چکیده ای از آموزش زبان ایتالیایی

آموزش زبان ایتالیایی 

ایتالیایی از زبان لاتین سرچشمه گرفته است و به عنوان زبان رسمی کشور ایتالیا، مارینو و واتیکان شناخته می شود. هم اکنون ۹۰ درصد از جمعیت ساکن در ایتالیا به این زبان صحبت می کند، برخی از مردم کشور سوئیس نیز به این زبان صحبت می کنند و افراد زیاد دیگری در سراسر جهان وجود دارند که مشتاق به یادگیری زبان ایتالیایی هستند.

چرا باید زبان ایتالیایی را یاد بگیریم؟

ایتالیایی به عنوان پنجمین زبان دنیا برای یادگیری شناخته شده است و تسلط به آن به شما کمک می کند که با فرهنگ و تاریخ ایتالیا آشنا شده، از تماشای فیلم های ایتالیایی لذت ببرید و همچنین شانس زندگی و تحصیل در این کشور را داشته باشید. البته با توجه به تشابه زیادی که بین زبان ایتالیایی و انگلیسی موجود است یادگیری آن کار آسانی است.

تسلط به زبان ایتالیایی در سفر چقدر اهمیت دارد؟

با توجه به اینکه کشور ایتالیا بیشترین تعداد میراث جهانی را به خود اختصاص داده است و همچنین با توجه به اینکه این کشور مهد تمدن و جایگاه اصلی هنرهای تجسمی می باشد بنابراین هر ساله میزبان گردشگران بسیار زیادی است. یادگیری زبان ایتالیایی می تواند تاثیر خوبی بر جنبه های مختلف سفرتان داشته باشد.

بازار کار و آینده شغلی رشته زبان ایتالیایی چگونه است؟

با توجه به اینکه بازرگانان بسیاری تمایل به همکاری با شرکت های ایتالیایی دارند و همنطور که قبلا نیز اشاره کردیم ایتالیا کشور هنرپروری بوده، از این رو سالانه نمایشگاهای هنری بسیاری در این کشور برگزار می شود. در نتیجه افرادی که قابلیت استفاده از زبان ایتالیایی را داشته باشند فرصت های شغلی بیشتری دریافت خواهند کرد.

یادگیری زبان ایتالیایی برای مهاجرت چه قدر اهمیت دارد؟

تسلط به زبان ایتالیایی از نیاز های اصلی برای مهاجرت به کشور ایتالیا به حساب می آیند. در نظر داشته باشید که به هر دلیل این قصد مهاجرت به این کشور را دارید به منظور برقراری ارتباط با مردم در این کشور بایستی که زبان ایتالیایی را بیاموزید. بنابراین ایتالیایی به عنوان ابزاری برای تعامل با دیگران، از الزامات مهاجرت به این کشور است.

روش های یادگیری زبان ایتالیایی کدامند؟

روش های متفاوتی برای یادگیری زبان دوم وجود دارد که هر شخص بنابر شرایط خود یک روش را انتخاب می‌کند و فرآیند یادگیری خود را شروع می‌کند. زبان ایتالیایی را نیز می توانید به کمک معلم خصوصی، کلاس های زبان موجود، نرم افزارها و سی دی های آموزشی و به کمک سایت های آنلاین بیاموزید.

زبان ایتالیایی را در داخل کشور یاد بگیریم یا در ایتالیا؟
علی رغم اینکه یادگیری زبان ایتالیایی در کشوری همچون ایتالیا که به عنوان زبان رسمی مردمان این کشور شناخته می‌شود بسیار راحت‌ است اما شما می توانید با  تماشای فیلم ها و گوش دادن به آهنگ های ایتالیایی و همچنین با مطالعه کتاب هایی که به این زبان نوشته شده‌اند خود را کاملا در فضای آموزشی قرار دهید.
چرا دیر زبان ایتالیایی یاد می گیریم؟

بسیاری از افراد به خاطر محدودیت هایی که در زمان دارند از رفتن به کلاس های آموزشی و یادگیری زبان ایتالیایی دست می کشند. امروز با توجه به پیشرفت تکنولوژی می توانید با استفاده از وب سایت های آموزش آنلاین زبان فرآیند یادگیری خود را در هر مکان و زمانی شروع کنند. پیشنهاد ما به شما بازدید از وبسایت من و زبان برای تهیه پکیج های یادگیری زبان ایتالیایی می باشد.

آیا برای صحبت کردن به زبان ایتالیایی ابتدا باید گرامر را یاد گرفت؟

طبیعتا یک قسمت اصلی از یادگیری یک زبان رامی‌توان در یادگیری دستور زبان آن دانست. بنابراین چنانچه احساس می‌کنید که در دستور زبان ایتالیایی ضعف دارید، بهتر است که قسمتی از وقت خود را به گوش دادن مکالمه های ایتالیایی زبان و یا مطالعه متونی که به این زبان می باشد اختصاص دهید و از این طریق مهارت خود در استفاده از دستور زبان ایتالیایی را تقویت کنید.

چرا با وجود منابع زیاد، بازهم زبان ایتالیایی یاد نمی گیریم؟

اغلب دیده می شود که افراد بعد از اینکه زمان زیادی را صرف رفتن به کلاس های آموزشی می کنند در میانه راه از ادامه مسیرسر باز می زنند و تسلیم می شوند. اما دلیل چیست؟ دلیل را می‌توان در دو فاکتور هزینه و زمان بررسی کرد. در واقع بعد از اینکه افراد به این نتیجه می رسند که هزینه و زمان زیادی را در این مسیر هدر داده اند از یادگیری ناامید می شوند.

نت برداری در یادگیری زبان ایتالیایی چه اهمیتی دارد؟

زمانی که شما در حال یادگیری یک زبان جدید هستید و بخشی از زمان خود را به نت برداری اختصاص می دهید در نتیجه تمامی حواس تان صرف کاری می شود که در حال انجام آن هستید و همچنین بعد از مدتی، وقتی به نت های خود نگاه می کنید متوجه می شوید که چقدر عبارت های جدید آموخته اید و این امر در شما ایجاد انگیزه می کند تا روند یادگیری خود را افزایش دهید.

بهترین شیوه های یادگیری زبان ایتالیایی کدامند؟

بهترین روش برای یادگیری زبان ایتالیایی و کلا هر زبان خارجی این است که بتواند نیازهای زبانی روزمره زبان آموز را برطرف کند. از این رو روش هایی که به  زبان آموز کمک می کند تا مهارت های شنیداری و گفتاری خود را تقویت کند و با دیگران ارتباط برقرار کند در مقایسه با سایر روش ها بهتر خواهد بود.

وب سایت من و زبان چه کمکی به یادگیری زبان ایتالیایی می کند؟

سایت من و زبان به شما کمک می‌کند که در هر جای دنیا که خواستید  فرایند یادگیری خود را شروع کرده و ادامه دهید. در واقع بهترین مزیت سایت من و زبان دسترسی ساده به محتوا های آموزشی می باشد. از دیگر مزیت های منو زبان این است که شما می توانید زبان ایتالیایی را با اهداف خاصی همچون تجارت، مهاجرت و یا مکالمه یاد بگیرید.


محتوای کامل این مطلب را مطالعه کنید


هم اکنون آموزش زبان ایتالیایی را شروع کنید