برترین جاذبه های گردشگری آلمان

آلمان کشوری متنوع و دارای جاذبه های فراوان است، ترکیبی از جذابیت های دنیای قدیمی و شهرهای مدرن شهری، آن را به مکانی ایده آل برای مسافران تبدیل کرده است. آلمان با داشتن طیف گسترده ای از غذاها، اقامتگاه ها و نوشیدنی ها، نسبت به کشور های اروپایی برای سفر ارزان تر است.

بسیاری از هویت های منطقه ای آلمان نشان از تجربیات متمایز برای برآورده ساختن انواع انتظارات و مطابق با سلیقه های ممکن (حتی متفاوت ترین آنها) را ارائه می دهد. مناظر زیبا، معماری عالی، جشنواره ها، رویداد های پر زرق و برق، زندگی هیجان انگیز و غذا های خوشمزه همه و همه در آلمان پیدا می شود. شمردن همه جاذبه هایی که بازدید از این کشور را ارزشمند می کند کارسختی است.

برلین
پایتخت آلمان، شهری با موزه ‌های زیبا، تاریخ غنی و بهترین تفریحات شبانه در اروپا است. از موزه‌ ها تا هنر و از موسیقی تا غذای ارزان، همه و همه به جذابیت‌ های این شهر می‌افزایند. برلین شهری شگفت ‌انگیز است و یکی از ارزان ‌ترین پایتخت‌ های اروپا محسوب می‌شود.

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

رودخانه کنستانس
این رودخانه که در جنوب غربی آلمان و در مرز سوئیس و اتریش قرار دارد، رودخانه‌ی کنستانس، بزرگ‌ترین رودخانه‌ ی آلمان است. منطقه‌ی اطراف رودخانه تا پایین دره‌ی راین، آب و هوایی معتدل و دل‌پذیر دارد. زمین‌ های حاصلخیز، این منطقه را به مهم‌ ترین ناحیه‌ی تولید میوه در کشور تبدیل کرده است.

در جنگل سیاه پیاده‌روی کنید
این جنگل که در نزدیکی مرز فرانسه واقع شده، به دلیل وجود درخت‌ های کاج به رنگ سبز تیره، به جنگل سیاه معروف است. امکان پیاده‌روی و گردش تا صد ‌ها مایل وجود دارد. در میانه‌ی راه می‌توانید در شهر‌هایی که برای ساعت‌ دیواری‌ های زنگ‌دار و غذا ‌های محلی شان مشهور هستند، توقف کنید. این‌جا مکانی است که در پاییز بسیار دیدنی است.

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

مونیخ
مونیخ شهری ساکت و اعیانی است. مونیخ با خیابان‌ های کوچک، غذا ‌های فوق‌العاده، پارک ‌های زیبا و قصر سلطنتی، شهری غوطه‌ ور در تاریخ است. مونیخ یکی از گران ‌ترین شهر‌های آلمان است، اما مکان ‌های زیبا و شهر‌های بایرن این استان، مونیخ را به شهری مناسب برای سفر تبدیل کرده است.

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

پارک ملی برشتسگادن
این پارک ملی بهشتی در منطقه‌ آلپ با جنگل‌ های با‌شکوه، سراشیب‌ های سنگی، رودخانه‌ های کریستالی، روستا ‌های زیبا و چمن زار‌های سرسبز است. تنها شما هستید و صدای آواز پرندگان و زنگوله‌ی گاو‌ ها. در این مناظر زیبا می‌توانید به پیاده‌ روی پرداخته یا دوچرخه سواری کنید.

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

یک روز را در کلن بگذرانید
شهری تاریخی با کلیسای جامع بسیار بزرگی است. در راه رفتن به هلند یا بازگشت از آن‌جا، کلن بهترین مکان برای توقف در غرب آلمان است. خود کلیسا به تنهایی نیز ارزش دیدن دارد، زیرا کلیسای بسیار بزرگی است.

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

شهر درسدن

در میان گنجینه ‌ها، ساختمان‌ های بلند و زیبایی ناموزون این شهر که در کنار رود البه (Elbe River) قرار گرفته، گردش کنید. این شهر پس از جنگ به‌ طور کامل بازسازی شد و امروز یکی از بزرگ‌ ترین مراکز تفریحات شبانه برای جوانان است.

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

از شهر ترییر دیدن کنید
تری‌یر قدیمی‌ترین شهر آلمان است. این شهر با تاریخ 2000 ساله‌ی خود، خانه‌ ی شش امپراطور رم بوده و باقیمانده ‌های باستانی و تأثیر‌گذاری در این شهر وجود دارند. یکی از این باقی ‌مانده‌ های تاریخی، در سیاه است که زمانی قسمتی از دیوار شهر بوده است.

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

از قلعه‌ی نیسوانستاین (Neuschwanstein Castle) دیدن کنید
قلعه ‌ای مربوط به قرن 19 میلادی است که روی تپه ‌ای در نزدیکی فوسن (Füssen) قرار دارد. این قصر توسط پادشاه دیوانه‌ بایرن یعنی لودویگ دوم (Ludwig II) به‌ عنوان خانه‌ ای برای ریشارد واگنر ساخته شد. این قصر به عنوان مدلی برای قصر دیزنی استفاده شد.

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

از ورزشگاه مونیخ دیدن کنید
این ورزشگاه بزرگ که در مونیخ واقع شده، در ابتدا برای برگزاری بازی‌ های المپیک در سال 19 ساخته شد. در بالای این ورزشگاه، بزرگ‌ ترین سقف جهان قرار دارد که بیش از 700000 فوت است. رستورانی فوق‌العاده در این‌جا وجود دارد و تور‌های بازدید از این پارک بسیار عالی هستند. هم چنین موزه‌ی BMWدر نزدیکی

آن است.

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

از دیگر برترین جاذبه های گردشگری آلمان به موارد زیر هم نیز اشاره می شود.

جشنواره های بی نظیر
اگر می خواهید جشن های سنتی آلمان را ببینید، باید برنامه ریزی کنید و در زمانی که این جشن ها برگزار می شوند به آلمان بروید.   یک جشن معروف است Oktoberfest که در مونیخ آلمان برگزار می شود. معمولاً این جشنواره دو هفته طول می کشد که در اواخر سپتامبر تا هفته اول اکتبر برگزار می شود و در آنجا می توانید از پارک های تفریحی و تفریحی سنتی لذت ببرید. جشنواره های دیگر شامل جشنواره های کدو تنبل برای جشن کریسمس است.

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع کلن که واقع در حاشیه رودخانه معروف راین است یکی از چشمگ یرترین دیدنی های آلمان و شهر کلن است. این کلیسا جز بزرگ ‌ترین کلیسا های اروپاست و هنر معماری گوتیک را نشان می‌دهد. ساخت این کلیسا در سال 1248 آغاز شد و جزو پروژه ‌های بلند پروازانه‌‌ قرون ‌وسطی بود. داخل آن نیز با 6166 متر مربع وسعت و 56 ستون عظیم به‌ اندازه‌ بیرونش دیدنی است.

از جمله دیدنی ‌های داخل کلیسا می‌توان به محفظه‌ طلا کاری ‌‌شده‌ قرن دوازدهمی اشاره کرد که در داخلش بقایای سه پادشاه نگه‌داری می‌شود. می‌توانید از بالای برج ‌های جنوبی کلیسا منظره‌ شهر را با دید پانوراما ببینید. سایر دیدنی ‌های مهم این کلیسا عبارتند از شیشه ‌های رنگی کارشده در نمازخانه‌ سه پادشاه که قدمتشان به قرن دوازدهم و سیزدهم می‌رسد و قسمت خزانه با مجموعه‌ بزرگی از اشیای قیمتی.

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

برترین جاذبه های گردشگری آلمان

سرزمین عجایب مینیاتوری و بندر تاریخی هامبورگ

سرزمین عجایب مینیاتوری واقع در قلب بندر تاریخی هامبورگ بزرگ‌ ترین ماکت راه‌ آهن در جهان است که می‌تواند برای هر سن‌ و سالی جذاب باشد و ساعت‌ ها شما را سرگرم کند. این ماکت بیش‌ از 12 هزار متر مسیر ریلی دارد و قسمت ‌هایی از آن به مدل ‌سازی آمریکا، اسکاندیناوی و همچنین هامبورگ اختصاص داده شده‌ است. این ماکت همچنین شامل 890 قطار نمایشی، بیش از 300 هزار چراغ و حدود 200 هزار آدمک می‌شود که در جای‌ جای آن تعبیه شده‌اند.

در این سرزمین عجایب حتی فرودگاه‌ های مینیاتوری نیز وجود دارند و می‌توانید شاهد ماکت هواپیماهایی باشید که اتفاقا پرواز هم می‌کنند. شهرهای شلوغ، مناظر روستایی و بنادر پرتردد را هم به جاذبه ‌های این ماکت دیدنی اضافه کنید.حالا که حرف از بندرگاه شد، در سفر به آلمان حتما سری هم به بندر بزرگ هامبورگ بزنید که 100 کیلومترمربع وسعت دارد و «دروازه‌ی آلمان» لقب گرفته است. تفرجگاه کنار بندر را فراموش نکنید و در پیاده ‌راه خوش‌ منظره ‌اش قدم بزنید. منطقه‌ی ورهاوس هم که به انبارهای نما آجری بلندش شهرت دارد همین‌ جاست.

کشور آلمان با وجود این همه جاذبه های طبیعی و بناهای تاریخی ارزش دیدن را دارد. برای سفر به آلمان بهتر است زبان آلمانی را تا حدودی یاد بگیرید تا بتوانید راحت با مردم کشور ارتباط برقرار کنید. وب سایت من و زبان زبان آلمانی را به فارسی آموزش می دهد. یادگیری زبان آلمانی با سایت من و زبان کار سختی نیست. کافیست در این سایت ثبت نام کنید و با عضویت در آن شروع به یادگیری زبان آلمانی بکنید. ما با ارائه به روز ترین روش های آموزش زبان آلمانی، رویای شما را تبدیل به واقعیت خواهیم کرد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید