اهمیت یادگیری زبان دوم برای مهاجرت

همواره یکی از مهم‌ ترین مسائلی که در زمینه مهاجرت، ذهن را درگیر خود می ‌کند، مسئله زبان کشور مقصد می باشد که علاوه بر آن، نباید مسائل مهم دیگری از قبیل: فرهنگ، آب و هوا، اقتصاد و … را نادیده گرفت.
زمانی که به یک کشور دیگه مهاجرت می ‌کنید، برای این‌ که دچار احساس تنهایی نشوید، فرهنگ مکان جدیدی را بشناسید و بتوانید شبکه‌ های کاری و اجتماعی خوبی برای خودتان ایجاد نمایید، باید وارد جامعه و جمع‌ های خارجی شوید. بنابراین یادگیری زبان دوم نقش پر رنگ خود را نشان می دهد. کشورهایی همچون استرالیا، نیوزیلند، کانادا و … به عنوان کشورهای مهاجرپذیر شناخته شده اند و این یعنی اکثریت آدم‌ ها پذیرای فرهنگ‌ ها و ملیت‌ های جدید هستند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

پس تنها چیزی که ممکن است مانع از ورود شما در این جمع‌ ها شود، نه فرهنگ و نه ملیت شماست و فقط و فقط زبان شما این محدودیت را رقم می زند. علت این موضوع هم طبیعتا واضح است. اگر نتوانید با بقیه افراد حرف بزنید، چطور می‌ توانید با آن ها ارتباط برقرار نمایید؟ چطور می‌ توانید خودتان توانایی ‌هایتان را به بهترین شکل در کار ارائه نمایید و چطور می‌ توانید از بودن در یک کشور جدید لذت ببرید؟دانستن زبان دوم و سطح زبان شما است که راه شما را به سمت تجربه‌ های جذاب باز می ‌کند.

نکته‌ دیگر این است ‌که خیلی ‌ها فکر می‌کنند تنها و به دلیل بودن در محیط یک کشور ، می ‌توانند زبان دوم را به خوبی یاد بگیرند. ولی این موضوع به هیچ ‌وجه عمومیت ندارد و متاسفانه حقیقت این است که هرچه سطح زبان شما پایین‌ تر باشد، کم ‌کم اعتماد به نفستان را از بودن در جمع ‌های خارجی از دست می ‌دهید و بیشتر و بیشتر منزوی می ‌شوید. پس اصلا فرصتی برای معاشرت با بقیه و یادگیری زبان پیدا نمی‌ کنید.در کل این تئوری اینگونه جواب می دهد که هرچه سطح زبان شما بهتر باشد، امکان پیشرفت شما دردر محیط نیز بیشتر است.

شرایط آموزش و یادگیری زبان دوم قبل مهاجرت

اهمیت یادگیری زبان دوم برای مهاجرت و سفرهای توریستی بر کسی پوشیده نیست، از این رو بهتر است پیش از هر اقدامی و از خیلی قبل‌ تر، سعی به کسب مهارت زبان کرد. پس اگر به عنوان مثال عازم کانادا هستید، دو گزینه انگلیسی و فرانسوی پیش روی شماست که در مورد تحصیل، کار، اقامت و یا مسافرت تفاوتی ایجاد نمی‌ کند. اگر قصد سفر به این کشور را دارید، ملزم به اخذ وقت سفارت جهت مصاحبه هستید که داشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی نقش چشمگیری در جهت موافقت با ویزای شما ایفا می‌ کند و عدم مهارت در این زمینه، می ‌تواند به قیمت رد شدن درخواست ویزای شما تمام شود.

حال با فرض اینکه متقاضی، شناخت کافی بر یکی از دو زبان انگلیسی و یا فرانسوی جهت انجام مصاحبه را دارد، به بررسی شرایط آموزش زبان در کانادا می ‌پردازیم.

اهمیت یادگیری زبان دوم برای مهاجرت

شرایط زبان متقاضی برای ادامه تحصیل در کانادا

کشور کانادا محل دانشگاه‌ های تراز اول و معتبر جهان می باشد که با توجه به ذات مهاجرپذیر بودن این کشور، برنامه‌های بسیار متنوعی برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته شده است. حتما می‌ دانید که یکی از شروط ادامه تحصیل در مراکز آموزشی کانادا، داشتن مدرک زبان آکادمی آیلتس و یا تافل است که حداقل نمره ۶.۵ برای آیلتس و نمره ۱۰۰ در آزمون تافل اهمیت به سزایی دارد. البته نگران نباشید چرا که در صورت نداشتن این دو مدرک نیز باز هم امکان موافقت با تحصیل شما البته بصورت مشروط وجود دارد که در صورت موافقت، فرد متقاضی می ‌بایست پس از دریافت پذیرش مشروط دانشگاه و ویزای تحصیلی، یکی از دوره‌های آموزش زبان در کانادا را بگذراند. اما برای اینکه خیالتان راحت باشد ما وبسایت من و زبان را به شما پیشنهاد می کنیم. این وبسایت آموزش های نوین و جذابی را در مورد 12 زبان زنده دنیا ارائه می کند و مدرسین این دوره ها سال هاست که در زمینه آموزش زبان های خارجی فعالیت دارند . بنابراین از آنجایی که من و زبان بهترین دوست و یاور برای شما در زمینه یادگیری زبان دوم می باشد فرصت را از دست نداده و سریع تر به وبسایت من و زبان مراجعه نموده و ثبت نام کنید.

البته خوب است بدانید که گزینه گذراندن دوره زبان در کانادا برای ایرانیان متقاضی تحصیل در کانادا وجود ندارد، چرا که اگر شما موافقت دانشگاه را نیز داشته باشید با عدم موافقت آفیسر پرونده و ریجکت ویزای کانادا رو به رو می‌شوید.

فرصت های شغلی بهتر و بیشتر با یادگیری زبان دوم

زبان انگلیسی ممکن است زبان رسمی و یکتای جهان نباشد، اما زبان پیش فرض تعداد بیشماری از کشورها بوده و از آن برای برقراری ارتباط بین المللی استفاده می شود. از آن گذشته، اگر به آگهی های استخدامی اکثر شغل ها نگاهی بیندازید در لیست نیازمندی های احراز، دانش زبان انگلیسی در جایگاه های اول گرفته است که اهمیت آنرا نشان می دهد. اگر به دنبال یافتن کار در کشوی دیگر هستید در آن صورت دانستن زبان الزامی است.

در این ۳ محیط زبان انگلیسی جزو اولویت هاست:

 1. محیط کسب و کار
  پیشرفت تکنولوژی زبان را به نقاط دوردستی از جهان کشاند که پیش از آن میسر نبود. تحقیقی که به تازگی توسط سایت معتبر LinkedIn صورت گرفته است نشان می دهد که بیش از ۹۰ درصد شرکت ها و کمپانی ها استخدام فردی که توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی را داراست در اولویت قرار داده و او را برای کسب و کار خود سودمند می دانند. این آمار باعث تعجب نیست چراکه زبان انگلیسی تأثیر انکار ناپذیری بر دنیای کسب و کار داشته است. امروزه زبان انگلیسی به بخشی جدایی ناپذیر از هر کسب و کاری بدل گشته است.
 2. محیط علمی و آموزشی
  در دنیای علم به طور گسترده از اصطلاحات و لغات انگلیسی استفاده شده و همواره لغات جدیدی نیز وارد فرهنگ لغات علمی می شوند. بنابراین برای درک درست آنها دانستن این زبان الزامی است.
 3. محیط اینترنت
  اینترنت برای اولین بار در کشورهای آمریکا و انگلستان برای کاربران انگلیسی زبان راه اندازی شد. به نظر می رسد همواره این کاربران انگلیسی زبان هستند که از مزیت هایی خاص بهره می برند. جالب است بدانید بیش از ۵۵ درصد محتوای قرار گرفته بر روی اینترنت به زبان انگلیسی است. به همین خاطر عده کثیری از کاربران اینترنت به سمت یادگیری زبان انگلیسی سوق پیدا کردند. می توان گفت کلید اینترنت، زبان انگلیسی است.
  همانند یافتن شغل بهتر، یکی دیگر از برتری های یادگیری زبان انگلیسی فرصت تحصیل در بهترین مدرسه ها و دانشگاه هاست. اگر رویای تحصیل در دانشگاهایی مانند هاروارد، استنفورد، آکسفورد، کمبریج و MIT را در سر می پرورانید، دانستن زبان انگلیسی حتمی خواهد بود. طبق تحقیقات صورت گرفته انتظار می رود تا ۱۰ سال آینده، چیزی نزدیک به ۲ میلیارد نفر در سطح جهان زبان انگلیسی را یاد بگیرند.

اهمیت یادگیری زبان دوم برای مهاجرت

داشتن یک مهاجرت بی دغدغه با یادگیری زبان دوم

برای مهاجرت کردن به کشوری انگلیسی زبان، اگر زبان انگلیسی ندانید کاستی بزرگی در پرونده خود خواهید داشت. در ایالات متحده برای دریافت شهروندی باید امتحان زبان انگلیسی را با موفقیت پشت سر بگذارید. موضوع مهم این است که منظور از مهاجرت فقط رفتن به آن کشور نیست.
ممکن است پیدا کردن شغل حتی با دانستن زبان باز هم مشکل باشد. اگر نتوانید انگلیسی صحبت کنید لیست شغل ها بسیار کوتاه خواهد شد. این مسأله فشار زیادی را بر شما و خانواده برای پیدا کردن شغلی با درآمد مناسب خواهد گذاشت و باید به کارهایی نامناسب با درآمد کم تن دهید. در نتیجه گذران زندگی بسیار سخت تر خواهد شد. تصور کنید بخواهید آدرس سوپرمارکت، ایستگاه اتوبوس یا بیمارستان را بپرسید اما زبان بلد نیستید…

اهمیت یادگیری زبان دوم در امر اقتصاد

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در امر اقتصاد مقوله‌ ای بدیهی‌ است. اقتصاد امروز به طور فزاینده در حال جهانی شدن است، و این بدان معنی است که بسیاری از ما در سراسر فرهنگ‌ ها در تعامل با شیوه‌ ای هستیم که قبلا با ان هیچ آشناییتی نداشته ‌ایم. در چنین اقتصادی، اهمیت یادگیری زبان دوم به خودی خود آشکار می شود. یادگیری زبان دوم به شما کمک می ‌کند تا با سراسر فرهنگ‌ ها ارتباط برقرار‌کنید و تجارت را در سرزمین‌ هایی انجام‌ دهید که هرگز به آن ها به عنوان بازار قابل قبول نگاه نکرده ‌اید. در این ‌میان زبان انگلیسی با توجه به زبان مشترک میان تمامی کشور‌ها، نقش پررنگ‌تری دارد. توجه‌ داشته‌باشید که هرگز یک مترجم در تجارت شما نمی ‌تواند مثل خود شما ارتباطات بین المللی شما را مدیریت کند به همین دلیل است که در وبسایت من و زبان، انگلیسی برای تجارت را برای شما فراهم آورده‌ ایم تا به موفقیت هر چه تمام ‌تر در تجارت خود دست ‌یابید.

انگلیسی زبانی برای مهاجرت

همانطور که گفتیم اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در مهاجرت برای تمامی عزیزانی که حتی یک بار تصمیم به مهاجرت به کشور ثالثی را داشته‌ اند پوشیده ‌نیست. انگلیسی زبانی برای مهاجرت است، بی‌ شک اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید، انگلیسی مهم ‌ترین پلی است که شما را به دیگر کشور‌های موجود در سراسر دنیا سوق می ‌دهد. با توجه به این که کشورهای مهاجرپذیر سراسر دنیا مانند کانادا و کشورهای حوزه اسکاندیناوی غالبا به زبان انگلیسی صحبت می‌ کنند، شما می‌توانید شانس خود را برای مهاجرت را، با یادگیری این زبان به حداکثر افزایش ‌دهید. اگر قصد گرفتن ویزای تحصیلی دارید، شرط اصلی تمامی دانشگاه‌ های انگلیسی زبان، اخذ نمرات قابل قبول در آزمون ‌های بین ‌المللی از قبیل آیلتس و تافل می‌ باشد. زبان انگلیسی نه تنها در ویزای تحصیلی تاثیری به سزا دارد بلکه اگر قصد مهاجرت کاری را داشته باشید می ‌توانید با نمرات قابل قبول خود، کارفرمایان در دیگر کشور ها را به جذب خودتان در شرکت ‌های شان، معطوف‌ کنید. وبسایت من و زبان با متخصصان خود در زمینه آموزش زبان های خارجی، به شما زبان دوم را می‌ آموزد و بهترین گزینه ‌ها برای مهاجرت را برای شما به ارمغان می‌ آورد.

اهمیت یادگیری زبان دوم برای مهاجرت

اهمیت یادگیری زبان دوم و فرهنگی جدید

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی می ‌تواند در نقش آن در تعلیم فرهنگی جدید پدیدار شود. زبان انگلیسی و فرهنگ جدید ناشی از آن، بالقوه دو مقوله پراهمیت و تاثیرگذار در زندگی انسان‌ ها می ‌باشند. محقیقن دانشگاه هاروارد طی تحقیقی به این نتیجه علمی دست ‌یافتند که افرادی که زبان جدیدی را یاد می ‌گیرند به صورت ناخودآگاه جذب فرهنگ مردمی می ‌شوند که با آن زبان صحبت می ‌کنند و این امری بسیار بدیهی ‌است با توجه به این‌که زبان انگلیسی زبان کشورهای در حال توسعه و غالبا توسعه یافته ‌است. شما می‌ توانید با یادگیری این زبان، فرهنگ غنی این اقوام را یاد‌گرفته و راه‌های موفقیت آن ها و توسعه ‌یافتگی ‌شان را بیش از پیش بیابید. با تقویت زبان انگلیسی خود می ‌توانید دوستانی از اقوام مختلف پیدا کنید و به گپ و گفتگو با آن ها بپردازید.

اهمیت یادگیری زبان دوم در آزمون‌های ورودی

اهمیت آموزش زبان انگلیسی در کشور ایران برای داوطلبین کنکورهای مختلف روشن و بدیهی ‌است. موفقیت در آزمون‌ های ورودی تا حد زیادی وابسته به دانش زبان انگلیسی دانشجویان و دانش‌آموزان دارد. توجه به ضعف زبان آموزان در این موضوع درسی، با تقویت هر جه بیشتر خودتان در این درس می ‌توانید با ایجاد یک مزیت رقابتی نسبت به سایر رقبا به رتبه ‌ای قابل قبول دست ‌یابید. وبسایت من و زبان با توجه به برخورداری از متدی منحصر به فرد، مسیر دستیابی شما به قبولی در آزمون های مختلف زبان در هر کشوری را برای شما هموار می ‌سازد به طریقی که سوالات آزمون را فقط با گذراندن مدت زمان کوتاهی پاسخ خواهید‌ داد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید