موسسه WES کانادا چیست؟

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام WES

سازمان ارزیابی مدارک WES کانادا برای صحت و اعتبار مدارک و تطبیق آن با استانداردهای آمریکای شمالی، با توجه به این موضوع که مدارک تان را از کدام کشور دریافت کردید، قوانین و شرایط خاصی دارد. شما می توانید در زمان ثبت نام با انتخاب کشوری که قبلا در آن تحصیل کرده اید به این شرایط و قوانین پی ببرید. اما برای این که مطمئن شوید مدارک تان خیلی سریع مورد ارزیابی قرار می گیرد، باید تمام موارد زیر را پیش از تهیه مدارک لازم، رعایت کنید:
فقط 3 روز کاری پس از دریافت تاییدیه مدارک از سوی سازمان WES ، برای مرور و بررسی این مدارک و به روز رسانی آن ها نیاز است.
حتما پیش از ورود به فرآیند ارزیابی توسط سازمان ارزیابی جهانی، مدارک تان باید تایید شوند.
WES کانادا با ارسال یک کپی از مدارک تان به دانشگاهی که در آن تحصیل کردید، استعلام گرفته و منتظر تایید می ماند.

مزایای استفاده از خدمات WES چه می باشد؟

اگر دوست دارید یکی از دانشجویان خوش شانسی باشید که در کانادا یا آمریکا مشغول به تحصیل هستند و یا یکی از نیروهای کار کانادا که از مزایا و درآمد چشمگیری بهره می برند، درنگ نکنید و در اولین اقدام مدارک خود را به تایید سازمان ارزیابی جهانی برسانید و خود برای یک زندگی جدید و متفاوت آماده کنید.
شما با دریافت تاییدیه سازمان WES از مزایای بسیاری برخوردار می شوید. بخشی از این مزایا می تواند شما را در یافتن کار و انتخاب مرکز آموزشی برای ادامه تحصیل یاری دهد. در حقیقت خدمات ارزیابی مدارک تحصیلی WES برای مهاجرت و اخذ شهروندی کانادا طراحی شده است، تا به کمک آن بتوانید در این کشور مشغول به تحصیل و کار شوید. اما فراموش نکنید که در این میان، توانایی های کاری و بازرگانی شما بررسی نمی شود، تنها سابقه تحصیل توسط این موسسه به تایید می رسد.
برخی از مزایای دریافت تاییدیه سازمان WES کانادا، عبارتند از:

  • دریافت شرایط و پیش نیازهای اداره مهاجرت کانادا
  • به رسمیت شناخته شدن مدارک تحصیلی تان و به دنبال آن رسیدن به اهداف تان در کانادا
  • حفظ مدارک و گزارشات ارزیابی برای استفاده در آینده
  • دریافت اعتبار 5 ساله تاییدیه سازمان WES

هم اکنون آموزش زبان انگلیسی را شروع کنید