چکیده ای از آموزش زبان چینی

چرا باید زبان چینی یاد بگیریم؟

از آن جایی که زبان چینی یکی از پر استفاده ترین زبان ها در سراسر جهان است و حدود 1.3 میلیارد نفر در جهان به زبان چینی صحبت می کنند یادگیری آن بسیار اهمیت دارد.

تسلط به زبان چینی در سفر چقدر اهمیت دارد؟

چین یکی از بهترین مکان های جهان برای سفر است. در صورتی که زبان چینی ماندارین را آموزش ببینید در تمام کشور چین زبان شما را می فهمند و می توانید با افراد بومی به راحتی ارتباط برقرار کنید. بنابراین با یادگیری زبان چینی ماندارین خیالتان راحت خواهد بود که زبان استاندارد چینی را یاد گرفته اید.

بازار کار و آینده شغلی رشته زبان آلمانی چگونه است؟​

زبان چینی در سال های اخیر به علت داشتن افزایش مراودات با چین ، تجارت و داد و ستد و تحصیل در چین به یکی از زبان های آموزشی پر تقاضا تبدیل شده است. ایران با هیچ کشوری روابط تجاری تا این سطح نداشته است. بنابراین امروزه یادگیری زبان چینی برای ایرانیان و کسانی که علاقمند به برقراری روابط تجاری با چین هستند، به یک اولویت تبدیل شده است تا علاوه بر تسهیل کار، سود بیشتری در روابط تجاری با چین کسب کنند.

اهمیت زبان چینی برای تحصیل در چین

اگر قصد تحصیل در برنامه های آموزشی را دارید که به زبان ماندارین چینی ارائه می شود، بایستی در امتحان مهارت سنجی زبان چینی HSK شرکت کنید و نمره قابل قبولی در این زمینه که 6 می باشد را کسب کنید. با دانستن زبان انگلیسی نیز می توانید گلیم خود را از آب بیرون بکشید.

بهترین شیوه های یادگیری زبان چینی چیست؟

بهترین راه برای یادگیری این زبان اسرارآمیز، تاکید و تمرکز روی معانی و جملات کاربردی همراه با تمرین و تکرار می باشد. برای یادگیری هر زبانی باید سعی کنید با آن زبان زندگی کنید. وب سایت آموزشی من و زبان، زبان چینی را با سیستم نوشتاری مدرن به نام پین یین برای علاقه مندان به این زبان ارائه کرده است. در این روش شما در کنار مشاهده کاراکتر های زبان چینی نحوه تلفظ و نوشتن را هم با استفاده از الفبای لاتین می آموزید.

یادگیری زبان چینی برای مهاجرت چقدر اهمیت دارد؟

با توجه به اینکه چین تمهیدات ویژه ای در خصوص ترویج زبان چینی در سطح بین المللی دیده است، لذا به کلیه ی افرادی که قصد یادگیری زبان چینی را داشته و یا می خواهند که در کشور چین ادامه تحصیل دهند، بورسیه تحصیلی اعطا خواهد شد. با اخذ بورسیه تحصیلی زبان چینی به راحتی می توانید بدون هزینه اضافه به چین مهاجرت کرده و تحصیل کنید. اگر می خواهید به راحتی با افراد چینی ارتباط برقرار کنید باید زبان چینی را بیاموزید.

چه تفاوتی بین زبان چینی سنتی و مدرن وجود دارد؟

یکی از تفاوت های فاحش بین این دو، ظاهر کاراکتر های نوشتاری است. زبان چینی ساده شده یا همان مدرن، هر کاراکتر را ساده کرده است بنابراین نوشتن و حفظ کردن آن ها ساده تر است. در مقابل چینی سنتی، همان فرم اصلی را در طول هزاران سال حفظ کرده است. در این میان در سال 1958 یک شیوه نوشتاری جدیدی به نام پین یین معرفی شد که اکنون رایج ترین شیوه لاتین نویسی زبان چینی ماندارین می باشد. در پین یین از حروف لاتین برای نمایش صداهای مختلف چینی استفاده می کنند.

چرا با وجود منابع زیاد، باز هم زبان چینی یاد نمی گیریم؟

اما در حقیقت زبان چینی از دستور زبان ساده ای ساخته شده و تنها چیزی که در این میان کار را کمی پیجیده کرده است تن صداهای متفاوتی در این زبان است! در واقع در زبان چینی یک کلمه واحد را می توان با چهار تن صدای متفاوت بیان کرد و معانی متفاوتی برداشت کرد. در زبان چینی الفبایی وجود ندارد و برای هر حرف از نماد خاصی استفاده می کنند و هر نماد به تنهایی معنی خاصی دارد. همین عوامل باعث شده که افراد یادگیری این زبان را غیر ممکن بدانند.

چرا دیر زبان چینی را یاد می گیریم؟

در پاسخ به این سوال دلایل متفاوتی را می توانیم بیان کنیم، دلایلی مثل: ترس، تکیه بر روش های سنتی، تکیه بر محیط مبتنی بر متن، تکیه بر گرامر و اهمیت دادن به امر خواندن. اگر دوست دارید یک چینی زبان باشید و خیلی روان آن را صحبت کنید، سعی کنید از دلایلی که گفتیم فاصله بگیرید.

نُت برداری در یادگیری زبان چینی چه اهمیتی دارد؟

زمانیکه در حال یادگیری زبانی هستید، نت برداری ابزاری است که بسیار مفید خواهد بود. چینی زبانی است که نت برداری در آن اهمیت بسیار دارد به ویژه اگر می خواهید زبان نوشتار چینی را یادبگیرید. نت برداری در یادگیری زبان چینی به دلایل زیر حائز اهمیت است: به خاطر سپردن کلمات، پاسخ به سؤال، آزاد کردن ذهن از مطالب اضافی، یادگیری بهتر زبان نوشتار چینی و سازماندهی و تأکید روی نکات مهم.

وب سایت من و زبان چه کمکی به یادگیری زبان چینی می کند؟

من و زبان یکی از وب سایت های معتبر یادگیری و آموزش آنلاین زبان است که زیر نظر موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان فعالیت می کند و 6 زبان زنده دنیا از جمله چینی را به زبان آموزان عزیز آموزش می دهد. این وب سایت با بهره برداری از منابع دیداری و شنیداری مختلف، لذت یادگیری زبان چینی را برای زبان آموزان جذاب تر می کند.


محتوای کامل این مطلب را مطالعه کنید


هم اکنون آموزش زبان چینی را شروع کنید