چکیده ای از آموزش زبان ترکی

زبان ترکی استانبولی تا به امروز تاریخ پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته. این زبان که حدود 80 میلیون نفر آن را به عنوان زبان اول صحبت می کنند از خانواده زبان‌ های آلتایی است و در حال حاضر در بسیاری از کشور ها از جمله ترکیه، عراق، جزایر بالکان، آسیای میانه، جمهوری آذربایجان، اروپای میانه، ترکمنستان، قبرس، بخشی از روسیه به آن صحبت می کنند.

برای یادگیری زبان زیبای ترکی چند دلیل مهم وجود دارد. ممکن است افراد برای کار و تجارت، تحصیل و یا حتی سفر به ترکیه قصد داشته باشند به یادگیری زبان ترکی بپردازند تا بتوانند به کمک آن به هدفی که دارند، برسند. خوشبختانه درحال حاضر به کمک وب سایت من و زبان یادگیری زبان ترکی به صورت آنلاین انجام می شود.

اگر طرفدار ترکیه و مناظر طبیعی و اماکن دیدنی این کشور هستید بهتر است پیش از سفر به آن نسبت به یادگیری ترکی استانبولی اقدام کنید، چرا که تعداد افرادی که در ترکیه زبان انگلیسی مسلط هستند بسیار کم است و اغلب مردمان این کشور هم معتقدند که اگر به کشور آن ها سفر می کنید، بهتر است زبان ترکی بلد باشید.

این روزها تعداد افرادی که به خوبی به زبان انگلیسی صحبت می کنند بسیار زیاد است اما افرادی که می توانند خیلی روان و مسلط به زبان ترکی استانبولی حرف بزنند یا بنویسند انگشت شمار است. پس می توان امیدوار بود که با شروع آموزش ترکی و دانشتن این زبان می توان به فرصت های شغلی بیشتر و خاص تری برخورد کرد.

اصلی ترین راه ارتباط با مردم هر کشوری که قصد مهاجرت به آن جا را دارید زبان آن کشور است؛ ترکیه هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر برای زندگی در این کشور جدی هستید، باید از همین حالا فراگیری ترکی استانبولی را آغاز کنید. زیرا مردمان ترکیه اهمیت زیادی برای زبان شان قائل هستند و به کمک زبان انگلیسی هم نمی توانید زندگی راحتی در این کشور داشته باشید.

این که زبان ترکی را چطور و چگونه بیاموزید که نه تنها انگیزه تان بیشتر شود بلکه بر آن مسلط هم شوید، بسیار مهم است. اما در این راه بهتر است به جای استفاده از متدهای قدیمی از روش های نوین مثل یادگیری آنلاین زبان ترکی به کمک وب سایت های آموزشی بهره ببرید. من و زبان همان راهی متفاوت برای یادگیری ترکی است که به دنبالش هستید.

برای یادگیری سریع یک زبان مانند ترکی نه تنها باید پای علاقه وسط باشد، بلکه می بایست از روشی مناسب و اصولی استفاده کنید. راهی را برای آموزش ترکی شروع کنید که به تمرین و تکرار مکرر بپردازد، مسئله ای که به احتمال خیلی زیاد در کلاس های حضوری و شیوه های قدیمی رعایت نمی شود و تنها در یادگیری آنلاین زبان دیده می شود.

نوشتن هرچیزی به خصوص لغات، اصطلاحات و نکات گرامری زبان سبب می شود که به راحتی آن ها در ذهن باقی بمانند. با نت برداری این موارد در طول یادگیری ترکی استانبولی، این امکان را دارید از ان ها به عنوان یک منبع آموزشی بهره ببرید و به کمک نوشته ها راحت تر و سریع تر به زبان ترکی مسلط شوید.

در این نوع نت برداری استفاده از کدهای رنگی را فراموش نکنید. برای مثال برای واژگان، گرامر و یا عبارت های مربوط به مهارت مکالمه، از رنگ های مختلفی استفاده کنید. اگر هم می توانید یادداشت ها را در مسیر رفت و آمد هر روزتان بچسبانید تا مدام تکرار شوند. اما درصورتی که نمی توانید از این روش نت برداری استفاده کنید، از وب سایت من و زبان و بخش فلش کارت های آن بهره ببرید.

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی روشی را انتخاب کنید که جامع و کامل باشد، یعنی نه تنها به گرامر و نکات دستوری بلکه لغات و واژگان هم تمرکز داشته باشد و تمرین های متفاوتی درباره مکالمه و نوشتار در این زبان نیز دارا باشد. به یاد داشته باشید، روشی مناسب است که مهارت شما را در تمام زمینه های مربوط به یادگیری زبان افزایش دهد.

شاید زبان ترکی از لحاظ ساختاری شبیه به زبان فارسی باشد، اما این دلیل نمی شود که فراگیری آن بسیار راحت و آسان و باشد و بتوان از هر زاهی یه فراگیری این زبان پرداخت. اگر می خواهید به صورت روان ترکی صحبت کنید اما هنوز هم با هزینه و زمان بسیاری که صرف رفتن به کلاس ای حضوری کردید، نمی توانید، روی شیوه آموزشی که انتخاب کرد تجدید نظر کنید!

این که با حضور در ترکیه می توانید با برقرار ارتباط با ترک زبانان راحت تر به این زبان مسلط شوید، هیچ شکی نیست اما راه های ساده تری هم وجود دارد که در کشور خودتان ترکی را بیاموزید. از وب سایت آموزش آنلاین زبان من و زبان استفاده کنید و یک تیر چند نشان بزنید؛ مهارت های مکالمه، شنیدن، خواندن و نوشتن تان را تقویت کنید.

یک زبان آموز به طور طبیعی تمایل دارد که تمام مهارت های خود را در این زمینه تقویت کند، یعنی بتواند خوب صحبت کند، بشنود، بنویسد یا به راحتی بخواند. اما با استفاده از روش های آموزش زبان ترکی سنتی که در برخی از کلاس ها انجام می شود، نمی توان امیدوار بود که تمام این مهارت ها تقویت می شود. درصورتی که من و زبان راهیست آسان و در دسترس برای افرادی که می خواند به یک ترک زبان حرفه ای تبدیل شوند.

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید